3 powody, dla których sportowy biustonosz to konieczność

W żadnej damskiej komodzie nie powinno zabraknąć wysokiej jakości stanika sportowego. Bielizna, którą możesz nosić zarówno podczas uprawiania sportu, jak i wypoczynku w domu, nie tylko dobrze wygląda, ale także chroni piersi przed nieodwracalnymi uszkodzeniami. Oto trzy powody, dla których nie warto zwlekać z zakupem stanika sportowego.

Ochroni Twoje piersi

Biustonosz sportowy jest zaprojektowany tak, aby utrzymywać piersi na miejscu i amortyzować wstrząsy podczas uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Mocny, a jednocześnie elastyczny i oddychający materiał zmniejsza obciążenie, z jakim muszą mierzyć się piersi podczas ruchu. Niektóre kobiety podczas ruchu odczuwają także ból w klatce piersiowej lub czują się ograniczone przez duży biust. Prawidłowo dobrany stanik sportowy może jednak pomóc w walce z tymi trudnościami. Poza tym może świetnie wyglądać.

Wybór biustonosza sportowego zależy od tego, jakie podparcie chcesz zapewnić swojemu biustowi. W zależności od intensywności sportu możesz sięgnąć po jeden z trzech rodzajów biustonoszy:

Zapewniające lekkie podparcie

Doskonałe na lekcje jogi, energiczny marsz, pilates, ale także do noszenia przez cały dzień. Są lekkie, przewiewne i przyjemne dla ciała oraz bardziej odpowiednie dla mniejszych biustów. Nie będą ograniczać żadnych ruchów. Są odpowiednie dla każdej wielkości piersi i zapewniają podparcie podczas wypoczynku, codziennego noszenia i snu.

Ze średnim stopniem podparcia

Ten typ biustonosza nadaje się do bardziej wymagających sportów, takich jak jazda na rowerze, jazda na rolkach i narty. Biustonosze o średnim stopniu podparcia przyciągają piersi do ciała i optymalnie rozkładają ich ciężar. Ponadto funkcjonalne materiały niezawodnie odprowadzają pot z powierzchni skóry. Jeśli masz duży biust, wybierz biustonosz o średnim stopniu podparcia nawet do mniej wymagających czynności.

Zapewniające maksymalne podparcie

Jeśli grasz w siatkówkę, squasha lub biegasz, najwyższy stopień podparcia będzie dla Ciebie odpowiedni. Ograniczy niechciane ruchy piersi nawet o 70%. Szerokie paski na plecach zapewniają swobodę ruchów ramion i ulgę plecom. Usztywniony biustonosz zapobiega nieodwracalnemu rozciągnięciu gruczołów mlecznych i więzadeł, do których może dojść na skutek zwiotczenia piersi.

Zapewni Ci wygodę w każdych warunkach

Z biustonosza sportowego możesz korzystać również w czasie wolnym, gdy nie chcesz wychodzić bez bielizny, ale jednocześnie chcesz czuć się komfortowo. Modele sportowe mają wygodne dopasowanie, doskonale dopasowują się do Ciała i są zwykle niewzmocnione i bez fiszbinów, więc nigdzie nie uciskają ani nie szczypią. Biustonosz sportowy możesz zakładać również do relaksu w domu, sprzątania lub podczas pracy. Do tego celu najlepiej nadają się biustonosze o niskim i średnim stopniu podparcia.

Szczególnie kobiety z większym biustem często decydują, czy warto nosić biustonosz, który utrzymuje piersi na miejscu, nawet podczas snu. Jeśli chodzi o wygodę, to w w spaniu w biustonoszu nie ma nic złego, jednak należy pamiętać o tym, aby był miękki i wygodny – najlepiej sprawdzi się biustonosz bez fiszbinów i wykonany z oddychającego, naturalnego materiału, który z łatwością może ujarzmić piersi, ale jednocześnie nie będzie przeszkadzał właścicielce w swobodnym poruszaniu się.

Zmotywuje Cię do ruchu

Czy należysz do kobiet, które muszą się zmuszać do ruchu? Potraktuj biustonosz sportowy jako element motywacji. Inwestowanie w wysokiej jakości sprzęt sportowy często jest bodźcem do robienia czegoś. Przecież nie zostawisz tak po prostu w szafie nowych butów do biegania, kolorowych legginsów z funkcjonalnego materiału czy pięknego biustonosza, który jednocześnie ochroni Twoje zdrowie?

Producenci odzieży sportowej i bielizny prezentują jeden atrakcyjny model po drugim. Nie musisz od razu wydawać na nie tysięcy, ale uwierz nam, w ładnym – sportowym modelu poczujesz się lepiej niż w rozciągniętych dresach. A kiedy zaczniesz cieszyć się ruchem, możesz stopniowo kupować nowe elementy w nagrodę, na przykład za określoną liczbę przejechanych kilometrów.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *