Catering dietetyczny – dlaczego warto korzystać?

Dieta pudełkowa to dobry sposób na zbilansowane i smaczne posiłki, z którego coraz chętniej korzystają Polacy. Wygoda i ogromna oszczędność czasu sprawia, że mieszkańcy dużych miast decydują się na catering dietetyczny. Na szczęście rozwój branży gastronomicznej pozwala na zamawianie jedzenia z dowozem do domu nawet w mniejszych miejscowościach. Dlaczego warto zdecydować się na dietę pudełkową i czy jest ona dla każdego?

Dieta pudełkowa – co to jest?

Catering pudełkowy to nic innego jak gotowe posiłki przywożone prosto do domu. W zależności od firmy, dowozy odbywają się wczesnym rankiem lub wieczorem dnia poprzedniego. Kurier przywozi dania przygotowane na cały dzień. Ich ilość jest uzależniona od indywidualnie wybranych diet. Jedzenie jest szczelnie zamknięte i gotowe do spożycia lub podgrzania w przypadku posiłków na gorąco. Obecnie na rynku jest ogromna konkurencja w kategorii cateringu pudełkowego dlatego warto testować różne rozwiązania i zdecydować się to, które będzie dopasowane do indywidualnych wymagań i potrzeb. Taka metoda sprawdzi się w przypadku osób zabieganych, które nie mają czasu na przygotowanie posiłków w domu, a chcą jadać zdrowo i różnorodnie. Catering pudełkowy stał się popularny całkiem niedawno. Początkowo decydowały się na niego głównie gwiazdy i osoby publiczne przez co zyskał miano nieco niedostępnego dla przeciętnego człowieka. Jednak szybko się okazało, że jest to rozwiązanie, z którego skorzystać może każdy.

Catering dietetyczny – zalety

Jedzenie pudełkowe posiada wiele zalet, które sprawiają, że ludzie tak chętnie decydują się na to rozwiązanie. Poniżej najczęstsze powody, dla których catering cieszy się taką popularnością:

  1. Oszczędność czasu – to ogromna zaleta, która pozwala czas spędzić dokładnie tak jak się tego chce, a nie w kuchni na przygotowaniu kolejnych posiłków. Można w ten sposób zyskać nawet kilka godzin dziennie. Catering dietetyczny może składać się z wybranej liczby posiłków i jeśli jest dopasowany do dziennego zapotrzebowania na kalorie, nie trzeba przejmować się gotowaniem.
  2. Regularność posiłków – wszystkie dania są już gotowe do spożycia. Wystarczy je zjeść w odpowiednim momencie. Dzięki sposobowi pakowania można zabierać jedzenie ze sobą, np. do pracy lub szkoły. Jedzenie w pudełku jest bardzo wygodne – szczelnie zamknięte nie wyleje się w torbie.
  3. Dieta odchudzająca– catering wychodzi naprzeciw osobom, które chcą schudnąć, ale mają problem z odpowiednim doborem posiłków i podjadaniem. W przypadku pudełek nie należy się obawiać kalorii – są dokładnie wyliczone, a każdy posiłek zawiera rozpiskę makro składników, które wchodzą w jego skład. Dzięki słodkim i zdrowym deserom łatwiej będzie trzymać się założeń.
  4. Oszczędność i brak marnowania jedzenia– spożywając jedynie zamawiane w cateringu posiłki nie ma konieczności dokupowania dodatkowych produktów. Brak realizowania zachcianek w sklepie może pozwolić zaoszczędzić – w końcu wszystkie posiłki zostają dostarczane na bieżąco. Nie trzeba nic dokupować, a dzięki temu nie ma konieczności wyrzucania przeterminowanych produktów.
  5. Zdrowie – catering dietetyczny jest nie tylko smaczny, ale przede wszystkim zdrowy – zawiera odpowiednio zbilansowane składniki, które pozwalają uzupełnić wszystkie braki witaminowe. Najczęściej w codziennym menu występują różnorodne dania. Często wykorzystywane są produkty mało popularne, a bardzo zdrowe, jak np. mąka kokosowa, komosa czy topinambur.
  6. Możliwość dopasowania – w zależności od preferencji żywieniowych, można dopasować sobie zarówno rodzaj diety, kaloryczność posiłków jak i ich ilość. W przypadku alergii lub konkretnych wskazań zdrowotnych, dieta będzie dopasowana do wytycznych.

Czy warto skorzystać z cateringu dietetycznego?

Zdecydowanie tak! Jest to rozwiązanie przede wszystkim smaczne i wygodne. Polecane głównie osobom zabieganym, które nie chcą spędzać całego dnia w kuchni. Dzięki różnorodności, codzienne posiłki nie będą się nudzić. Wysoka jakość jedzenia również jest bardzo ważna. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Catering dietetyczny Skierniewice jest zarówno urozmaicony jak i zawiera odpowiednie porcje. Dodatkową zaletą jest możliwość sprawdzenia danej firmy poprzez testowanie przez 1-3 dni wybranej diety. Wówczas w przypadku niezadowolenia, można zdecydować się na inny rodzaj diety lub inną firmę. Regularne spożywanie zdrowych posiłków zapewnia lepsze samopoczucie. Do zbilansowanej diety warto dodać aktywność fizyczną, zapewni to zdrowe i silne ciało.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *