Dlaczego warto korzystać z cateringu dietetycznego?

Świadomość Polaków związana z tym, jak ważne jest zdrowa i zbilansowana dieta dla odpowiedniego samopoczucia i smukłej sylwetki z roku na rok jest coraz większa. Fakt ten zdecydowanie cieszy – zwłaszcza gdy wziąć pod uwagę, że tendencje rodaków do tycia wciąż są alarmujące. Czy wiesz, jakie korzyści płyną z regularnego korzystania z cateringu dietetycznego? Szereg najważniejszych z nich postanowiliśmy zebrać w poniższym tekście.

Korzyść numer 1: wygoda i oszczędność czasu

Catering dietetyczny to bez wątpienia szalenie wygodne rozwiązanie. Jedzenie stanowi niezwykle ważną część naszego życia. Nie da się jej wykluczyć. Planowanie posiłków, przeliczanie kalorii, przeszukiwanie sklepów, pakowanie składników, powrót do domu, rozpakowywanie siatek, gotowanie… Sam widzisz, jak dużo czynności jest związanych z przygotowywaniem potraw. Mając dietę pudełkową, nie musisz codziennie zastanawiać się, co zjesz dziś na śniadanie, obiad i kolację. Nie musisz stać w kolejkach i tracić czasu na robieniu zakupów w sklepach. Nie wydajesz też pieniędzy na benzynę, prąd czy gaz przeznaczony do gotowania. Zmywasz też mniej naczyń, bo zdecydowanie mniej gotujesz (jeżeli w ogóle). Poza tym każdego poranka pod Twoje drzwi przyjeżdża kurier z zestawem świeżych posiłków. O nic nie musisz się martwić. Oszczędność czasu to też oszczędność pieniędzy, w myśl zasady „czas to pieniądz”, gdyż możesz skupić się na pracy.

Korzyść numer 2: zestawy dostosowane kalorycznie do Twoich potrzeb

Dieta pudełkowa Wrocław jest w pełni dostosowana do Twoich potrzeb, stylu życia, aktywności fizycznej, preferencji czy alergii pokarmowych. Nie musisz włączać co chwila aplikacji do liczenia kalorii poszczególnych składników w potrawie – zespół stojący za daną marką cateringową każdego dnia zrobi to za Ciebie. Na uwagę zasługuje też fakt, że w firmach cateringowych bardzo często są zatrudniani dietetycy. Są oni w stanie skomponować dietę w sposób różnorodny, zbilansowany i zdrowy. Wiedzą, co ze sobą zestawiać, aby posiłki szybko Ci się nie znudziły i służyły osiąganiu przez Ciebie celów treningowych. Korzystając z cateringu dietetycznego nie musisz martwić się ani o zakupy, ani o gotowanie. Z Twojej głowy znika zatem kolejny obowiązek. Masz pewność, że sięgając po to, co dla Ciebie przygotowano, nie przekraczasz dziennej dawki kalorii, odpowiedniej do Twojego wieku, masy ciała oraz aktywności ruchowej. Samodzielnie gotując nietrudno przekroczyć zakładane limity, przyjąć więcej kalorii, przekroczyć deficyt kaloryczny, a na koniec dziwić się, że efektów odchudzania zwyczajnie brak.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *