Pralka przemysłowa i najnowsza technologia

Jeśli posiadasz firmę produkcyjną, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest odzież ochronna dla pracowników. Nie tylko zapewnia ona spełnienie norm BHP, ale także w praktyce sprawia, że pracownicy nie niszczą swoich prywatnych ubrań podczas pracy. Oprócz tego spełniające odpowiednie wymogi ubrania realnie zapewniają bezpieczeństwo, ponieważ są wykonane z odpowiednich materiałów i mają odpowiedni fason, który między innymi ma mniejsze szanse na bycie przyczyną wypadku przy pracy. O ile zapewnienie takiego ubioru pracownikom to jednorazowy wydatek, to jeszcze pozostaje kwestia dbania o odzież pracowniczą i jej czyszczenie. Jako dobry pracodawca powinieneś zapewnić możliwość prania odzieży ochronnej na miejscu, w firmie albo wynająć firmę, która to zrobi. Jeśli rozważasz tę pierwszą opcję, to musisz dowiedzieć się, czym są pralki przemysłowe.

Gdy pierzesz dużo i często — kiedy wybrać pralkę przemysłową?

Jeśli firma liczy 5 pracowników, to kupno zwykłej pralki powinno rozwiązać sprawę. Jednak, jeśli twoje potrzeby są większe i rozważasz zakup kilku zwykłych, domowych pralek, to przemyśl to dobrze. Twoi pracownicy na pewno nie będą chcieli chodzić w brudnych ubraniach i będą często korzystać z pralki, a jeśli wszyscy jednocześnie będą chcieli wyprać całą odzież, to obsługa kilku pralek może nie być ekonomiczna. Jeśli mowa o utrzymywaniu w czystości odzieży pracowniczej to pralka przemysłowa nie ma sobie równych. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie stworzone specjalnie do firm, gdzie częsta zmiana odzieży jest normą. Nie mówimy tu oczywiście tylko o firmach produkcyjnych. Pralki tego typu są świetne do prania pościeli hotelowej, obrusów i serwet w restauracjach i domach weselnych. Również w przypadku szpitali, szkół i ośrodków wychowawczych użycie pralek profesjonalnych jest najlepsze, ponieważ opcja dezynfekcji pranej odzieży jest w tych miejscach często wykorzystywana. A nie mają jej niestety zwykłe pralki. Warto zapoznać się z ofertą firmy https://gp-pralnia.pl

Duża, czy mała — jaką pralkę przemysłową wybrać?

Wybór pojemności określanej w kilogramach wsadu, oczywiście zależy od indywidualnych potrzeb firmy, czy placówki. Tak jak w przypadku normalnej, domowej pralki warto poznać jakie opcje prania posiada urządzenie, ile czasu trwają programy i ile prądu zużywa podczas jednego cyklu piorącego. Zastanówmy się również, gdzie ma stać taka pralka. Pralki wolnostojące z racji tego, że posiadają amortyzatory, są cichsze podczas pracy od tych przytwierdzonych do podłoża. Warto przemyśleć sposób montażu urządzenia, ponieważ jego duża waga razem z praniem może wpływać na poruszanie się przy wirowaniu.

W odpowiedzi na specjalne potrzeby — najnowsza technologia w pralkach przemysłowych

W zależności od wymagań konsumenta, firmy produkujące urządzenia piorące wprowadziły wiele praktycznych ułatwień. Specjalne pralki załadowywane z jednej, a rozładowywane z drugiej strony są maksymalnie higieniczną opcją podczas prania bielizny hotelowej, szpitalnej i obrusów w restauracjach. Inne pralki mają opcję dużej mocy wirowania, co znacznie skraca czas schnięcia odzieży. Również opcja automatycznego dozowania detergentów to dość przydatna rzecz, bo nie musimy się martwić, że sypniemy za mało albo za dużo proszku do prania. Jeśli jednak specjalne funkcje, jakie posiadają pralki przemysłowe, wydają się nam niepotrzebne, można oczywiście kupić tańszą i prostszą.

Tak czy inaczej — jeśli tylko twoja firma zmaga się z problemem prania odzieży roboczej albo musisz mieć zawsze czyste prześcieradła — profesjonalna pralka przemysłowa jest jednym z niezbędnych wydatków. Poszukaj modelu, który spełnia twoje oczekiwania pod względem ekonomicznym (cena i zużycie prądu), a także funkcjonalnym (wysoka higiena, szybkie schnięcie). Jeśli nadal nie wiesz co wybrać, to możesz skorzystać z pomocy specjalistów w punkcie, który takie pralki sprzedaje. Na pewno znajdziesz model, który spełni twoje oczekiwania.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *