Zadbaj o swoje zdrowie – kwasy omega

Dbać o zdrowie można na wiele sposobów. Począwszy od zmiany nawyków żywieniowych, poprzez sport i regularne badania. W każdym wypadku warto podjąć kilka działań, które mogą nas przybliżyć do sukcesu, którym będzie zdrowsze, spokojniejsze życie, pełnia energii i radość z tego, że nasz organizm zachowuje się dokładnie tak, jak powinien. Ciało mamy tylko jedno i warto o nie zadbać w sposób należyty. Niezwykle ważną kwestią w naszym życiu jest oczywiście dieta.

Jak zbilansować właściwie dietę?

Oczywiście bardzo ważne jest zbalansowanie diety w sposób dla nas właściwy i zdrowy. Nie jest to zadanie proste i jeżeli mamy wątpliwości chociażby co do naszego jadłospisu codziennego, warto korzystać z pomocy dietetyków lub lekarzy. Na pewno zmiany w tym co jemy mogą wpłynąć na nas pozytywnie. Dostarczenie kwasów omega jest możliwe, ale często nie będą to takie proporcje, których nasz organizm oczekuje. Warto zatem rozważyć ich suplementację. Rozpoczęcie przyjmowania suplementów można również poprzedzić wykonaniem odpowiedniego badania.

Dlaczego kwasy omega są tak ważne?

Kwasy omega od momentu odkrycia fascynują naukowców. Ich działanie w naszym organizmie jest bardzo złożone, ale jak się okazuje wszystkie kwasy pracują oddzielnie, jak również łącznie w odpowiednich proporcjach wspomagają działanie naszego organizmu. Kwasy omega-3 wspierają działanie naszego układu krążenia, zapobiegają wielu nowotworom i redukują ryzyko stanów zapalnych w naszych stawach. Dostarczyć możemy je w sposób naturalny poprzez składniki roślinne m.in. oleje (kwas omega-6), jaja, ryby, orzechy (kwas omega-3) oraz omega-9 znajdujące się w oliwie, orzechach oraz niektórych olejach tłoczonych na zimno. Kompozycja tych dobrych tłuszczów w naszym organizmie wpływa na nas niezwykle korzystnie, pozwalając naszemu organizmowi doskonale radzić sobie z wieloma problemami zdrowotnymi i tłamsić je w zarodku. Wspierają walkę ze stanami zapalnymi, a co za tym idzie odciążają nasz organizm, który nie musi tracić swojej energii na walkę z potencjalnymi stanami chorobowymi.

Wybierz dobry sklep z suplementami

Suplementy diety z kwasami Omega 3, 6 oraz 9 znajdziesz w sklepie estrovita.pl. to znakomita kompozycja wszystkich trzech niezbędnych do poprawnego funkcjonowania kwasów tłuszczowych, dobrana w sposób taki, by perfekcyjnie wspierać układ krążenia oraz nasz organizm w walce ze stresem oksydacyjnym. Co bardzo ważne w sklepie tym również otrzymasz fachowe porady od specjalistów przed zakupem, a także przeczytasz szereg informacji o tym, w jaki sposób działają poszczególne kwasy i dlaczego warto je stosować w formie suplementu.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *