Atlas treningowy i orbitrek – jak wyposażyć domową siłownię?

Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie sobie prywatnego pokoju treningowe w domowym zaciszu. Nieużywana i sucha piwnica, niezagospodarowany kawałek sypialni lub pokoju gościnnego – przy odrobinie determinacji sprzęt do ćwiczeń można umieścić praktycznie w każdym pomieszczeniu naszego domu. Tym bardziej, że sprzęty takie jak atlas treningowy, bieżnia czy orbitrek wbrew pozorom nie zajmują bardzo dużo miejsca. Jak wybrać maszyny do ćwiczeń, czym się kierować i na co najlepiej się zdecydować? Na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi w poniższym artykule. Już teraz zacznij lekturę i dowiedz się, jak wyposażyć domową siłownię!

Orbitreki do treningów fitness

Wybór sprzętu do ćwiczeń w dużej mierze zależy od nas samych i tego, jakiego rodzaju trening planujemy. Jeśli interesuje nas zwiększenie masy mięśniowej i siły, to z pewnością powinniśmy kupić atlas treningowy. Jeśli bardziej interesuje nas poprawa kondycji i smukła sylwetka to dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w orbitrek. Jest to urządzenie, które łączy w sobie najlepsze cechy steppera, bieżni i rowerka treningowego. Wykonywany za jego pomocą ruch eliptyczny nie tylko angażuje do pracy 80% mięśni naszego ciała, ale też daje podobne efekty, co bieg, marsz, wspinaczka górska lub jazda na rowerze.

Atlasy treningowe – siła i masa

Jeśli chcesz być dzikiem, to kup atlas treningowy. Pozwala on na szybki rozwój wielu partii mięśniowych, oraz wygodne dopasowywanie ciężaru do własnych możliwości. Jest to jednocześnie urządzenie relatywnie tanie i bezpieczne – samodzielnie możemy zmieniać obciążenie, a dzięki kilku stanowiskom treningowym, z jednego atlasu może w tym samym czasie korzystać cała rodzina. Korzystając z atlasu możemy wykonywać wiele zróżnicowanych ćwiczeń, więc nie musimy się martwić, że dopadnie nas monotonia – każdy trening może wyglądać inaczej!

Sprawdź atlasy treningowe na https://sklepsportowy.pl/silownia/atlasy

Zalety domowej siłowni

Siłownia urządzona w domowym zaciszu to szereg zalet i daje dodatkowe możliwości. Możemy z niej korzystać kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota – nie musimy płacić za karnet na siłownię ani wyściubiać nosa za drzwi, gdy jest zła pogoda. Możemy spokojnie zaplanować trening i wykonać go w swoim tempie, bez stresu, że ktoś inny czeka w kolejce do maszyny. Nie musimy bać się kpiących spojrzeń bardziej doświadczonych bywalców sali treningowej. Wszystko to sprawia, że kupno atlasu lub orbitreka to naprawdę dobry pomysł, który przyniesie korzyści w przyszłości.

Więcej produktów sportowych znajdziesz na https://sklepsportowy.pl

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *