Voltaren MAX – przyjaciel sportowców i chorych na zapalenie stawów

Lek Voltaren MAX ma działanie łagodzące ból oraz przyspieszające gojenie się siniaków, oraz obrzęków występujących po wszelkich stłuczeniach oraz skręceniach kończyn. Ma on również zbawienny wpływ na ból pojawiający się w przypadku nadwyrężenia ścięgien i z tego powodu bardzo przydaje się na bardziej forsownych wycieczkach oraz różnych wyprawach. Voltaren MAX znajduje również zastosowanie w przypadku stanów zapalnych pojawiających się po przebytych urazach i przy występowaniu choroby zwyrodnieniowej stawów.

Z czego wyprodukowano żel Voltaren MAX?

W składzie leku Voltaren MAX substancją czynna jest diklofenak dietyloamoniowy należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Oprócz niego w skład żelu wchodzą także m.in.: parafina ciekła, karbomer, butylohydroksytoluen, glikol propylenowy, alkohole izopropylowy i oleinowy, kompozycja zapachowa eukaliptusowa oraz oczyszczona woda.

Jak należy stosować Voltaren MAX?

Voltaren MAX jest maścią przeznaczoną do stosowania bezpośrednio na skórę. Można ją stosować 2 razy na dobę rano i wieczorem. Aby zadziałała przeciwbólowo, trzeba posmarować nią rano bolące miejsce. Działanie leku trwa nawet przez cały dzień.

Jakie jest zastosowanie leku Voltaren MAX?

Voltaren MAX działa aż do 12 godzin. Ma zastosowanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Żel ten działa wspomagająco na sprawność ruchową. Mogą stosować go osoby cierpiące na bóle stawów, pleców lub mięśni -Może być używany zarówno przez dorosłych i seniorów, jak i młodzież w wieku powyżej 14 lat.

Voltaren MAX wskazany jest przy stanach zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, po urazach oraz w przypadku bólu pleców, zapalenia ścięgien, torebki stawowej łokcia tenisisty oraz zapalenia okołostawowego. Ma on również zastosowanie przy chorobie zwyrodnieniowej stawów. Jest to najczęściej występująca bolesna chorobą stawów i pojawia się ona przy uszkodzeniu pełniącej ochronę kości chrząstki stawowej, którego organizm nie jest w stanie samodzielnie naprawić.

CHZS dotyka najczęściej kolan, bioder i stawów rąk, z czasem uszkadzając struktury takie jak: kość podchrzęstna, torebka stawowa, więzadła, ścięgna lub mięśnie. Powoduje ona również dolegliwości bólowe, takie jak: sztywność stawów i ograniczenie ich ruchomości.

Przeciwwskazania do używania maści Voltaren MAX.

Voltaren MAX nie powinien być stosowany przy:

  • uczuleniu na substancję czynną lub inny składnik tego leku,
  • w przypadku trzeciego trymestru ciąży
  • gdy u pacjenta i wystąpiła reakcja uczuleniowa po takich składnikach leków jak: kwas acetylosalicylowy, ibuprofen,
  • u dzieci poniżej 14 lat.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *