Dieta idealna? Z cateringami dietetycznymi to możliwe!

Do niedawna słowo dieta nacechowane było bardzo negatywnie. Kojarzyło się głównie z wyrzeczeniami, drogą przez mękę i rezygnacją z ulubionych potraw. Jednym słowem, z czymś, co na pewno nie było przyjemne.

Całe szczęście dziś jest dieta w pudełkach, stanowiąca idealne rozwiązanie dla osób chcących zadbać o zdrowe odżywianie lub zgubić kilka nadprogramowych kilogramów. Jak znaleźć odpowiedni catering dietetyczny? Czym powinna charakteryzować się dobra dieta pudełkowa? O tym poniżej.

Catering dietetyczny – dla każdego coś dobrego

Catering dietetyczny to fenomen dzisiejszych czasów i najlepsze wsparcie podczas odchudzania. To także bardzo wygodna forma dbania o zdrowie. I pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu traktowany był jako fanaberia bogatych.

Czy można powiedzieć, że dieta z dostawą to dieta idealna? Bez wątpienia tak! Zamawiając „pudełka” każdego dnia przez określony czas otrzymujemy odpowiednio skomponowane posiłki, które odpowiadają naszemu zapotrzebowaniu kalorycznemu oraz preferencjom smakowym.

Firmy oferujące catering dietetyczny w swojej ofercie posiadają zazwyczaj kilka, a nawet i kilkanaście różnych wariantów oraz programów dietetycznych. Jeśli na przykład nie jemy mięsa, możemy sobie zamówić dietę wegetariańską. Jeśli trenujemy wyczynowo, wówczas z powodzeniem możemy wybrać dietę dla sportowców. A jeśli z jakichś powodów nie chcemy lub nie możemy spożywać laktozy lub glutenu, to wtedy możemy wykupić dietę pudełkową wykluczającą produkty zawierające uczulające nas składniki. Co więcej – wybrany typ diety będzie odpowiadał naszemu zapotrzebowaniu na kalorie, bo o nim także decydujemy samodzielnie. Prawda, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie?

Dlaczego dieta w pudełku to dieta idealna?

Poza tym, że każdego dnia otrzymujemy posiłki zgodne z naszymi indywidualnymi preferencjami, odpowiednio skomponowane i zbilansowane, to na dodatek nie musimy już martwić się pustą lodówką i zakupami.

Co ważne, nie musimy już martwić się kaloriami, ani liczyć kalorii, żeby nie przekroczyć dziennego limitu. Nie musimy również planować menu, ani tracić czasu na przygotowanie potraw na poszczególne dni. Wszystko otrzymujemy pod nos – gotowe do zjedzenia! Dzięki temu, że posiłki zapakowane są w wygodne i poręczne pudełka, z powodzeniem możemy zabrać je ze sobą do pracy lub gdziekolwiek indziej.

Dieta pudełkowa nie tylko na mieszkańców dużych miast

O ile do niedawna, dieta na dowóz dostępna była tylko dla mieszkańców największych miast Polski, o tyle teraz mogą z niej korzystać również osoby z mniejszych miejscowości. Zamówienie cateringu dietetycznego gwarantuje, że codziennie rano pod naszymi drzwiami pojawi się torba zawierająca świeże i smaczne posiłki o wyliczonej kaloryczności i określonej liczbie makroskładników.

Jak wybrać idealną dla nas dietę pudełkową?

Ustalmy najpierw, czym jest dieta idealna? Oczywiście dla każdego na pewno będzie to coś innego, jednakże zawsze istnieje pewien wspólny mianownik. Przede wszystkim serwowane w ramach diety posiłki powinny być wysokiej jakości, zawsze świeże, smaczne i zróżnicowane. Nikt bowiem nie lubi jeść tych samych potraw każdego dnia. Co jeszcze? Na pewno taka dieta powinna być idealnie dopasowana do naszego stylu życia, który może być mniej lub bardziej aktywny. Poza tym, powinna dodawać energii i sprawiać przyjemność z jej stosowania. I co ważne, nie powinna być zbyt droga. Jak wybrać odpowiedni dla siebie catering dietetyczny? Na co zwrócić uwagę?

Cena cateringu

Oferta diet pudełkowych jest dziś bardzo bogata i zróżnicowana, dzięki czemu każdy z nas ma szansę wybrać opcję odpowiednią dla siebie – również jeśli chodzi o cenę takiej diety. Zanim więc zdecydujemy się na coś konkretnego, warto przejrzeć kilka propozycji. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że najtańsze zawsze będą warianty podstawowe o niskiej kaloryczności, a diety specjalistyczne, jak np. bezglutenowa, wegańska, czy sportowa o wyższej kaloryczności będą już droższe. Nie mniej jednak, ta sama dieta może kosztować mniej lub więcej w zależności od konkretnej firmy cateringowej. Jeśli więc zdecydujesz już, jaki wariant będzie dla ciebie najlepszy – koniecznie porównaj ceny diety u różnych firm i dopiero wtedy wybierz jedną konkretną.

Jakość przede wszystkim

Zdrowa dieta pudełkowa nie może być byle jaka. Powinna posiadać pełen zakres wartości odżywczych, a przede wszystkim proponowane w jej ramach posiłki powinny być zawsze świeże i smaczne. Aby to sprawdzić, warto poczytać opinie innych osób na temat konkretnej diety i konkretnej firmy cateringowej. Wczytajmy się w kwestie dotyczące jakości, świeżości, smaku oraz sposobu podania posiłków. W dobie internetu jest to o tyle proste, że konsumenci chętnie dzielą się swoimi opiniami na forach internetowych. Nigdy nie kupujmy kota w worku, bo możemy się rozczarować. Dobrą opcją jest także popytanie znajomych, którzy żyją na pudełkach i zasięgnięcie ich opinii.

Elastyczne godziny dostawy

Ważną kwestią jest też sprawdzenie, w jaki sposób nasze posiłki będą do nas dostarczane, a więc czy dana firma posiada samochody właściwie do tego przystosowane. Dobrze, jeśli my sami możemy decydować o godzinach, w których pudełka będą do nas dostarczane. Niektóre firmy same narzucają godziny dostaw, co nie zawsze jest wygodne i komfortowe dla nas. Warto więc to sprawdzić. Zbyt wczesne dostawy mogą grozić zepsuciem posiłków pod drzwiami, a zbyt późne – grożą opóźnieniem naszego wyjścia z domu. Jeśli możemy sami decydować, o której godzinie będą do nas przyjeżdżać posiłki, to już duży plus.

Porównywarka cateringów dietetycznych

Szukasz idealnej dla siebie diety pudełkowej? Już nie musisz przekopywać całego Internetu, aby znaleźć najlepszą. Skorzystaj z wygodnej porównywarki cateringów CATEROMARKET. Jest to baza cateringów dietetycznych z całego kraju. Znajdziesz tu propozycje z dużych miast, jak Warszawa, Poznań, czy Kraków, jak również z mniejszych miejscowości, jak np. Kępno, Legnica, Mińsk Mazowiecki.

Cateromarket daje możliwość skorzystania z rozbudowanych narzędzi do wyszukiwania ofert zgodnych z naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Oprócz lokalizacji, oferty możemy przefiltrować pod względem specjalnych potrzeb żywieniowych, kaloryczności i długości trwania diety.

Co ważne, na stronie portalu Cateromarket znajdziesz niezależne opinie klientów korzystających z diet. Dzięki temu, możesz się przekonać, czy interesująca cię dieta naprawdę jest smaczna, czy posiłki są zawsze świeże, a kurierzy trzymają się ustalonych godzin dostawy pudełek. Tego typu opinie na pewno ułatwią ci podjęcie ostatecznej decyzji.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *