Suszarki do owoców – wiem, co jem!

Suszone owoce uważa się za zdrową alternatywę do czekoladowych batoników czy chipsów, ale czy słusznie? To zależy… Dostępne w dyskontach i supermarketach mieszanki niestety zawierają sporo niepotrzebnych dodatków, jak np. siarka, barwniki, cukier i konserwanty. Nieznane jest także pochodzenie półskładników czy też sposób ich obróbki. Kupione w popularnych sieciach suszone owoce zatem trudno nazwać zdrowymi, natomiast te w sklepach z ekożywnością osiągają horrendalne ceny.

Co zatem robić, aby jeść suszone owoce bez obaw o dietę i zdrowie? Warto przemyśleć kupno specjalnej suszarki do owoców! Okazuje się, że to nie jest wcale tak drogi interes, jakby się wydawało – ceny dobrych suszarek do owoców wahają się od ok. 130 do 200 zł. Jednorazowa inwestycja pozwoli zapanować nad jakością dostarczanych organizmowi składników odżywczych oraz uniezależnić się od oferty supermarketów.

Susz na zdrowie!

Suszone owoce własnej roboty to nie tylko zdrowe przekąski, ale także oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki jednorazowej inwestycji można przygotować dowolną ilość suszonych śliwek, żurawiny, moreli czy jabłek za ułamek sklepowej ceny. Wystarczy wybrać ulubione dary ogrodu, pokroić je na mniejsze kawałki i rozłożyć równomiernie na tackach suszarki do owoców, aby po określonym w instrukcji urządzenia czasie cieszyć się z efektów. Tak przygotowane przysmaki można jeść samodzielnie, mieszać z innymi smakołykami lub dodawać do ciast, owsianki czy herbaty.

Idealnie sprawdzą się zwłaszcza zimą, ich naturalny, intensywny zapach i smak przywiodą bez trudu wspomnienia minionego lata. Suszone owoce warto przechowywać w suchym i ciepłym pomieszczeniu, najlepiej w papierowych paczkach, aby jak najdłużej cieszyć się ich świeżością.

Suszarkę do owoców można także wykorzystać jako suszarkę do grzybów i warzyw. Zebrane w lesie podgrzybki, prawdziwki i inne dary lasu należy najpierw oczyścić, a później pokroić na stosunkowo cienkie plastry. Dalej postępować tak, jak w przypadku suszenia owoców.

W suszarce do owoców można wysuszyć także warzywa na chipsy lub do mieszanki rosołowej, która stanowi świetną alternatywę do kupnych przypraw pełnych konserwantów i ulepszaczy smaków.

Konstrukcja suszarki do owoców

Suszarki do owoców to proste urządzenia, które wyposażone są w czasomierz, termostat, tacki do wyłożenia owoców, grzybów lub warzyw oraz wiatrak, pod którym kryje się źródło ciepła. Ciepło wydobywające się z dołu urządzenia rozprowadzane jest za pomocą ruchu powietrza, dzięki czemu piętro po piętrze dociera do wszystkich wyłożonych produktów. Suszarki do owoców z naszej oferty zawierają zabezpieczenia przed przegrzaniem, dzięki są bezpieczne nawet podczas długotrwałej pracy.

Suszarki do owoców przydadzą się w każdym domu. Przypadną do gustu zwłaszcza wielbicielom zdrowej żywności, którzy dbają o jakość przygotowywanych posiłków oraz przykładają dużą uwagę do wybieranych półproduktów. Warto zainwestować w suszarki do owoców, aby cieszyć się suszonymi owocami, warzywami i grzybami najwyższej jakości.

Jeśli szukasz sprawdzonej suszarki do owoców to zapraszamy tutaj:
https://mediasklep24.pl/92-dehydratory

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *