Czy można jeść orzechy na diecie odchudzającej?

Coraz więcej osób decyduje się zatroszczyć o własną sylwetkę i zdrowie. Wiemy, że nadprogramowe kilogramy nie sprzyjają nie tylko dobremu wyglądowi, ale również zdrowiu. Dlatego baczniejszą uwagę przywiązujemy do tego, co jemy, zastanawiając się nad tym, czy pewne produkty są dla nas odpowiednie. Wiele osób chcących schudnąć lub obawiających się przybrania na wadze pyta o to, czy mogą jeść orzechy. Okazuje się, że jest to bardzo zdrowa, wartościowa przekąska, po którą można sięgać nawet w przypadku diety odchudzającej. Trzeba jednak pamiętać, że ich kaloryczność nie jest mała, co nakłada konieczność ograniczenia spożywanej ilości.

Jakie właściwości mają orzechy?

Bez względu na to, po jakie orzechy zdecydujesz się sięgnąć, możesz mieć pewność, że dostarczą Ci one szeregu cennych składników odżywczych. Zawierają one bardzo duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są bardzo zdrowe. Korzystnie wpływają na poziom cholesterolu. Regularne spożywanie orzechów przyczynia się do obniżenia tak zwanego złego cholesterolu i podniesienia tak zwanego dobrego. Dzięki temu osoby jedzące orzechy są chronione przed chorobami sercowo – naczyniowymi. Orzechy to doskonałe źródło:

  • witamin: A, D, E oraz K;
  • węglowodanów;
  • białka.

Zawierają również błonnik, który niezbędny jest do prawidłowej pracy układu pokarmowego. Do tego dochodzą takie pierwiastki, jak magnez, miedź, wapń, fosfor, żelazo i potas. Niezwykle cenny jest kwas foliowy, co czyni z orzechów doskonałą przekąskę nie tylko dla osób odchudzających się, ale również kobiet spodziewających się dziecka.

Czy orzechy i dieta odchudzająca to dobre połączenie?

Wszystkie orzechy zawierają dość dużo kalorii. Dlatego tak ważne jest, aby spożywać je z rozsądkiem. Co jednak ważne, nawet ci, którzy się odchudzają nie powinni eliminować ich ze swojej diety. Wszystko za sprawą wskazanych wyżej składników, których dostarczają. Aby zauważyć pozytywny wpływ orzechów na własny organizm, należy dziennie spożywać ich około trzydzieści gramów. Taka ilość jest w zupełności bezpieczna nawet dla tych, którzy aktualnie się odchudzają.

Czy orzechy chronią przed przybieraniem na wadze?

Coraz częściej mówi się o tym, że orzechy skutecznie chronią przed przybieraniem na wadze. Ich regularne spożywanie – oczywiście w określonej ilości – sprawia, że ryzyko nadwagi, otyłości, a także zespołu metabolicznego jest zdecydowanie mniejsze. Dzięki orzechom uczucie sytości utrzymuje się zdecydowanie dłużej. Wszystko za sprawą dużej ilości białka i błonnika pokarmowego. Sięgając po orzechy, musisz jednak pamiętać, aby stawiać wyłącznie na te, które naprawdę są zdrowe. Lepiej wystrzegać się tych solonych. Mają one na ogół więcej kalorii, a dodatkowo dostarczają dużych ilości soli. W przypadku osób dbających o masę ciała niewskazane są również orzechy w czekoladzie czy karmelu. Oczywiście są smaczne, ale dostarczają zdecydowanie więcej kalorii.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *