Dieta pudełkowa

Wybór dobrej diety na odchudzanie

We współczesnym świecie trudno zachować zdrowie oraz dobrą sylwetkę. Utrudnia nam to stres, pośpiech oraz siedzący tryb życia. Praca, dom i inne obowiązki sprawiają, że mamy mniej czasu na zdrowe gotowanie i przygotowanie pełnowartościowych posiłków. W prasie, telewizji i Internecie można znaleźć wiele różnych diet i sposobów na odchudzanie. Wybór odpowiedniego może być trudny. Jednak gdy chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów, a nie chcemy być głodni i tracić ważnych chwil na żmudne gotowanie idealnym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z diety pudełkowej. Jest to dobra dieta na odchudzanie i nie zrujnuje nam budżetu. Dieta ta pozwala na kontrolowanie ilości przyjmowanych dziennie kalorii, a polega na przygotowaniu pięciu pełnowartościowych posiłków zapakowanych w pudełka na cały dzień. Dietę można rozpisać po konsultacji z dietetykiem lub skorzystać z odpowiedniego programu dietetycznego. Zazwyczaj jest do wyboru kilka zestawów kalorycznych. Gotować można samemu według rozpisanego jadłospisu lub skorzystać z usług firm zajmujących się cateringiem dietetycznym. Ten pierwszy sposób nie jest bardzo pracochłonny, bo większość posiłków można przygotować szybko, w nawet kilkanaście minut. Można to zrobić rano lub dzień wcześniej. Dużą zaletą tego sposobu jest to, że samemu przyrządzone dania będą z pewnością tańsze. Drugi sposób jest odpowiedni dla osób, które w ogóle nie mają czasu na zakupy i gotowanie lub tego nie lubią. To firma cateringowa dostarcza nam codziennie rano zestaw pięciu pudełek z pełnowartościowymi posiłkami przygotowanymi przez kucharza. Oszczędzamy w ten sposób wolne chwile, ale zapłacić trzeba będzie więcej.

Zalety diety pudełkowej

Największą zaletą tej diety jest to, że gdy ją rzetelnie stosujemy, w krótkim czasie zobaczymy efekty jej stosowania. Dobrze skomponowane i spożywane w regularnych odstępach czasu posiłki stabilizują przemianę materii. Wybierając tę dietę na odchudzanie nie trzeba liczyć kalorii i makroskładników, bo wszystko jest przygotowane lub podane w jadłospisie. Mamy przy tym pewność że spożywane przez nas posiłki są pełnowartościowe i zdrowe. Dieta ta jest poza tym świetnym rozwiązaniem dla zapracowanych lub dla tych, którzy nie potrafią gotować. Dużą zaletą jest także wygodne zapakowanie dań w pudełka, które można ze sobą zabrać do pracy lub na uczelnię. Wybierając usługi cateringu dietetycznego mamy więcej czasu dla siebie, a potrawy są nam dostarczane pod wskazany adres. Ważne jest także to, że dania są smaczne i różnorodne, więc jedzenie będzie sprawiało nam przyjemność.

Dieta pudełkowa a cena

W planowaniu każdej diety nie można pominąć istotnego czynnika jakim są pieniądze. W przypadku diety pudełkowej mogą stanowić duży problem. Opłaty za usługi firm specjalizujących się w cateringu dietetycznym są dość wysokie, ale zależą w głównej mierze od wybranego przez nas programu dietetycznego. Im mniej kalorii zawiera pakiet tym taniej. Wybierając diety specjalne jak np. wegetariańska czy bezglutenowa trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Jednak jeśli opłaty za catering wydadzą się nam się zbyt wysokie nie musimy rezygnować z tej dobrej na odchudzanie diety. Warto wtedy zadać sobie troszkę więcej trudu i przygotować dania samemu.

Popularność diety pudełkowej

W ostatnich latach dieta pudełkowa stała się jedną z najpopularniejszych metod odchudzania. Stało się to głównie za sprawą celebrytów, chwalących się jej stosowaniem. Dieta ta gwarantuje dobre efekty, a przy tym jest szybka i wygodna, dlatego w krótkim czasie znalazła szerokie grono zwolenników. Warto podkreślić też to, że jest zdrowa, gdyż oferuje zbilansowane, pełnowartościowe posiłki, dlatego z pewnością długo nie wyjdzie z mody.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *