Dieta pudełkowa – dla kogo?

Dieta pudełkowa to nic innego jak catering dietetyczny. Firma trudniąca się przygotowywaniem posiłków dostarcza nam paczkę zawierającą posiłki na cały dzień. W zależności od naszych preferencji lub zaleceń żywieniowych od dietetyka możemy dostać dania bezmięsne, z niskim indeksem glikemicznym, z rybą lub klasyczne, niewiele różniące się składem i smakiem od tych przygotowywanych w domu. O tym, czym dokładnie jest dieta pudełkowa, w jaki sposób można ją skomponować oraz dla kogo jest odpowiednia, dowiesz się z poniższego artykułu.

Dla kogo dedykowana jest dieta pudełkowa?

Dieta z dowozem do domu to bardzo dobre rozwiązanie dla osób zapracowanych, którym ciężko jest wygospodarować czas na przygotowywanie posiłków. Nie każdy ma normowany czas pracy i po ośmiu godzinach przychodząc do domu, jest w stanie gotować. Nie ma też konieczności robienia zakupów i wymyślania posiłków. Taka dieta jest więc sporą oszczędnością czasu. Decydując się na dietę pudełkową, dostajemy smaczne, zdrowe i świeżo przygotowane posiłki na cały dzień.

Catering dietetyczny daje nam też możliwość kontrolowania kaloryczności posiłków. Istnieje bowiem możliwość zdefiniowania dziennego zapotrzebowania kalorycznego.

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Różnorodna i dobrze zbilansowana dieta o odpowiednio zdefiniowanej wartości kalorycznej jest zdrowa. Jeśli tylko stosujemy się do jej zasad, jemy posiłki w regularnych odstępach czasu i nie podjadamy, to jest to gwarancja zdrowego odżywiania.

Czy dieta pudełkowa jest taka sama dla każdego?

Dieta pudełkowa sprawdzi się w zasadzie u każdego. Będą z niej zadowolone zarówno osoby, które nie mają czasu na gotowanie, stawiające na zdrowy tryb życia, jak i osoby borykając e się ze schorzeniami takimi jak insulinooporność. W tej ostatniej przypadłości, aby odżywiać się zdrowo, należy jeść regularne, niewielkie posiłki o niskim indeksie glikemicznym. Należy zadbać o zdrowe składniki bogate w błonnik pokarmowy oraz ubogie w sól.

Osoby, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia, powinny dostarczać do organizmu odpowiednią ilość kalorii dzięki doskonale zbilansowanym posiłkom.

Każdy zainteresowany cateringiem dietetycznym może dobrać tak posiłki, aby spełniały jego oczekiwania.

Czy dieta pudełkowa jest droga?

Czytając wiele opinii, można natknąć się na przekonanie, że dieta pudełkowa jest rozwiązaniem dla majętnych osób. Jeśli zastanowimy się głębiej to, wcale tak nie jest. Zakupy, które robimy, wybierając ekologiczne produkty, czas i energia na przygotowanie posiłków oraz pozmywanie po nich ma również swoją cenę. Wybierając dietę pudełkową otrzymujemy gotowe, odważone danie. Nic nie marnuje nam się niewykorzystane w lodówce. Biorąc więc pod uwagę te wszystkie okoliczności, catering dietetyczny wcale nie jest kosztownym rozwiązaniem.

Dieta pudełkowa to zestaw posiłków dobranych przez dietetyka pod względem zawartości składników odżywczych i kaloryczności posiłku, a wykonany przez szefa kuchni. To on odpowiada za smak dań. Składniki są dokładnie odważone, a danie zapakowane jest w specjalne, najczęściej bezpieczne dla środowiska opakowanie. Posiłek każdego ranka dociera do klienta na czas.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *