Damskie spodenki rowerowe – czego możesz oczekiwać?

Czasy, kiedy na rower zakładałaś zwykłe bawełniane spodenki, dawno minęły. Dzisiaj do wyboru masz naprawdę dobrze zaprojektowaną, uwzględniającą twoją kobiecą anatomię i wykonaną z troską o najmniejszy szczegół odzież. Czego się możesz po niej spodziewać?

Wygody

Spodenki rowerowe damskie nie mają dzisiaj wiele wspólnego z nieustannie zwijającą się na udach odzieżą, z pochłaniającą pot bawełną, z brakiem dodatkowego zabezpieczenia w newralgicznych miejscach. Przede wszystkim dzisiaj nowoczesna odzież rowerowa dostosowana jest do bardzo różnych oczekiwań klientów. Nie musisz być profesjonalistą i zawodowcem, aby móc korzystać z dobrej, wygodnej, przyjemnej w noszeniu odzieży. Spodenki rowerowe damskie produkowane są coraz częściej z funkcjonalnych materiałów, które sprawdzają się w bardzo różnych warunkach, przede wszystkim jednak dostosowują się do twojego ciała. Wykorzystanie technologii Body Mapping sprawia, że tam, gdzie jest to potrzebne, materiał jest cieńszy, w innych miejscach bardziej elastyczny. W końcu technologia klejenia szwów oraz ubrania bezszwowe zapewniają maksymalny komfort noszenia i brak otarć lub podrażnień skóry przy wysokich temperaturach i sporym wysiłku fizycznym. Systemy takie jak Leg Stability gwarantują zaś idealne utrzymanie nogawek na miejscu i przeciwdziałanie ich zwijaniu się, które tak bardzo irytuje podczas jazdy.

Ochrony w każdych warunkach

Spodenki rowerowe nie bez przyczyny szyte są dzisiaj z bardzo zaawansowanych technologicznie materiałów. Z pewnością nie jest to bawełna ani żaden inny podobny jej materiał. Podstawowym wymogiem w stosunku do odzieży rowerowej jest połączenie oddychalności ze zdolnością odprowadzania wilgoci na zewnątrz, zamiast jej pochłaniania. Chodzi bowiem o to, by utrzymać komfort cieplny organizmu, przeciwdziałać jego przegrzaniu, a jednocześnie przez cały (nawet bardzo intensywny trening) utrzymywać skórę suchą.

Nie mniej ważna jest oczywiście również kwestia wiatroszczelności. Tutaj również znaczenie mają bardzo konkretne parametry techniczne, które gwarantują ochronę nawet przy silnych, zimnych i nieprzyjemnych podmuchach wiatru. W końcu warto zaznaczyć, że liczy się także wodoszczelność. Z pewnością nieraz podczas z pozoru bardzo słonecznego dnia na rowerze spotkała cię mała ulewa.

Dopasowania do anatomii

Niemniej w odniesieniu do wszystkich wymienionych tutaj parametrów, wydaje się, że kobiety oczekują przede wszystkim, aby dobrej jakości odzież sportowa uwzględniała ich kobiecą anatomię. W przypadku spodenek rowerowych damskich chodzi m.in. o ochronę okolic krocza i pachwin. Profesjonalne kolarki są więc wyposażone we wkładkę z elastycznej mirkofibry o gęstości około 90kg/cm³. Jej ogromnym atutem jest połączenie odpowiedniej przepuszczalności powietrza i oddychalności z wysokim poziomem ochrony przed wstrząsami i napięciami podczas jazdy.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *