Catering dietetyczny – zalety i wady

Diety pudełkowe od dłuższego czasu cieszą się rosnącą popularnością wśród Polaków. Wszystko za sprawą coraz większej świadomości na temat wpływu zdrowej i zbilansowanej diety na organizm człowieka oraz wygody i różnorodności jaką oferuje.

Catering dietetyczny – jak to działa?

Catering dietetyczny jest usługą, która zapewnia nam całodniowe wyżywienie w dokładnie wyważonych pod względem kaloryczności 3, 4 lub 5 zdrowych posiłków przygotowanych przez sztab wysokiej klasy specjalistów, w skład których wchodzą dietetycy oraz mistrzowie sztuki kulinarnej. Bogata oferta różnego rodzaju diet i kaloryczności sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od celu i stylu życia – Znajdziemy wśród nich diety standardowe, wegetariańskie, bez ryb czy bezmięsne wzbogacone o ryby. Dużo najlepszych firm cateringowych zapewnia również stałe, darmowe wsparcie dietetyka, który pomoże w doborze odpowiedniej diety, kaloryczności czy nakieruje nas na odpowiedni cel jaki powinniśmy realizować. Jedną z takich firm z ponad 2 letnim doświadczeniem jest catering dietetyczny Heroes Diet oferujący swoje usługi w Warszawie i ponad 100 miejscowościach w całej Polsce.

Catering dietetyczny – Zalety

Zdrowy i zbilansowany catering to przede wszystkim pewność, że nasz organizm będzie zaopatrzony we wszystkie niezbędne składniki odżywcze jakie są mu potrzebne do wydajnego oraz zdrowego funkcjonowania. To przełoży się na lepszą koncentrację, samopoczucie w ciągu dnia, a nawet możliwe długofalowe korzyści zdrowotne. Wszystko za sprawą wiedzy jaką kierują się dietetycy podczas układania dziennego planu dietetycznego, czy komponowania menu. Dzięki temu dostajemy gwarancję, że nasze codzienne posiłki zostały przygotowane wyłącznie z wysokiej jakości produktów, którą znaczną część stanowią świeże owoce i warzywa.

Kolejną niesamowitą zaletą diety pudełkowej jest wsparcie w realizacji różnorodnych celów, a w tym odchudzaniu, budowaniu masy mięśniowej czy utrzymaniu aktualnej dobrze zbudowanej sylwetki, która nas satysfakcjonuje. Dodatkowo duża ilość i różnorodność posiłków zawierających pełnowartościowe dania oraz przekąski niweluje chęć podjadania pomiędzy posiłkami i zapewnia komfort psychiczny.

Spora część firm oferujących catering dietetyczny zapewnia nam panel klienta dostarczany przez zewnętrzne firmy, natomiast te lepsze, posiadające własny system wspierający pracę całego zakładu dają możliwość dowolnego zmieniania dni zamówień, adresów oraz często są wyposażone w programy lojalnościowe zapewniające dodatkowe zniżki.

Inną zaletą diety pudełkowej jest bez wątpienia oszczędność czasu i wygoda. Swoje zamówienie komponujemy i składamy w dosłownie 5 minut, a już nawet następnego dnia odbieramy spod drzwi swojego domu lub pracy torbę pełną smacznych i różnorodnych posiłków, których samodzielne przyrządzenie zabrało by nam dużą część czasu na ułożenie planu, zakupy, gotowanie i sprzątanie. Przy obecnym, bardzo szybkim tempie życia rozwiązanie w postaci kilku pudełek z pysznymi posiłkami na cały dzień, które bez problemu zabierzemy do pracy, szkoły, na uczelnię czy w inne dowolne miejsce jest bez wątpienia bardzo komfortową i ekskluzywną opcją.

Catering dietetyczny – wady

Dieta z dostawą jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, jednak ze względu na stale rosnącą konkurencję z pewnością musimy uważać na ekstremalnie niskie ceny w dużych miejscowościach, jakie oferują świeżo powstające cateringi bez przynajmniej rocznego doświadczenia i znajomości potrzeb klienta. Ponieważ istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że otrzymamy produkt wątpliwej jakości, produkowany po kosztach lub nie otrzymamy go wcale.

Wadą na jaką należy zwrócić uwagę jest cena, która miesięcznie w dużych miastach dla jednej osoby wynosi optymalnie 1000-1500 zł.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *