Czego potrzebuję do zrobienia gazowanej wody?

SodaStream to sposób na przygotowanie pysznej gazowanej wody i napojów w zaciszu własnego domu. Czym jest i jak działa SodaStream?

W obecnych czasach zdecydowana większość osób stara się żyć w sposób ekologiczny. Nie ma w tym nic dziwnego zważywszy na fakt, iż nasza planeta dosłownie tonie w śmieciach. Oczywiście największym problemem są plastikowe opakowania. Tymczasem w Polsce zużywa się ok. 3,5 mln ton wspomnianego surowca rocznie. W celu ograniczenia zużycia plastiku spora ilość ludzi zrezygnuje z picia wody butelkowanej na rzecz wody kranowej. A co z osobami, które gustują w gazowanej wodzie? Wbrew pozorom one również mogą dbać o środowisko. Rozwiązaniem problemu jest system SodaStream.

Czym jest SodaStream?

SodaStream to ekspres umożliwiający samodzielne przygotowanie gazowanej wody oraz innych napojów z bąbelkami. System SodaStream składa się z ekspresu, cylindra (naboju z gazem) oraz szklanej butelki do tworzenia wody gazowanej. Sam proces bąbelkowania wody jest wręcz dziecinnie prosty. Wystarczy użyć zimnej wody (najlepiej wprost z lodówki) i wybrać styl bąbelkowania: łagodny, średni lub mocny.

Warto dodać, że SodaSteam możesz wykorzystać do przygotowania pysznych soków gazowanych. Po prostu nalej do szklanki odrobinę syropu smakowego i zalej wodą z bąbelkami. Tak przygotowany napój możesz przechowywać w lodówce przez ok. 2 – 3 dni.

Czy napoje SodaStream mogą pić dzieci i osoby z alergiami pokarmowymi?

Zdecydowanie tak! Maluchy mogą cieszyć się smakiem napojów SodaStream ponieważ syropy smakowe wspomnianej firmy zawierają niewielką ilość cukru, a zatem nie szkodzą dziecięcym ząbkom. Jeśli jednak nie chcesz podawać dziecku słodkich napojów to zastąp je wodą gazowaną SodaStream z dodatkiem zwykłych owoców.

Zarówno wodę, jak i syropy SodaStream mogą pić także ludzie zmagający się z alergiami pokarmowymi. Wyroby SodaStream są bowiem wolne od alergenów takich jak: gluten, substancji charakterystycznych dla owoców morza i skorupiaków, jajek, różnego typu orzechów, soi, mleka, selera, gorczycy czy też sezamu.

Zalety systemu SodaStream

Wśród zalet systemu SodaStream należy wymienić:

Szybkość
Wydajność (jeden nabój SodaStream pozwala na przygotowanie około 60 litrów napojów)
Ograniczenie zużycia plastiku (1 butelka PET w zestawie może być używana przez okres 3 lat)
Możliwość łatwego przygotowania napojów dla całej rodziny

System SodaStream jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy, by móc we własnym domowym zaciszu przygotować gazowaną wodę. Jest to stosunkowo tanie rozwiązanie, które z biegiem czasu na pewno zwróci swoje koszta. Popularność systemu rośnie z roku na rok.

 

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *