Zdrowe diety z Pinteresta

W ostatnim czasie Pinterest stał się idealnym narzędziem do planowania zdrowych posiłków, a coraz więcej blogerów kulinarnych oferuję mnóstwo sposobów na urozmaicenie tygodniowych jadłospisów o dobre i smaczne jedzenie.

Czym jest Pinterest?

Na wielu stronach internetowych można zauważyć logo – małe czerwone kółko z białym „P”. A więc co to jest Pinterest? Można powiedzieć, że to platforma do hostingu i udostępniania obrazów stworzona z myślą o inspiracjach i projektach nazywanych „tablicami”. To na nich zapisuje się i udostępnia pomysły w formie obrazów – „pinezek”. Wspomniane tablice można tworzyć bez ograniczeń i mogą dotyczyć niemal wszystkiego: wesel, dekoracji domu, fryzur, a nawet diet. To tak, jakby mieć na ścianie tablicę wizji lub marzeń z wyciętymi zdjęciami z czasopism.

Inspiracja dla diety

Pinterest to coś więcej niż tylko miejsce, w którym można zebrać ciekawe i oryginalne pomysły na przygotowanie przyjęcia urodzinowego dla dziecka. Może również służyć jako bardzo potrzebna motywacja, jeśli chodzi o dietę i zdrowy tryb życia. Bardzo łatwo można znaleźć liczne wykresy diet i ćwiczeń przedstawiające cele do osiągnięcia w nieskomplikowany do zrozumienia sposób. Wśród infografik dotyczących aktywności, prawidłowego odżywiania i zrzucania kilogramów znajdują się:

  • Koktajle – szybkie i pyszne sposoby na zdrowe odżywianie bez większego wysiłku,
  • Trening na bieżni,
  • Ćwiczenia stacjonarne,
  • Lista posiłków – wykresy przedstawiające najlepsze wybory, jakich można dokonać w swoich posiłkach,
  • Trzydziestodniowe wyzwania,
  • Zdrowsze alternatywy dla niektórych posiłków,

Najlepsze przepisy z Pinteresta

Pinterest to prawdziwa kopalnia zdrowych przepisów kulinarnych. Czasami jednak może się wydawać, że jest tego za dużo. Na szczęście platforma wprowadziła ułatwienia w postaci nowych filtrów wyszukiwania, które jeszcze bardziej ułatwiają znajdowanie przepisów pasujących do konkretnych nawyków żywieniowych, np. na postawie takich preferencji jak dieta wegańska czy bezglutenowa. Największymi hitami na Pintereście jest koktajl z marchwi i ananasa, pieczone chipsy warzywne, sałatka z kurczakiem i limonką, szaszłyki z pieczarek z czosnkiem, hummus z awokado, gofry z batatów czy pesto z kurczakiem i warzywami. Te przykłady pokazują, że każdy znajdzie coś pysznego dla siebie. Są to propozycje zarówno na śniadania, obiady, jak i podwieczorki i kolacje. Przepisy są dość łatwe i z pewnością każdy poradzi sobie z ich przygotowaniem. Dodatkowo to świetne alternatywy dla przetworzonej żywności z supermarketu.

Rozwijanie zdrowych nawyków

Zdrowy tryb życia to coś więcej niż tylko jedzenie. Dieta pełna owoców, warzyw, niskotłuszczowej nabiału i chudego białka to dobry początek, ale zdrowe nawyki żywieniowe obejmują również sposób jedzenia: jak jesz i kiedy się je. Warto przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym. Zrozumienie, że niektóre z nich zachęcają do niezdrowego odżywiania, to dobry pierwszy krok do poprawy sposobu odżywiania. Kolejnym może być pozbycie się z domu całej niezdrowej żywności.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *