Rashguardy

Różnego rodzaju aktywności sportowe wymagają odpowiedniego przygotowania i dedykowanej odzieży. Oczywiście, im bardziej profesjonalnie myślimy o ćwiczeniach, tym staranniej będziemy wybierać odpowiednie koszulki na trening, legginsy, spodnie, buty i inne akcesoria. Z jednej strony bardzo ważny będzie świetny wygląd – wzory, kolory i fasony podkreślające umięśnioną sylwetkę, ale z drugiej wiele osób baczną uwagę zwraca na to, z jakich materiałów uszyte są elementy garderoby oraz jak zostały wykończone. Dlatego właśnie ogromnym powodzeniem cieszą się na przykład rashguardy, ponieważ wykorzystują wszystkie możliwe technologie, by efektywnie wspomagać aktywność.

Ćwiczenia na siłowni, sztuki walki, bieganie czy też jazda na rowerze, trening siłowy i wiele innych dyscyplin wymagają inwestycji w odpowiednią odzież sportową. Dedykowane koszulki sportowe sprawdzają się także podczas odpoczynku w upalny dzień oraz w codziennych aktywnościach. Przede wszystkim wykorzystywane są w czasie, kiedy intensywnie trenujemy i musimy zapewnić ciału termoregulację oraz skuteczne odprowadzenie potu.

Koszulka na siłownię

Odzież na siłownię

Jaki rashguard na ćwiczenia?

Niezwykle popularne szczególnie wśród zawodników MMA stały się rashguardy na trening. Wykorzystują wszystkie właściwości koszulek funkcyjnych, ale mają zupełnie inną strukturę, która wynika bezpośrednio z ich rodowodu. Rashguardy wykorzystują bowiem wiedzę i praktykę projektantów dedykowanej odzieży przeznaczonej dla miłośników sportów wodnych. Koszulki na trening są uszyte z delikatnej siateczki, która chroni przed słońcem i otarciami i dlatego właśnie tak chętnie była wykorzystywana przez amatorów surfingu i windsurfingu, a teraz doskonale sprawdza się w sportach walki oraz na przykład przy bieganiu. W wolnym tłumaczeniu rashguard oznacza „ochronę przed wysypką” i jego dość charakterystyczna struktura niezwykle pomaga tym wszystkim, którzy chcą podczas ćwiczeń ochronić ciało przed działaniem słońca. Poza tym rashguardy takie jak https://fittimeshop.pl/8-rashguardy to ulubiony ciuch miłośników mieszanych sztuk walki i wszelkich aktywności na macie. Ten rodzaj odzieży doskonale zabezpiecza ciało przed otarciami, ale również zapewnia oddychalność, odprowadzanie wilgoci oraz termoregulację. Nawet przy intensywnym wysiłku mięśnie nie ulegają ani wychłodzeniu ani wyziębieniu. To szczególnie istotne i na macie, i w plenerze.

Rashguardy na trening są niezwykle przewiewne, a płaskie szwy powodują, że unikamy nieprzyjemnych otarć. Poza tym ich najważniejszą zaletą jest kompresyjność. Tkanina, z której uszyte są rashguardy, mocno przylega do ciała i poprzez delikatny nacisk na mięśnie wspomaga ich pracę, a także regenerację po treningu. Modne koszulki do MMA to również szereg designerskich wzorów, które wykorzystują inspirację popkulturą, kultowymi bohaterami komiksów lub też motywy patriotyczne. Dzięki temu stają się nie tylko niezwykle wygodnym rozwiązaniem na ćwiczenia, ale również stylowym elementem outfitu i deklaracją pewnych wartości. W połączeniu z dedykowanym legginsami mogą stworzyć bardzo interesujące zestawy. Poza tym odzież ta szyta jest z najlepszej jakości materiałów i nawet podczas intensywnego użytkowania nie tracą swoich rewelacyjnych właściwości. W kolekcjach znaleźć można rashguardy z krótkim rękawem, które są idealne czasie treningu na siłowni oraz modele z długim rękawem, które świetnie sprawdzają się podczas aktywności w plenerze. Ten drugi model fantastycznie chroni całą górną partię ciała przed otarciami i często jest wybierany przez zawodników MMA.

Odzież do MMA

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *