Co wyróżnia fartuchy pielęgniarskie?

Fartuchy pielęgniarskie, tak samo jak fartuchy kosmetyczne czy lekarskie, należą do specjalistycznej odzieży medycznej, która spełnia wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim ma za zadanie chronić odzież osobistą pielęgniarek przed różnego rodzaju zabrudzeniami, uszkodzeniami mechanicznymi, a także przenoszeniu licznych drobnoustrojów chorobotwórczych z oddziału do domu czy z zewnątrz do szpitala. Oprócz tego mają za zadanie zapewnienie na co dzień schludnego wyglądu osoby je noszącej. Odpowiednio dobrany strój także podkreśla profesjonalizm pracowników oraz świadczy o kompetencjach i poziomie wykonywanych usług.

Krój i wygląd fartuchów medycznych dla pielęgniarek

Ze względu na piastowane stanowisko, fartuchy pielęgniarskie są mają zazwyczaj klasyczny, ujednolicony krój, aby ułatwić pacjentom rozpoznanie poszczególnych pracowników w danej placówce medycznej. Liczne fasony fartuszków kosmetycznych, lekarskich czy pielęgniarskich dostępnych w sklepach medycznych są idealnie skrojone, taliowane, dzięki czemu podkreślają walory każdej kobiecej sylwetki. Modne i nowoczesne kolekcje pozwalają każdego dnia podkreślić swój styl i wyrazić siebie. Tego typu fartuchy zazwyczaj występują w kolorze białym, ale można również wybrać inne barwy w zależności od zapotrzebowania czy też wymagań, jakie nakłada na pielęgniarki szpital, czy też inna placówka medyczna. Z myślą o małych pacjentach, pojawiły się także fartuchy medyczne w ciekawe wzory, które przełamują strach dzieci oraz ułatwiają ich leczenie i rekonwalescencję.

Wygodne fartuchy medyczne dla pielęgniarek

Obecnie odzież medyczna damska jest tak projektowana, by każda pielęgniarka, czy lekarka mogła czuć się komfortowo w pracy. Z tego względu fartuchy używane przez służbę zdrowia wyróżniają się wysoką jakością materiałów, które są przewiewne, lekkie, wytrzymałe i łatwe do czyszczenia w domu. Jest to odzież medyczna niezmiernie funkcjonalna, profesjonalnie wykonana, z dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Warto także wspomnieć, że fartuchy pielęgniarskie są eleganckie, uniwersalne i modne, dlatego doskonale komponują się ze spodniami oraz spódnicami tworząc doskonały strój medyczny.

Odzież medyczna od producenta Apolonia

Fartuchy medyczne damskie produkowane przez sprawdzonych producentów charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością. To eleganckie i klasyczne modele o długości ¾ z kołnierzykiem, taliowane z zaszewkami z tyłu. Takie kroje posiadają dwie dolne kieszenie i jedną na piersi, które umożliwiają przechowywanie plakietki, zegarka lekarskiego czy długopisu. W zależności od indywidualnych upodobań fartuchy można zakupić z długim oraz bądź krótkim rękawem zapinany na napy z przodu. Producenci oferują zarówno fartuchy damskie jak i męskie z możliwością wyboru wykończenia przy szyi – kołnierzem lub stójką. W przypadku producenta odzieży medycznej Apolonia, wszystkie dostępne modele są szyte z wysokiej jakości tkaniny brytyjskiej, w której skład wchodzi 50% bawełny i 50% poliestru. Odpowiednie i precyzyjne wykończenie umożliwia pranie fartucha w temperaturze 85°C. Co więcej, tkanina jest miękka, łatwo się prasuje oraz nie ulega zmechaceniu. Jest to ważny aspekt, szczególnie gdy chcemy zachować perfekcyjny wygląd nawet po długich wielogodzinnych dyżurach.

Więcej na temat odzieży medycznej: https://www.apolonia.com.pl/odziez-medyczna/

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *