Żele intymne – jak wybrać odpowiedni?

Generalnie mają za zadanie nawilżać. W większości przypadków są antyalergiczne. Kleiste bądź na bazie wody. Dobrze wchłaniające się lub stymulujące. Lubrykanty – czy rzeczywiście są przydatne podczas uprawiania seksu? Czym kierować się podczas ich zakupu? Sprawdź poniżej.

Wedle uznania

Nie ma jednej grupy żeli intymnych, które można byłoby określić, jako optymalne. To, który z omawianych produktów będzie akurat w naszym przypadku idealnym rozwiązaniem uzależnione jest w głównej mierze od naszych preferencji oraz tego, jaki mamy typ skóry. Warto podkreślić, że chętnie wybierane silikonowe lubrykanty są bardziej kleiste niż te na bazie wody, ale za to niestety mogą uczulać. Z kolei stymulujące żele są dostępne w rozmaitych wariantach – od rozgrzewających, do mocno chłodzących, zatem trzeba się dobrze wczytać w informacje zawarte na etykiecie. Żele na pewno należy dostosowywać pod kątem składu, eliminując te z zawartością mogącą wywoływać reakcje alergiczne. Lubrykanty przyda się selekcjonować także pod kątem tego, co konkretnie chcemy uzyskać- czy potęgowanie doznań w sypialni, czy brak nieprzyjemnych obtarć, czy może lepszy komfort stosunku z prezerwatywą.

Sposób na rutynę

Ginekolodzy zalecają stosowanie lubrykantów każdorazowo podczas seksu, ponieważ – w szczególności u pań- jest to znakomity produkt nawilżający, który nie dopuszcza do bolesnych podrażnień. Żele ułatwiają penetrację i samo wprowadzenie penisa do pochwy. Do tego są polecane przy nadżerkach i kiedy brak naturalnej wydzieliny śluzowej na tyle, aby stosunek był przyjemny. Z kolei seksuolodzy dopatrują się w lubrykantach sposobu na likwidację łóżkowej nudy i przełamanie rutyny u wieloletnich kochanków. Przeglądając bogaty wachlarz żeli intymnych na przykładowej stronie sklepu z gadżetami erotycznymi Venus.net, śmiało można stwierdzić, że lubrykanty to także akcesoria seksualne pozwalające zwiększyć temperaturę w sypialni. Zapachowe, smakowe, rozgrzewające, wywołujące ekscytujące mrowienie uatrakcyjniają grę wstępną i zwiększają jakość seksu.

Pod kątem właściwości

Dla tych, którzy do tej pory z żeli intymnych nie mieli okazji korzystać, mamy pewną wskazówkę – kieruj się przede wszystkim składem produktu. Nie wybieraj żelu w ciemno, bo mimo iż potraktujesz go jako gadżet łóżkowy, to w końcu kosmetyk, który nieodpowiednio dopasowany do typu Twojej skóry może niekiedy wywołać więcej szkody niż pożytku. Zawsze dokładnie czytaj ulotki zawarte w opakowaniu konkretnego wyrobu, a także upewnij się czy widniejący na etykiecie skład nie wywoła reakcji uczuleniowej. Szczególnie uważać, jak już wyżej wspomnieliśmy, trzeba na żele silikonowe, które mogą powodować alergie. Podobnie produkty stymulujące. Najbezpieczniejsze, a zarazem najpowszechniejsze, okazują się natomiast lubrykanty na bazie wody, które są w pełni naturalne więc spokojnie mogą z nich korzystać nawet alergicy.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *