Wszywka alkoholowa Esperal to skuteczna farmakologiczna metoda mająca na celu wywołanie awersji osoby uzależnionej do picia alkoholu. Wszywka Esperal wspomaga leczenie choroby alkoholowej.

Wszywka alkoholowa Esperal ma postać tabletki, którą umieszcza się pod skórą Pacjenta. Osoba zaszyta cały czas ma świadomość, że gdy sięgnie po alkohol, to szybko pojawią się u niej objawy ostrego zatrucia alkoholem.

Aby rozpoznać czy cierpimy na alkoholizm, powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się czy dotyczą nas następujące cechy lub objawy, które występują razem i są nasilone przez pewien określony okres czasu w ciągu ostatniego całego roku picia alkoholu:

 • bardzo silne pragnienie spożycia napoju alkoholowego, tzw. „głód alkoholowy”,
 • następuje upośledzona zdolność do kontrolowania pewnych zachowań ściśle związanych z nadużywaniem trunków (np. sytuacja w której mamy trudności aby zakończyć picie po osiągnięciu wcześniej założonego poziomu „nietrzeźwości”, brak umiejętności kontrolowania ilości spożywanego alkoholu,
 • fizjologiczne objawy zespołu abstynencyjnego, do którego należą:

– drżenie oraz silne bóle mięśni,

– nadpotliwość,

– mdłości oraz wymioty,

– przyspieszona akcja serca,

– wzrost ciśnienia krwi,

– uczucie niepokoju i lęku,

– nadwrażliwość na dźwięki i światło,

 • zwiększona tolerancja na alkohol (ta sama dawka alkoholu nie pozwala na „upicie się” oraz rozluźnienie,
 • zaniedbywanie codziennych zajęć i obowiązków z powodu nadużywania alkoholu, zastępowanie różnych zajęć – piciem alkoholu,
 • ciągłe picie alkoholu pomimo złego samopoczucia na drugi dzień,

Diagnozowanie uzależnienia nie jest łatwe. Jeszcze trudniejsze jest samo przyznanie się do tego, że jesteśmy uzależnieni oraz to, że chcemy podjąć walkę o życie w trzeźwości. Jeżeli już jednak pierwszy krok mamy za sobą – możemy wspomagać się różnymi farmakologicznymi sposobami na walkę z alkoholizmem. Jednym z takich sposobów jest wszywka alkoholowa Esperal, uznawana za niezwykle skuteczną terapię awersyjną w walce z nałogiem.

Wszywka alkoholowa Łódź – co to jest?

Silna obawa przed nieprzyjemnymi doznaniami, które wywołane są przez picie alkoholu będąc zaszytym to podstawowy mechanizm działania terapii awersyjnej jaką jest wszywka alkoholowa Esperal. Wszywka alkoholowa Łódź jest lekiem, którego aktywny składnik: Disulfiram skutecznie pomaga w leczeniu uzależnienia od napojów alkoholowych. Spożycie trunków wysokoprocentowych przez osobę chorą na alkoholizm z wszytym podskórnie Esperalem może skończyć się tragicznie, stąd od alkoholika wymagana jest całkowita abstynencja od napojów alkoholowych. W ten sposób wszywka alkoholowa Esperal w doskonały sposób spełnia swoją rolę jako „straszaka” przed kolejnym sięgnięciem uzależnionego po alkohol.

Zabieg jakim jest wszycie tabletek z Esperalem w naszym gabinecie w Łodzi polega na wywoływaniu skutecznej reakcji organizmu pacjenta spowodowanej interakcją substancji z alkoholem i blokowania dehydrogenazy aldehydowej we krwi. Spowodowane to jest pozostawaniem w organizmie osoby uzależnionej toksycznego kwasu octowego (inaczej aldehydu octowego. Do nieprzyjemnych objawów, które tworzone są w ciele pacjenta w wyniku połączenia wszywki alkoholowej Esperal z alkoholem możemy zaliczyć przede wszystkim:

 • przyspieszoną akcję serca,
 • mdłości wymioty,
 • silne bóle oraz zawroty głowy,
 • nagłe zaczerwienienie twarzy,
 • duszności (zaburzenia oddychania),
 • uczucie lęku.

Jakie są najważniejsze skutki uboczne po spożyciu alkoholu przez osobę zaszytą?

Wśród skutków ubocznych jakie mogą pojawić się u osoby, która ma wszytą podskórnie tabletkę z Esperalem można wymienić naprawdę bardzo dużo nieprzyjemnych reakcji organizmu. Dość często objawy te opisywane są jako silne zatrucie alkoholowe, trwające jednak dużo dłużej, w którym objawy są dużo bardziej nasilone. Warto dodać, że zwykły „kac” u osoby, która nie jest zaszyta nie powoduje zagrożenia życia osoby, która przeholowała z alkoholem na jednej imprezie. Natomiast stan po spożyciu alkoholu osoby z wszywką może grozić nawet śmiercią. Chociaż są to już naprawdę sporadyczne sytuacje i najpoważniejsze przypadki.

Jeżeli osoba zaszyta zdecyduje się na wypicie alkoholu już po kilku minutach od spożycia trunku, zaczynają pojawiać się silne bóle i zawroty głowy. Człowieka ogarnia lęk, a jego twarz staje się czerwona. Uzależniony zaczyna się pocić, a jego serce bije dużo szybciej. Występują również mdłości i wymioty. Na tym jednak nie koniec. Reakcja wszywki alkoholowej Esperal może być tak silna, że zdarza się, że powoduje drgawki i kołatanie serca. Najgorsze jest to, że efekty te potrafią utrzymywać się od 5 do nawet 10 godzin, w trakcie których wcale się nie zmniejszają, a niejednokrotnie jeszcze bardziej stają się nasilone. Dlaczego właściwie wszywka alkoholowa Esperal powoduje taką reakcję? Esperal ma działać jak terapia awersyjna, mająca na celu skuteczne zniechęcenie pacjenta do spożywania jakiegokolwiek napoju alkoholowego właśnie poprzez wywoływanie wielu nieprzyjemnych objawów reakcji , których nie kojarzymy przecież z piciem alkoholu. Alkoholik utożsamia napoje wysokoprocentowe z tym, że dają one mu rozluźnienie, relaks i odprężenie organizmu. Wszywka alkoholowa Esperal zupełnie zmienia postrzeganie picia alkoholu dla osoby, która z niej skorzysta. Dla takich osób, które jednak zdecydują się na spożywanie alkoholu będąc zaszytym taka odrzucająca reakcja organizmu jest wielkim szokiem.

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal implantowana podskórnie, najczęściej w okolicy łopatki bądź pośladków, lub na specjalne życzenie pacjenta w zupełnie innym miejscu może pozostać w organizmie człowieka przez około 8 nawet do 12 miesięcy. Aktywny składnik leku stopniowo uwalnia do krwioobiegu substancję, która blokuje działanie wspomnianego wcześniej enzymu. Można więc śmiało stwierdzić, że tak długo utrzymuje się właśnie działanie wszywki alkoholowej Esperal. Potwierdzają to także opinie Pacjentów korzystających z tego rodzaju terapii. W tym miejscu warto jednak zwrócić wagę na fakt, że wszywka alkoholowa Esperal stosowana samodzielnie nie wyleczy całkowicie alkoholika z uzależnienia. Oprócz stosowania terapii awersyjnej warto wspomagać się różnego rodzaju innymi terapiami np. behawioralnymi, spotkaniami w grupie Anonimowych Alkoholików. Jednakże zastosowanie metody awersyjnej w postaci wszywki alkoholowej Esperal w połączeniu z całkowitym przestawieniem sposobu myślenia osoby uzależnionej o alkoholu to jedyna droga do wygrania z nałogiem. Pomimo stereotypowej opinii większości osób na temat walki z alkoholizmem, walki tej nie zaczyna się od razu od leczenia. Wręcz przeciwnie. Najważniejszym pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie pacjenta, że jest on uzależniony od alkoholu. Mówiąc o wszywce alkoholowej Esperal – warto dodać, że leku nie wszyje się osobie bez jej zgody. Przed zabiegiem pacjent podpisuje stosowne dokumenty, wśród którym oprócz wykluczenia przeciwwskazań do zabiegi jest dokument o całkowitej zgodzie pacjenta na zabieg zaszycia alkoholowego. Bez tej zgody – zabieg nie zostanie wykonany. Dlatego wszystko rozpoczyna się od uświadomienia sobie problemu przez osobę cierpiącą na alkoholizm.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *