Taśmy samoprzylepne – 9 zaskakujących zastosowań

Ludzkość zna wiele drobnych przedmiotów, bez których bylibyśmy zgubieni. Jednym z nich są taśmy klejące (zobacz: https://neopak.pl/tasmy/tasmy-pakowe/tasmy-samoprzylepne). Prawdopodobnie nigdy nie zastanawiałeś się nad ich pochodzeniem ani tym bardziej ewolucją, a jednak taśmy pakowe znajdują się w milionach gospodarstw domowych i firm. Używana w takiej czy innej formie przez prawie wszystkich, taśma samoprzylepna powinna znaleźć się w pierwszej dziesiątce wynalazków wszech czasów.

tasmy

A oto jej najbardziej zaskakujące zastosowania.

 1. Taśma do zbierania szkła – jeśli przypadkowo rozbijesz szklankę, użyj taśmy samoprzylepnej, aby zebrać drobne resztki, z którymi nie poradził sobie odkurzacz.
 2. Taśma pomocna w makijażu – uzyskanie idealnego kociego oka może być uciążliwe i bardzo trudne, ale odrobina taśmy może to znacznie ułatwić. Wystarczą dwa małe kawałki taśmy klejącej, aby stworzyć trójkątny kształt w zewnętrznym kąciku oka. Później wystarczy narysować kredką kreskę i zdjąć taśmę. Piękno tego hacka polega na tym, że pozwala tworzyć różnorodne stylizacje, od super cienkich kresek po grubsze, w stylu retro.
  tasmy-samoprzylepne
 3. Użyj taśmy, aby sprawdzić świeżość warzyw i owoców – czasami kroimy owoce tylko po to, by stwierdzić, że nie są jeszcze dojrzałe. Jeśli tak się zdarzy wystarczy mieć pod ręką taśmę. Odkrój mały kawałek, aby sprawdzić świeżość, a jeśli zauważysz, że owoc lub warzywo potrzebuje więcej czasu, „przyklej” odkrojony kawek z powrotem i zabezpiecz go kawałkiem taśmy klejącej — nie zakłóci to procesu dojrzewania.
 4. Zaklej pasek na karcie kredytowej – zbyt częste używanie może spowodować, że pasek magnetyczny na karcie kredytowej zacznie matowieć. Jeśli okaże się, że nie działa za każdym razem, gdy chcesz zapłacić, spróbuj zakleić pasek cienką warstwą taśmy klejącej.
 5. Taśma usuwa klej – to trochę ironiczne, ale lepkość taśmy klejącej faktycznie usuwa inne uporczywe resztki kleju i jest szczególnie pomocna na szkle, takim jak szyba samochodowa. Wystarczy przykleić kawałek taśmy samoprzylepnej w określonym miejscu, przetrzeć go kilka razy i oderwać. Na koniec przetrzyj fragment szyby płynem do mycia okien i gotowe.
  tasma-pakowa-klejaca
 6. Otwórz mocno zakręcone pokrywki – jeśli zmagasz się ze szczególnie mocną uszczelką słoika z przetworami, pasek taśmy klejącej może zapewnić dodatkową energię, której potrzebujesz, aby odkręcić słoik.
 7. Załataj dziury – masz zużyte trampki, podarte spodnie, uszkodzony wąż w odkurzaczu, pęknięte meble ogrodowe lub jakąś inną kłopotliwą dziurę? Zaklej ją taśmą klejącą. Chociaż klej taśmy nie będzie trwał w nieskończoność i na pewno nie zablokuje wody na zawsze, to jednak do czasu naprawy lub zakupu nowych rzeczy będzie wystarczający.
 8. Rolka do czyszczenia ubrań – owiniecie rolki po papierze toaletowym i naklejenie dwustronnej taśmy samoprzylepnej pozwoli dokładnie zebrać kłaczki z ubrań.
 9. Szybki opatrunek – jeśli zdarzy się drobny wypadek, np. rozcięcie, które krwawi, a nie masz pod ręką plastra czy bandaża, możesz zrobić tymczasowy opatrunek z kawałka taśmy samoprzylepnej.

Chcesz poznać więcej zastosowań przeczytaj artykuł: Taśmy samoprzylepne – 25 zaskakujących zastosowań!

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *