Wszywka alkoholowa esperal – powrót do normalnego życia

Alkoholizm jest problemem globalnym. Szacuje się, że napoje wysokoprocentowe spożywane są najczęściej, a najwięcej ich piją Europejczycy i Amerykanie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ale śmiertelność spowodowana piciem napojów wyskokowych jest większa, niż w przypadku wystąpienia chorób takich jak AIDS, cukrzycy czy gruźlicy. W samej Polsce na chorobę alkoholową choruje około 3 mln ludności.

Działanie esperalu

Przypadłość, którą jest alkoholizm, to ciężki kawałek chleba zarówno dla osoby chorej, jak i jej najbliższych. W takim przypadku może pomóc esperal, inaczej wszywka alkoholowa, która jest środkiem używanym podczas leczenia tej choroby. Czynną substancją, która w niej występuje, jest Disulfiram, którego zadaniem jest spowodować w organizmie osoby uzależnionej awersję do alkoholu. Po tym, jak osoba, która ma wszczepiony esperal pod skórę, napije się napoju z procentami, wówczas w jej ciele dojdzie do objawów, które występują podczas zatrucia się alkoholem etylowym, takich jak: nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, drżenie kończyn czy tachykardia. Dzięki temu, że zastosuje się zaszycie alkoholowe w przypadku osoby uzależnionej, można skutecznie pozbyć się u niej chęci kolejnych stanów upojenia alkoholowego.

Esperal zmienia życie – dlaczego?

Decyzja o podjęciu leczenia, dzięki zastosowaniu wszywki alkoholowej może być jedną z najbardziej trafnych. Cały proces zaczyna się od przeprowadzenia konsultacji lekarskiej, podczas której zbiera się cały potrzebny do zabiegu wywiad. Proces wszczepiania wszywki trwa około pół godziny i jest przeprowadzany pod okiem chirurga. Esperal jest skuteczny, a cena zabiegu waha się pomiędzy 450, a 600 zł. Jego działanie starcza mniej więcej na rok, jednak ta kwestia jest indywidualna. Oczywiste jest, że przez ten czas pacjent powinien powstrzymać się od spożycia napojów alkoholowych, ponieważ jeśli tego nie zrobi, po prostu będzie skazywał swój organizm na niepożądane objawy zatrucia. Samo leczenie nie jest refundowane ze środków NFZ. Wszywka alkoholowa i jej cena nie powinny zniechęcać do powzięcia decyzji o rozpoczęciu leczenia, ponieważ żadna kwota nie jest zbyt wysoka, jeśli podejmuje się postanowienie o zawalczeniu o własne życie. Jeśli kwota wydaje się zbyt wysoka, wówczas wystarczy przeliczyć ile osoba uzależniona wydaje w miesiącu na alkohol. Można być przekonanym, że cena zabiegu nagle nie będzie już tak drastycznie się prezentować.

Do każdego zabiegu, w którym wykorzystane są wszywki alkoholowe, powinno być wystawione zaświadczenie od lekarza, które zapewni pacjentowi bezpieczeństwo i brak troski o jakość zabiegu. Stosowane narzędzia powinny być sterylne i otwierane na oczach osoby, której dotyczy zabieg, a wykorzystywane skalpele zastosowane tylko raz. Komfort i zdrowie pacjentów, którzy i tak mają wiele trosk na co dzień związanych z chorobą alkoholową, powinny być dla lekarzy przeprowadzających zabieg koniecznością. Sam zabieg przeprowadzony jest w sposób prawie nieodczuwalny dla pacjenta.

Artykuł powstał przy współpracy z https://esperalkrakow.com/

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *