Ćwiczenia, które można wykonywać z paraletkami, by zbudować swoje ciało

Paraletki zyskują coraz większą popularność wśród miłośników bodybuildingu i nie tylko. Jak z nimi ćwiczyć? Z naszego poradnika dowiesz się, jakie ćwiczenia możesz wykonywać z wykorzystaniem paraletek. Zacznij już dziś!Domowa siłownia siłą rzeczy rządzi się innymi prawami niż ta, do której możesz się wybrać z karnetem. Większość z nas nie dysponuje dużą przestrzenią, w związku z czym możliwości związane z wyposażeniem. W domowej siłowni zazwyczaj brak miejsca na duże maszyny. Są jednak elementy, w które możesz się wyposażyć, cechujące się niewielkim rozmiarem i dużą funkcjonalnością. Należą do nich między innymi paraletki – wygodne w użyciu przyrządy idealne do systematycznego budowania ciała.

Paraletki do ćwiczeń – czym są?

Jako poręczny sprzęt sportowy o prostej konstrukcji, paraletki do ćwiczeń mogą być wykorzystywane zarówno w przestrzeni domowej, jak i w siłowniach czy salach gimnastycznych. Łączą w sobie cechy poręczy gimnastycznych i uchwytów do pompek. Sprzęt ten jest chętnie stosowany przez osoby trenujące Kalistenikę i Street Workout. Przydadzą się jednak każdej osobie, która stara się budować muskulaturę. Dzięki temu, że paraletki są osobnymi elementami (w przeciwieństwie do poręczy), możesz z łatwością dostosować je do budowy swojego ciała, regulując rozstaw.

Materiałem, który najczęściej wykorzystuje się do wyprodukowania paraletek do ćwiczeń, jest drewno. Jest to dostatecznie wytrzymały surowiec, który jednocześnie gwarantuje duży komfort użytkowania, w przeciwieństwie do metalu. Stosując drewniane paraletki nie musisz się martwić, że ręka będzie ślizgać się na uchwycie.

Paraletki – jakie ćwiczenia możesz na nich wykonywać?

Stosując paraletki do ćwiczeń, możesz trenować różne partie ciała. Najpopularniejszym ćwiczeniem, które często jest na nich wykonywane, są pompki. Możesz wykonywać je w różnych wariantach. Jednym z nich jest klasyczny, w którym poręcze rozstawione są na szerokość barków. Możesz też ćwiczyć na paraletkach pompki na barki i wariant wąski. Inną możliwością wykorzystaniaparaletek do ćwiczeń jest wykonywanie figur gimnastycznych, co wymaga nieco większej sprawności. Z ich wykorzystaniem możesz na przykład stanąć na rękach, czy wykonać tzw. planche.

Uniwersalność paraletek sprawia, że niewątpliwie warto mieć je w swoim w domu. Każda osoba, dbająca o swoją muskulaturę, doceni uniwersalność tego niepozornego sprzętu.

Więcej informacji na https://senseipro.pl/paraletki/

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *