Zadbaj o górne drogi oddechowe, dzięki naturalnym ekstraktom

Rośliny od wielu lat wykorzystywane są w różnych celach przez człowieka. Dużym zainteresowaniem cieszą się te, które zawierają cenne dla zdrowia składniki.Na przestrzeni lat ich popularność nie zmalała. Z tą różnicą, że dziś nie musisz szukać ich na łące, czy w lesie. Są dostępne w formie suplementów diety sprzedawanych m.in. w tabletkach. Poznaj te, dzięki którym zadbasz o górne drogi oddechowe.

Pierwiosnek lekarski – naturalny środek wykrztuśny i nie tylko

Męczą Cię dolegliwości ze strony górnych dróg oddechowych? Szukasz naturalnych ekstraktów, które pomogą je złagodzić? W takim razie zwróć uwagę na taki produkt jak pierwiosnek lekarski.

To roślina, która od wielu lat stosowana jest jako naturalny środek wykrztuśny. Związki zawarte w korzeniu pierwiosnka lekarskiego wspomagają górne drogi oddechowe. Ponadto ułatwiają odkrztuszanie wydzieliny oskrzelowej.

Jak skorzystać z cennych właściwości pierwiosnka lekarskiego? Jest to roślina, która występuje na terenie niemal całej Polski – szczególnie na glebach wapiennych, w nasłonecznionych miejscach. Jesień to najlepszy czas na to, aby jej poszukać, a następnie ususzyć korzeń pierwiosnka lekarskiego i przygotować z niego napar. To jednak dość pracochłonne zajęcie.

Dlatego, jeśli uważasz, że samodzielne suszenie rośliny i przygotowywanie z niej naparu nie jest dla Ciebie, innym rozwiązaniem jest przyjmowanie suplementu diety z ekstraktem z korzenia pierwiosnka lekarskiego (jednym z nich jest Sinusal Extra).

Inne rośliny, które pomogą Ci zadbać o górne drogi oddechowe

W suplementach diety, które wspomagają górne drogi oddechowe warto szukać nie tylko pierwiosnka lekarskiego. Cennym składnikiem jest również ziele werbeny. Zawiera związki, które łagodzą podrażnienia strun głosowych, gardła i gardzieli.

Unikalne połączenie korzenia pierwiosnka lekarskiego z zielem werbeny znajdziesz w suplemencie diety Sinsual Extra. Ponadto zawiera on ekstrakty z innych roślin wykazujących działanie prozdrowotne:

  • bzu czarnego,
  • ziela szczawiu,
  • korzenia goryczki,
  • kwiatu dziewanny wielokwiatowej.

Aby zaobserwować korzystne działanie tych naturalnych składników zaleca się przyjmowanie 2 tabletek dziennie.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *