Sposoby, by zmotywować się do regularnych ćwiczeń

Aktywność fizyczna to podstawowy element, który pozwala nam uzyskać, a także zachować szczupłą i wysportowaną sylwetkę. Aby tak się stało, musi być jednak spełniony jeden, podstawowy warunek – różne rodzaje aktywności fizycznej należy wykonywać regularnie. Tylko wtedy będziemy zauważać u siebie postępy, a efekty ćwiczeń pozostaną z nami na dłużej. Jednak wizja szczupłej sylwetki bardzo często nie jest dla nas wystarczającą motywacją. Aktywność fizyczna powinna stać się częścią naszego stylu życia, ale jest wyczerpująca i czasami bolesna.

Co za tym idzie, również mniej atrakcyjna, niż np. leniuchowanie przed telewizorem. To dlatego mamy w tym temacie tendencję do prokrastynacji – odkładamy rozpoczęcie ćwiczeń na jutro, a potem na za tydzień. Nawet, jeśli uda nam się zacząć, to bardzo ciężko jest utrzymać regularność. Są jednak sposoby, by odpowiednio się zmotywować, a gdy już się wdrożymy, to aktywność fizyczna stanie się nieodłączną częścią naszego życia.

Najważniejsze jest nasze nastawienie


W pierwszej kolejności musimy sobie uświadomić, że początki są zawsze trudne. Jeśli nasza kondycja i nasze mięśnie są słabe, to będzie nas łapać zadyszka i będą tworzyć się zakwasy. Warto jednak mieć na uwadze, że to minie i wraz z kolejnym treningiem będzie coraz łatwiej. Musimy więc przetrwać ten pierwszy etap. Potem aktywność fizyczna wejdzie nam w krew i nie będziemy mogli doczekać się następnego treningu. Gdy intensywnie ćwiczymy, nasze ciało produkuje też endorfiny i adrenalinę, które nas nakręcają i poprawiają samopoczucie. Lepiej się czujemy i mamy więcej energii. Warto, więc przetrzymać trudne początki, gdyż później będzie już tylko lepiej.

Kluczowe jest nasze nastawienie, które pomoże nam każdego dnia mobilizować się na nowo. Pamiętajmy też, że porażki zdarzają się każdemu. To, że opuściliśmy nawet parę treningów nie oznacza, że dalsze ćwiczenia nie mają już sensu. Każda aktywność ma znaczenie i zbliża nas do upragnionego celu. Motywowanie się będzie też łatwiejsze, jeśli wybierzemy taką aktywność, która sprawia nam przyjemność. Ustalmy sobie plan treningowy na cały tydzień lub miesiąc, a następnie odhaczajmy każdy zrealizowany trening. Warto też ustalić konkretną godzinę, w której zaczynamy ćwiczenia, by nie odkładać ich na później. Jeśli wyrobimy w sobie taką rutynę i ustalimy plan dnia, wtedy o wiele łatwiej będzie nam go przestrzegać.

Jak jeszcze możemy sobie pomóc?


Bardzo często bywa tak, że jesteśmy w stanie przyznać się do porażki przed samym sobą, ale nie przed otoczeniem. Możemy, więc poinformować o naszych planach treningowych najbliższe osoby lub publikować swoje wyniki w social mediach, za pomocą jednej z wielu aplikacji. Będzie nas to motywować do tego, by uzyskiwać coraz lepsze efekty. Możemy też stosować zabiegi i preparaty, które mają działanie relaksujące i pozwolą nam rozluźnić obolałe po wysiłku mięśnie. Sprawdzą się w tym ciepłe kąpiele, masaże lub produkty z konopi
Nordic Oil. Preparaty z konopi mają działanie przeciwbólowe i rozluźniające.

Dzięki nim możemy walczyć z zakwasami, a ćwiczenia będą łatwiejsze i przyjemniejsze, co na pewno pozwoli nam się lepiej zmotywować. Warto też znaleźć sobie partnera do ćwiczeń, z którym będziemy mogli podzielić się naszymi wątpliwościami i który będzie nas motywował w najgorszych momentach.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *