Airsoft dla początkujących – dowiedz się jak zacząć!

Dowiedz się jak rozpocząć swoją aktywność w tym sporcie! Wraz ze wzrostem popularności airsoftu, którego podstawą są repliki ASG, rośnie również dostępność sprzętu, a także serwisów, które go naprawiają i modyfikują. Nadal jednak jest to dość niszowa forma rozrywki, dlatego warto nabywać repliki ze sprawdzonych miejsc, polecanych przez samych airsoftowców.

Airsoft – na czym polega zabawa?

Dlaczego w ogóle warto zainteresować się airsoftem? Wbrew pozorom rozgrywki airsoftowe nie opierają się tylko na bieganiu po lasach czy po opuszczonych budynkach, z pneumatycznymi replikami broni palnej, strzelającej małymi plastikowymi kulkami. Nie jest on tylko zabawą.

Dla wielu jest to prawdziwa życiowa pasja – zwłaszcza dla tych, których pociągają militaria, survivale i aktywna forma rozrywki. Airsoft to także doskonały sposób na to, aby zapoznać się z działaniem broni, ponieważ repliki ASG są wiernym odwzorowaniem prawdziwych pistoletów czy karabinów.

Poza tym sport ten to doskonała możliwość realizacji hobby kolekcjonerskiego. Wielu zapalonych airsoftowców w swoich zbiorach ma zarówno różnego rodzaju repliki broni, jak i sprzęt taktyczny oraz umundurowanie. Dzięki temu rozgrywki airsoftowe zyskują na realności, a miłośnicy ASG stają się specjalistami z zakresu obsługiwania broni i pozostałego sprzętu taktycznego.

Jak dołączyć do społeczności airsoftowej?

Co najważniejsze, sport ten gromadzi wokół siebie społeczność, która jest niezwykle aktywna i stawia na zachowania fairplay oraz szeroko pojętą pomoc w rozwijaniu tego niezwykłego hobby. Organizowane są imprezy airsoftowe. Prężnie działa również internetowa strona pasjonatów airsoftu, na której można znaleźć wiele ciekawych informacji, zarówno o replikach ASG, jak i zasadach, jakie trzeba przestrzegać w trakcie rozgrywek.

Znajdziemy tam także mapę, na której zaznaczone są miejsca, w których można zorganizować zabawę. Czy zlokalizujemy sklep z replikami ASG, gdzie znajduje się asortyment obejmujący zarówno repliki broni, jak i sprzęt taktyczny. Jeśli chcemy dołączyć do społeczności airsoftowej, także warto przejrzeć mapę na stronie WMASG, ponieważ wielu członków społeczności podaje swoją lokalizację i może okazać się, że całkiem niedaleko nas istnieje już cała drużyna airsoftowa, która może nas przygarnąć.

Sklep z replikami ASG – jaką replikę kupić ?

Kupując repliki ASG, warto robić to w miejscach, które polecają inni gracze. Wykaz sklepów ASG także znajdziemy na stronie społeczności WMASG. Na rynku replik ASG znajdziemy różnego rodzaju produkty.

Różnią się one między sobą nie tylko jakością wykonania, która powoduje, że niektóre z repliki osiągają ceny nawet kilku tysięcy złotych, będąc praktycznie doskonałą imitacją prawdziwej broni palnej, ale także rodzajem zastosowanego napędu pneumatycznego – może on być sprężynowy, gazowy lub elektryczny.

Do najtańszych replik należą te, które są napędzane sprężynowo, natomiast repliki ASG elektryczne pozwalają na szerokie spektrum modyfikacji i udoskonalenia. Napęd gazowy niestety w warunkach polowych sprawdza się średnio, poza tym nie jest zbyt ekonomiczny – potrzebny do działania replik gaz generuje dodatkowe koszty.

Odwiedzając sklep z replikami ASG, warto poradzić się specjalistów w kwestii doboru naszej pierwszej broni do airsoftu. Jeśli jeszcze nie wiemy, czy spodoba nam się cała zabawa, to lepiej jest wybrać coś tańszego i najpierw zobaczyć, jak airsoft wygląda w praktyce. Najtańsze repliki ASG można kupić już za około 100 zł, zatem nie jest to zbyt wiele, a może okazać się początkiem pięknej przygody!

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *