Rękawiczki rowerowe – dlaczego warto je mieć?

Lubisz jeździć na rowerze? Nie wyobrażasz sobie weekendu bez swojego ukochanego jednośladu? Jeśli tak jest, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak ważną rolę w tym sporcie odgrywają odpowiednia odzież i akcesoria dla rowerzystów. Wyczynowa jazda na rowerze to ogromny wysiłek dla organizmu, a odpowiedni strój gwarantuję komfortową i bezpieczną jazdę. Ale również podczas amatorskiej jazdy akcesoria rowerowe dbają o Twoją wygodę i dobre samopoczucie.

Dlaczego odpowiednia odzież rowerowa jest tak ważna?

Podczas jazdy rowerem ogromne znaczenie ma odpowiednia odzież sportowa. Nawet spędzając kilka godzin na rowerze, powinno czuć się komfortowo i bezpiecznie. Termoizolacyjna bielizna, koszulki i bluzy rowerowe oraz spodnie z wkładką zadbają o Twoją wygodę. Ich rola polega przede wszystkim na odprowadzaniu wilgoci i dbaniu o to, by Twoja skóra pozostała sucha mimo intensywnego wysiłku. Kolarska odzież chroni Cię więc przed przegrzaniem i przeziębieniem. Kompletując strój dla rowerzysty, warto też pamiętać o takich akcesoriach jak okulary, kask i rękawiczki, ponieważ one również mają ogromny wpływ na Twoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Rękawiczki kolarskie do wyczynowej i amatorskiej jazdy

Nie zawsze musisz się decydować na specjalne rękawiczki na rower. Nie potrzebujesz ich, jadąc spokojnie rowerem po mieście. Jeśli jednak wybierasz się na górskie szlaki i leśne ścieżki, bezwzględnie o nich pamiętaj. Rękawiczki rowerowe są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Przede wszystkim zapewniają maksymalny komfort termiczny – szczególnie podczas jesiennych czy zimowych wycieczek – a także pozwalają na pewny chwyt kierownicy i bezpieczną, w pełni kontrolowaną jazdę.

Rękawiczki rowerowe – ich największe zalety

Rękawiczki rowerowe to nie tylko efektowny gadżet, ale przede wszystkim podstawowy element kolarskiego stroju. Rękawiczki na rower pełnią kilka istotnych funkcji:

  • chronią przed powstawaniem bolesnych odcisków,
  • pomagają utrzymać optymalną temperaturę ciała – szczególnie w chłodniejsze dni,
  • absorbują pot i zapobiegają ślizganiu się dłoni na kierownicy,
  • chronią dłonie w razie upadku,
  • mają również walory estetyczne, gdyż są doskonałym uzupełnieniem sportowej stylizacji.

Dzięki rękawiczkomrowerzysta ma pełną kontrolę nad swoim jednośladem i zapewnia sobie przyjemną i bezpieczną jazdę niezależnie od warunków pogodowych. Nawet latem odpowiednia ochrona dłoni jest bardzo ważna – szczególnie jeśli lubisz pokonywać trudne i długie trasy – ponieważ poprawia pewność chwytu rowerzysty.

Jakie są najlepsze rękawiczki kolarskie?

Rękawiczki na rower powinny być przede wszystkim doskonale dopasowane do Twoich dłoni, bo tylko wtedy spełnią swoje zadanie. Muszą być uszyte ze specjalnego materiału, który redukuje odczuwalność drgań i chroni dłonie przed ślizganiem się na kierownicy. Muszą być też solidne i wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia, żeby ochronić dłonie przed groźnymi urazami w razie wypadku. Głównym powodem używania rękawiczek rowerowych jest bezpieczeństwo, ponieważ spocone lub zmarznięte dłonie nie są w stanie odpowiednio pewnie trzymać kierownicy, a także operować hamulcem czy manetkami.

Jakie są rodzaje rękawiczek rowerowych?

W ofercie producentów znajdziesz wiele różnych modeli rękawiczek rowerowych. Najprostszy podział obejmuje rękawice krótkie, długie i zimowe. Krótkie rękawice z odkrytymi palcami doskonale sprawdzą się latem i w ciepłe, wiosenne dni, zapewniając pełną swobodę ruchów i doskonałą wentylację. Jednocześnie gwarantują Ci pewne trzymanie kierownicy oraz wystarczającą ochronę dłoni i nadgarstka. Rękawice długie przeznaczone są do jazdy na rowerze w ekstremalnym terenie, ponieważ zapewniają stabilny chwyt kierownicy i tłumią wstrząsy. Jeśli jednak zależy Ci na rękawicach, które ochronią Twoje dłonie w przypadku niskich temperatur, musisz się zaopatrzyć w specjalne rękawice zimowe, które dzięki specjalnej membranie zapobiegają odmrożeniom, osłaniają dłonie przed wiatrem, deszczem i śniegiem.

Zawsze warto postawić na jakość

W przypadku każdej odzieży sportowej warto postawić na dobrą jakość i funkcjonalność. To samo dotyczy rękawiczek na rower. Najlepsze rękawiczki kolarskie wykorzystują najnowsze technologie, które zapewnią Ci duży komfort jazdy i właściwości amortyzacyjne. Sklep sportowy MikeSport w swojej ofercie posiada najlepszy sprzęt dla kolarzy. Znajdziesz tu szeroki wybór rękawic rowerowych dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Jeśli jazda rowerowa jest Twoją ulubioną aktywnością fizyczną, odpowiednie rękawiczki powinny być stałym elementem Twojego stroju.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *