Turystyczny filtr do wody – jaki wybrać?

Woda musi być pod ręką w każdych warunkach. Oczywiście najłatwiej jest spełnić ten wymóg pozostając w domu lub dobrze znanym otoczeniu, gdzie woda pitna wszędzie jest na wyciągnięcie ręki. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że posiada ona odpowiednią jakość do picia. Sytuacja komplikuje się w przypadku podróży, a szczególnie wędrówek w tereny pozbawione cywilizacji, takie jak góry. Zabieranie wody butelkowanej na tego rodzaju wycieczki to nienajlepsze wyjście. Warto więc poszukać innej alternatywy, jakim jest filtracja. Jak wybrać turystyczny filtr do wody, który należycie spełni swoje zadanie?

Woda na wyciągnięcie ręki?

Z pewnością nie pomyślisz o problemie z dostępem do wody, dopóki nie znajdziesz się na terenach niezamieszkanych. Na swobodne korzystanie z jej zasobów ma również wpływ rodzaj Twoich wypraw. Problem z odpowiednim nawodnieniem może pojawić się szczególnie w przypadku wyboru wakacji aktywnych, w czasie których bardzo intensywnie się przemieszczasz. Górski trekking to coraz popularniejsza alternatywa dla hotelowego wypoczynku. Nic dziwnego, ponieważ niesie on za sobą wiele wymiernych korzyści. To nie tylko sposób na poprawę swojej kondycji i wydolności całego organizmu, ale także możliwość obcowania z pięknem dziewiczej natury na co dzień. Brzmi zachęcająco? Nie pozostaje nic innego, jak tylko dobrze zaplanować tego rodzaju wypoczynek.

Odpowiednie przygotowania powinny zająć dużo więcej czasu, niż jest to w przypadku standardowych wakacji. Powinny obejmować nie tylko właściwy strój, ale także pozostałe elementy wyposażenia. Tutaj pojawia się kwestia nawodnienia. Otoczenie natury mogłoby sugerować, że dobrej jakości woda znajduje się na wyciągnięcie ręki i wystarczy tylko po nią sięgnąć. Nic bardziej mylnego – w większości przypadków konieczne jest zastosowanie turystycznych filtrów do wody.

Turystyczne filtry do wody przeciw zanieczyszczeniom

Jeśli lubisz wybierać destynacje górskie, możesz mieć wrażenie, że będziesz przebywał w samym źródle krystalicznie czystej wody. Bierze się to prawdopodobnie z wpływu reklam, zapewniających o właściwościach źródlanej wody. W rzeczywistości jednak dobrej jakości woda występuje w niewielu źródłach, a już na pewno nie ma jej na trekkingowych trasach. W górskich potokach, jakie możesz znaleźć na swojej drodze, znajduje się wiele groźnych zanieczyszczeń, dlatego konieczne jest zastosowanie turystycznych filtrów do wody. Ich użycie usuwa bakterie i wirusy, a także szczególnie niebezpieczne pierwotniaki. Spożycie wody, w których znajdują się te organizmy, może spowodować wywołanie biegunki, wyjątkowo uciążliwej na długich trasach.

Jaki wybrać filtr turystyczny do wody?

W czasie aktywnych wycieczek należy zadbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. Tyczy się to również spożywania odpowiedniej jakości wody. Co zrobić, aby mieć pewność, że wszystko jest jak należy? Oczywiście najprostszym wyjściem wydaje się być spożywanie wody butelkowanej o szczelnym zamknięciu, jednak to rozwiązanie zupełnie niepraktyczne w przypadku długich pieszych wycieczek, kiedy lekkość bagażu jest sprawą priorytetową. Z pomocą mogą przyjść turystyczne filtry do wody – obecnie na rynku nie brakuje ofert dotyczących tego rodzaju akcesoriów. Każdy z nich może posiadać nieco odmienną specyfikację, dlatego ważny jest dokładny i przemyślany wybór.

Zastanawiasz się, jaki wybrać filtr turystyczny do wody? Możesz wybierać spośród rozwiązań o tradycyjnym kształcie, lub alternatyw o rozmiarach zmniejszonych do niezbędnego minimum. Druga opcja nadaje się do podłączenia do innych elementów systemu filtrującego, może być też z powodzeniem używana samodzielnie, jako filtr do bezpośredniego spożywania wody.

W czasie długich wycieczek nieoceniony może okazać się filtr turystyczny do wody L610, który może pochwalić się podwyższoną wytrzymałością. Tego rodzaju modele wytrzymują duży nacisk, a więc są w znacznie mniejszym stopniu narażone na uszkodzenia mechaniczne, co w przypadku aktywnego wypoczynku jest szczególnie ważne.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *