Zdrowa żywność – dlaczego warto ją kupować?

Coraz więcej konsumentów zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne dla organizmu jest zdrowe odżywianie. Niewiele osób jednak wie i rozumie, czym tak naprawdę są zdrowe i ekologiczne produkty i czym się różnią od pozostałych artykułów.

Czym jest zdrowa żywność?

Czym tak właściwie jest zdrowa żywność? Co kryje się pod pojęciami ekologicznych i BIO produktów? Zdrowa żywność to nic innego, jak artykuły, które są całkowicie naturalne i które zostały wyprodukowane bez użycia szkodliwych substancji, takich jak syntetyczne środki konserwujące, polepszacze smaku czy innych sztucznych dodatków, które wpływają negatywnie na ludzki organizm. Zdrowa żywność to naturalne pożywienie, które jest również często wytwarzane nie tylko bez szkodliwych i konserwujących substancji, ale i według tradycyjnych przepisów czy metod, które umożliwiają zachowanie artykułom spożywczym ich pierwotnych właściwości, takich jak bogaty smak czy wygląd oraz kolor, a także cenne właściwości prozdrowotne.

Zdrowa żywność – jakie produkty można zakupić?

W kategorii zdrowej żywności czy żywności BIO lub żywności ekologicznej można zakupić różnorodne produkty spożywcze. Do tej grupy należą między innymi:

  • owoce i warzywa z ekologicznych upraw,
  • mięso z ekologicznych hodowli,
  • pieczywo i wypieki z naturalnych surowców,
  • gotowe produkty, takie jak smarowidła do chleba, miody, orzechy, mąka itd., które są produkowane wyłącznie z naturalnych półproduktów z odpowiednich upraw.

Warzywa i owoce produkowane według ekologicznych zasad są uprawiane bez sztucznych i chemicznych substancji, takich jak nawozy, środki ochrony roślin czy pestycydy. Do ich wytwarzania nie stosuje się również żadnych środków mających na celu przedłużenie trwałości gotowego produktu, czyli konserwantów, z tego powodu zdrowa żywność ma zwykle krótki termin przydatności do spożycia.

Zalety zdrowej żywności

Zdrowa żywność cechuje się wysoką jakością i naturalnością. Z tego też powodu jest wybierana przez coraz większą liczbę osób. Dlaczego warto sięgnąć po takie produkty? Produkty ekologiczne nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów, przeciwutleniaczy czy też antybiotyków. Natomiast są pełne cennych substancji odżywczych, takich jak witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe czy błonnik. Tego rodzaju produkty spożywcze są również bezpieczne dla alergików. Należy zauważyć również, że wybierając produkty BIO wspiera się środowisko naturalne, gdyż jej produkcja jest mniej szkodliwa. Skład zdrowej żywności wpływa również pozytywnie na ludzki organizm – poprawia zdrowie, wspomaga pracę organizmu i polepsza samopoczucie.

Produkty ekologiczne – jak je rozpoznać?

Artykuły spożywcze BIO bardzo łatwo rozpoznać. Do zdrowej żywności zalicza się wszystkie te produkty, które posiadają atesty i certyfikaty informujące o pochodzeniu danych artykułów z gospodarstw czy hodowli ekologicznych.

Jak zdrowa żywność wpływa na organizm?

Jak się okazuje, artykuły spożywcze z ekologicznych upraw mogą być lekarstwem na liczne dolegliwości i schorzenia. Według badań wprowadzanie do swojego menu zdrowych produktów obniża ryzyko wystąpienia otyłości, cukrzycy typu 2 i wielu innych chorób. Zdrowa żywność (a zwłaszcza takie artykuły takie jak: owoce, warzywa, ryby, zboża i orzechy) dostarcza wielu witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych i błonnika. Wszystkie te elementy mają zbawienny wpływ na organizm ludzi. Między innymi pozwalają uniknąć chorób układu krążenia. Zdrowa dieta zmniejsza również ryzyko zachorowania na nowotwory różnego rodzaju.

Sklep ze zdrową żywnością

Choć zdrowa żywność stale zyskuje na popularności, nie łatwo znaleźć sklep z dużym wyborem produktów ekologicznych. W dużych miastach w supermarketach i galeriach można znaleźć specjalne stoiska, gorzej jest w przypadku mniejszych miejscowości. Z tego powodu najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem dla klientów jest ,między innymi, takie miejsce jak sklep ze zdrową żywnością organic24.pl. Zakupy online mają wiele zalet: pozwalają dokonywać zamówień o dowolnej porze dnia (i nocy), zapewniają bardzo szeroką i zróżnicowaną ofertę oraz posiadają konkurencyjne ceny.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *