Szkolenie BHP gwarancją bezpieczeństwa Twoich pracowników

Przeprowadzenie wstępnych i okresowych szkoleń BHP jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Dopuszczenie do pracy pracownika, który nie odbył takiego szkolenia jest karalne. Jeżeli chcesz zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podwładnym i spełnić wymagania Kodeksu pracy, sprawdź, jak zorganizować szkolenia BHP w Krakowie.

 

1. Szkolenia BHP Kraków – czego uczą się ich uczestnicy?

2. BHP w Twojej firmie – postaw na bezpieczeństwo w każdej sytuacji

 

Szkolenia BHP Kraków są organizowane cyklicznie, dlatego można wziąć w nich udział w wielu różnych terminach. Takie rozwiązanie jest dla pracodawców korzystne, gdyż umożliwia im odpowiednie przygotowanie pracowników do podjęcia zatrudniania na wskazanym stanowisku. Dowiedz się więcej na temat szkoleń BHP w Krakowie.

 

Szkolenia BHP Kraków – czego uczą się ich uczestnicy?

 

Zapisując pracowników na szkolenia BHP Kraków, można zarówno przygotować ich do podjęcia pracy na nowym stanowisku, jak i przeprowadzić dla nich szkolenie okresowe. Celem szkoleń okresowych jest uzupełnienie wiedzy o ewentualne nowe wytyczne związane z higieną i bezpieczeństwem pracy oraz powtórzenie i utrwalenie zdobytej wcześniej wiedzy. Uczestnicy szkoleń BHP w Krakowie uczą się zasad bezpieczeństwa w czasie pracy na wskazanym stanowisku, np. wymagającym obsługi maszyn z odkrytymi częściami wirującymi lub wykonywania zadań na wysokości powyżej 3 m. Dodatkowo podczas szkolenia omawiane są kwestie związane z noszeniem odzieży ochronnej, ergonomii pracy oraz przywilejów przysługujących pracownikowi. Przykładowo, pracownicy zatrudnieni w chłodniach lub wykonujący pracę w niskich temperaturach na zewnątrz budynku, mają prawo do korzystania z posiłków oraz dodatkowych przerw, które chronią przed nadmiernym wychłodzeniem organizmu.

 

BHP w Twojej firmie – postaw na bezpieczeństwo w każdej sytuacji

 

Przestrzeganie zasad BHP jest ważne nie tylko ze względu na specyfikę pracy na każdym stanowisku. Wysyłając pracowników na szkolenie, pracodawca dba o to, by podwładni nauczyli się, jak prawidłowo reagować w sytuacjach niebezpiecznych. Dotyczy to między innymi pożarów. Szkolenia obejmują kurs przeciwpożarowy, na którym uczestnicy uczą się, jak bezpiecznie ewakuować się z miejsca pracy i zadbać o swoje bezpieczeństwo. Podczas szkolenia BHP pracownicy poznają również zasady dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Dzięki temu w razie wypadku przy pracy są w stanie pomóc poszkodowanym kolegom. Ponadto uczą się, jak postępować, gdy u drugiej osoby dojdzie do zawału serca, niewydolności oddechowej lub innego poważnego schorzenia.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *