Psycholog – zawód zaufania publicznego

Psycholog niekiedy mylony z lekarzem psychiatrą jest osobą, która ukończyła studia psychologiczne. Jego zadania koncentrują się na diagnozowaniu różnego rodzaju problemów natury psychicznej i udzielaniu pomocy. Psycholog, chociaż zajmuję się tą samą sferą zdrowia co psychiatra nie posiada uprawnień lekarskich – a więc nie może stosować leczenia farmakologicznego i wystawiać zwolnień lekarskich.

Znaczna część psychologów posiada również specjalne uprawnienia do przeprowadzania psychoterapii, których nabywa w czasie specjalnych studiów podyplomowych. Rozmowa z psychologiem, szczególnie pierwsza konsultacja nie jest rzeczą łatwą, wymaga pełnego zaufania. Dobry psycholog potrafi jest zdobyć nie tylko za pomocą swoich kwalifikacji zawodowych ale właściwego podejścia do pacjenta i pasji do swojego zawodu.

Jak wybrać dobrego psychologa?

Wybór psychologa, a więc człowieka, któremu powierzy się swoje problemy, niekiedy bardzo trudne i intymne nie jest łatwą decyzją. Najlepiej zaufać osobom sprawdzonym i doświadczonym. Tacy właśnie specjaliści przyjmują pacjentów w ośrodku psychoterapii i rozwoju osobistego twojpsychologzoliborz.pl. Poradnia Twój Psycholog przyjmuje pacjentów w nieoznaczonych, zapewniających pełną dyskrecję gabinetach na Żoliborzu, a także podążając za współczesnymi trendami oferuje pomoc za pośrednictwem internetu. Oferta twojpsychologzoliborz.pl przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, począwszy od uczącej się młodzieży aż po seniorów. Każdy pacjent potraktowany jest indywidualnie z należytą powagą i szacunkiem. Specjaliści z twojpsychologzoliborz.pl systematycznie pogłębiają swoją wiedzę uczestnicząc w naukowych seminariach i szkoleniach.

Kto potrzebuje pomocy psychologa?

Do psychologa można się zwracać z różnego rodzaju problemami. Najczęściej spotykanym, dotyczącym nawet 10% ludności naszego kraju jest depresja. Niesłusznie mylona z chwilowymi spadkami nastroju, smutkiem lub efektami przemęczenia przewlekła depresja jest groźną chorobą, którą należy leczyć. Psycholog, po zdiagnozowaniu depresji podejmuje decyzję o dalszym jej leczeniu – czasami są to spotkania psychoterapeutyczne, niekiedy depresja wymaga zastosowania specjalnych leków – wtedy psycholog współpracuje z psychiatrą. Psycholog pomaga również w takich problemach jak uzależnienia (od alkoholu, narkotyków, zakupów, seksu, internetu), pracoholizm, problemy z przemocą w związku lub w rodzinie, trudności w uczeniu się i pracy, zaburzenia w odżywianiu (bulimia, anoreksja). Tempo życia naszej cywilizacji i coraz wyżej stawiane wymagania czy to przez pracodawcę, partnera czy prze samego siebie powodują, że pomoc psychologa jest coraz częściej niezbędna.

 

Artykuł sponsorowany

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *