Wszywka Alkoholowa Esperal Wrocław – czy warto?

Ze względu na swój mechanizm działania, alkoholizm uznawany jest za chorobę przewlekłą. Co prawda, jest możliwy do zaleczenia – wymaga to wiele sił i wyrzeczeń. W ten sposób, zachowując abstynencję, człowiek staje się niepijącym alkoholikiem.

Uzależnienie alkoholowe wymaga konkretnych działań leczniczo-terapeutycznych, podobnie jak inne choroby przewlekłe, jak choćby cukrzyca lub nadciśnienie. Tym samym , alkoholizm może być chorobą śmiertelną, jeżeli osoba uzależniona nie podejmie radyklanych działań. Najważniejszym celem terapii i leczenia uzależnienia od alkoholu jest zachowanie abstynencji oraz zapobieganie nawrotom ciągów alkoholowych. Istnieją różne formy leczenia alkoholizmu, takie jak np. psychoterapia, odtruwanie alkoholowe, wsparcie ze strony grupy Anonimowych Alkoholików, a także leczenie farmakologiczne, przy czym ostatnia forma leczenia nie może być stosowana jako jedyna forma pomocy. Tym samym najwięcej energii alkoholik powinien poświęcić na pracę nad sobą w ramach psychoterapii.

Esperal Wrocław – przebieg i koszt zabiegu

Bardzo ważne jest przestrzeganie wszelkich zaleceń lekarza na temat postępowania w procesie terapeutycznym, szczególnie jeżeli dana osoba zdecydowała się na wsparcie ze strony zastosowania wszywki alkoholowej Esperal Wrocław. Wszycie tabletki z Disulfiramem (Esperalem) we Wrocławiu jest prostym zabiegiem chirurgicznym, dzięki czemu okres rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Procedura zaszycia jest bezpieczna i mało inwazyjna.

Komfort Pacjent ma zagwarantowany ze względu na stosowanie znieczulenia miejscowego, a także krótki czas niezbędny na wykonanie zabiegu, który oscyluje w granicach trzydziestu minut. W trakcie zabiegu dana osoba zachowuje pełną świadomość następujących po sobie wydarzeń. W profesjonalnych gabinetach, Pacjent znajduje się pod opieką lekarza chirurgii, który wykonuje nacięcie w specjalnie przygotowanej sali na potrzeby tego typu usług.

Wszywka alkoholowa zazwyczaj umiejscawiana jest w okolicy pośladka, chyba że Pacjent wyrazi potrzebę i wskaże inne miejsce. Przewagą pośladka jest zagwarantowanie niewidoczności miejsca nacięcia, co umożliwia zachowanie dyskrecji i komfortu, a o przebytym zabiegu dowiedzą się jedynie te osoby, którym Pacjent będzie chciał udzielić takiej informacji.

Oczywiście Esperal, ze względu na swój mechanizm działania jest skuteczną metodą awersyjną, jednak jedynie silna motywacja oraz wola danej osoby uzależnionej zapewnia wyjście z nałogu oraz pokonanie choroby alkoholowej. Aby było to możliwe alkoholik musi dostrzec, nazwać i zidentyfikować swój problem z alkoholem, a także kierowany motywacją wewnętrzną, zadecydować o chęci podjęcia wszelkich działań leczniczych, wliczając w to wszycie Esperalu. Przed samym zabiegiem będzie musiał przejść wywiad medyczny decydujący o kwalifikacji do zabiegu, a następnie podpisać oświadczenia i zgody, udokumentowując znajomość konsekwencji związanych ze spożywaniem napojów procentowych po wykonaniu wszywki alkoholowej.

Wszywka alkoholowa Esperal – jaka cena?

W każdym większym mieście w Polsce cena wykonania zabiegu waha się w przedziale kilkuset złotych. Ostateczna cena zazwyczaj podawana jest podczas wywiadu medycznego, na którym między innymi Pacjent wybiera pakiet udogodnień, które zwiększają komfort podczas oraz po zabiegu. Lekarz decyduje również o podawanej dawce – im więcej tabletek Esperalu wymagane jest do umieszczenia pod skórą, tym cena rośnie. Dawka uzależniona jest między innymi od indywidualnych predyspozycji i czynników osobowych, takich jak wiek, płeć, waga, wzrost, stopień uzależnienia. Należy pamiętać, że wszelkie kwestie związane z zabiegiem ustalane są między Pacjentem a lekarzem indywidualnie podczas pierwszej wizyty osoby zainteresowanej w placówce. Podczas takiej rozmowy diagnozuje się oczekiwania i potrzeby Pacjenta, a także dokonuje oceny jego stanu zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego.

Kto może się zaszyć?

Odpowiedź jest dość prosta – każdy, kto skończył 18 lat, jest świadomy mechanizmów działania wszywki, zachował minimum dwie doby abstynencji przed zabiegiem, a także posiada wykluczone poszczególne choroby przewlekłe przez lekarza i nadwrażliwość na wszelkie składniki tabletki z Esperalem.

Ryzyko zabiegu wszycia Esperalu

Ryzyko pojawienia się powikłań jest niewielkie, ponieważ zabieg zaszycia alkoholowego w niewielki sposób ingeruje w ciało Pacjenta. Zazwyczaj osoby, które posiadają wszywkę z Esperalem skarżą się na lekki dyskomfort w miejscu implantacji, który związany jest z odbywaniem się procesu gojenia się rany, a także zabliźniania się danego miejsca. Ból jest jednak stosunkowo niewielki, jest możliwe uśmierzenie go za pomocą doustnych środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, powszechnie dostępnych w aptekach bez recepty.

Skutki uboczne zastosowania wszywki alkoholowej

Wszelkie niepożądane objawy posiadania Esperalu pod skórą związane są z brakiem zachowanej abstynencji podczas kuracji tą substancją. Należy zawsze przestrzegać zaleceń lekarskich, aby ta forma leczenia była bezpieczna i skuteczna. W momencie połączenia Disulfiramu z alkoholem pojawiają się m.in. bóle i zwroty głowy, wymioty, skoki ciśnienia, duszności, drgawki, zaburzenia pracy serca, co jest cechą charakterystyczną silnego zatrucia alkoholowego. Wszelkie dolegliwości pojawiają się niemalże kilka minut po spożyciu alkoholu, a także mogą utrzymywać się nawet kilkanaście godzin. W skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do trwałych uszkodzeń narządów wewnętrznych, a nawet śmierci.

Esperal Wrocław – specjalistyczna placówka

Wszywkę alkoholową Esperal warto zaimplementować w specjalistycznym gabinecie. Przy jego wyborze powinniśmy kierować kilkoma zasadami, które zagwarantują nam bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu. Dzięki temu unikniemy powikłań, a jedyne objawy niepożądane po implantacji Esperalu ujawnią się dopiero po jego bezpośrednim kontakcie z alkoholem.

Nasi wykwalifikowani specjaliści zapewniają pełną dyskrecję oraz indywidualne podejście do każdego uzależnionego, który chce podjąć walkę z chorobą alkoholową. Tuż po zabiegu Pacjent może opuścić gabinet i wrócić do specjalisty po kilku dniach w celu usunięcia szwów.

Wszywka alkoholowa jest doskonałą okazją do podjęcia pierwszego kroku
i rozpoczęcia walki z nałogiem. Należy jednak pamiętać, że sama wszywka alkoholowa nie prowadzi do uzdrowienia z nałogu. Jest jedynie elementem wszechstronnej terapii i współpracy wielu specjalistów. Aby osiągnąć sukces, Pacjent powinien skorzystać w późniejszym okresie z odpowiednio do niego dobranej terapii uzależnień.

Czy warto się zaszyć?

Walka z alkoholizmem jest naprawdę dużym wyzwaniem, z którym najczęściej nie można poradzić sobie bez specjalistycznego wsparcia. Istnieje wiele skutecznych sposobów na wyjście z nałogu. Szczególną skutecznością wyróżnia się podskórna implementacja wszywki alkoholowej Esperal. Środek ten pomaga w leczeniu problemu alkoholowego od wielu lat, z jej potencjału można skorzystać również dzisiaj. Prosty i bezbolesny zabieg ułatwia odstawienie kieliszka, przy tym pacjent w żaden sposób nie odczuwa faktu posiadania „wszywki”.

Jednakże rekomendujemy aby oprócz stosowania wszywek alkoholowych Esperal, dodatkowo motywować osoby uzależnione do podjęcia długofalowej terapii leczenia uzależnień w profesjonalnych placówkach.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *