Czego można się spodziewać podczas pierwszej sesji hipnoterapii?

Jeśli zarezerwowałeś sesję hipnoterapii lub myślisz o umówieniu się na wizytę, możesz mieć mieszane uczucia. Ale gratulujemy zrobienia pierwszego kroku!

Z biegiem lat koncepcje hipnozy zmieniły się, gdy pojawiły się badania, które wskazują na korzyści płynące z hipnoterapii i hipnozy. Obecnie hipnoza jest stosowana jako lekarstwo i do leczenia uzależnień.

Ale nadal masz pytania dotyczące tego, jak przebiega sesja hipnozy medycznej? Trafiłeś we właściwe miejsce! Przeprowadzimy Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć o swojej pierwszej sesji.

Co musisz wiedzieć przed sesją hipnoterapii?

Pierwsze pytanie, jakie możesz zadać, brzmi: „Co to jest hipnoterapia?” Hipnoza i hipnoterapia są często mylone, mimo że idą w parze.

W zależności od tego, gdzie spojrzysz, znajdziesz różne definicje. Mówiąc najprościej, hipnoza jest wprowadzana w stan transu, w którym ktoś jest podatny na sugestie.

Hipnoterapia to forma psychoterapii wykorzystująca hipnozę. Hipnoterapeuta kliniczny prowadzi sesję hipnoterapii. Czasami lekarz lub psycholog stosuje hipnozę, aby pomóc pacjentowi rzucić palenie lub inny nałóg. W takich przypadkach praktykują hipnoterapię.

Innym często zadawanym pytaniem jest „Czy hipnoterapia działa?” Zarówno Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, jak i Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne twierdzą, że tak. APA przyznało, że hipnoterapia jest „skuteczną techniką terapeutyczną”.

Wielu lekarzy powie, że skuteczność zależy od Ciebie. Jeśli wejdziesz na sesję z otwartym umysłem i pragniesz doświadczyć korzyści, jakie oferuje hipnoterapia, uzyskasz wyższy wskaźnik sukcesu.

Istnieje 90,6% wskaźnik sukcesu w rzucaniu palenia na podstawie hipnozy. Palacz chciał rzucić palenie i miał otwarty umysł, więc ta technika działała w przytłaczającej liczbie przypadków.

Jeśli idziesz na sesję hipnoterapii tylko dlatego, że współmałżonek / partner cię „zmusza”, cóż, może się ona nie udać.

To się dzieje podczas sesji.

Twój hipnoterapeuta prawdopodobnie udzieli Ci kilku wskazówek, czego możesz się spodziewać. Może nawet omówić niektóre rzeczy, które będą chcieli, abyś zrobił, aby się przygotować. Upewnij się, że słuchasz ich sugestii!

Wprowadzenie.

Większość hipnoterapeutów klinicznych zgadza się, że masz kontrolę. Nie hipnotyzer. Nie terapeuta. Ty, klient.

Sesję rozpoczniesz od podzielenia się tym, co chcesz robić. Twój hipnoterapeuta zada Ci pytania i będzie obserwował, jak udzielasz odpowiedzi.

Musisz szczerze rozmawiać ze swoim hipnoterapeutą o swoich lękach i tym, co skłoniło Cię do tego, by tam być. Muszą wiedzieć, w czym chcą pomóc, zanim rozpocznie się hipnoza.

Niektórzy hipnoterapeuci mogą wyjaśnić, co dzieje się z mózgiem podczas hipnozy. Mogą zapytać o twoje granice. Wyjaśnią sugestię i ocenią Twoją sugestię.

Indukcja.

Indukcja to relaksacyjna część procesu, która prowadzi do hipnozy. Będziesz świadomy wszystkiego wokół siebie i usłyszysz wszystko, co mówi hipnoterapeuta.

To, czego użyją podczas wprowadzenia, zależy od szczegółów i odpowiedzi, których udzieliłeś we wstępie. Hipnoterapeuta zastosuje techniki, które są bezpieczne, ale mogą obejmować wiele różnych typów języka. Próbują znaleźć to, co jest dla Ciebie najlepsze, więc może to zająć kilka minut.

Indukcja może nastąpić szybko lub zająć do 20 minut. Nie ma sesji hipnoterapeutycznych! Każdy jest inny dla klienta.

Po zakończeniu indukcji terapeuta zada serię pytań, aby określić stan hipnozy, w której się znajdujesz.

Sesja.

Podczas właściwej sesji terapeutycznej praca ma miejsce. Kierując się twoimi odpowiedziami i odpowiedziami, których udzieliłeś na początku, twój hipnoterapeuta rozpocznie zmiany, które chcesz wprowadzić. Użyty język będzie zależał od opisanej przez Ciebie zmiany.

Nie będziesz chciał biegać po bloku bez ubrania. Nie będziesz miał ochoty obrabować banku. Jeśli szukasz pomocy w rzuceniu palenia, nie zostaniesz weganinem po zakończeniu sesji.

Te mity to tylko niektóre z błędnych przekonań, jakie ludzie mają na temat hipnozy. Prawda jest taka, że twój hipnoterapeuta to troskliwa osoba, która prowadzi cię przez specyficzny proces zmiany w twojej podświadomości.

Za Twoją zgodą niektórzy hipnoterapeuci podadzą Ci sugestię posthipnotyczną (PHS), która jest wyzwalaczem określającym działanie po Twoim wyjściu. PHS to korzyść dla ciebie, gdy kończy się twoja sesja lub do wykorzystania między sesjami. Ponownie, nie spowoduje to napadu na bank lub rezygnacji z produktów pochodzenia zwierzęcego (chyba że tego chcesz).

Przejście do przebudzenia.

Kiedy twój hipnoterapeuta poczuje, że eksplorowałeś swój podświadomy umysł i zakończyłeś pracę nad zmianą, zacznie cię wyprowadzać z transu. Będzie to delikatny i powolny proces. Nie będziesz „obudzić się”, tak jak w filmach.

Będą cię uważnie obserwować, aby upewnić się, że wychodzisz z transu bez żadnych problemów. Nie martw się, problem, który napotykają hipnoterapeuci, polega na tym, że ich klienci są tak zrelaksowani w przyjemnym stanie, że nie chcą wracać! Jeśli tak się stanie, delikatnie pomogą ci w tym procesie, aż całkowicie wyjdziesz z transu.

Ocenią Twój nastrój i zadają więcej pytań. Poczujesz się zrelaksowany, a zmiana, którą wykonałeś, zacznie się manifestować.

Po sesji.

Twój terapeuta może zasugerować zaplanowanie kolejnej sesji lub zapewnić więcej narzędzi do użytku w domu. Wyjaśnią, co zrobili i zastosowali techniki, abyś czuł się bezpiecznie i komfortowo. Otrzymasz nagranie MP3 z sesji w ciągu 24 godzin do późniejszego odsłuchania.

Ważne jest, aby wykonać jakąkolwiek pracę po sesji, o którą Cię proszą, lub zaplanować kolejną sesję, jeśli nie masz pewności, że hipnoterapia przebiegła tak, jak lubisz. Zapraszam do wypróbowania również innego hipnoterapeuty. Pamiętaj, masz wszystko pod kontrolą.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *