Poznaj najskuteczniejsze zabiegi wyszczuplające

Jędrne i smukłe ciało to marzenie wielu osób. Niestety, aktywny tryb życia oraz odpowiednia dieta nie zawsze przynosi rezultaty, a pozbycie się nadprogramowych centymetrów z niektórych partii ciała okazuje się dość problematyczne. Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna oferują szeroki wachlarz technik wyszczuplających sylwetkę i umożliwiających pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Nowoczesne metody modelowania sylwetki pozwalają na uzyskanie jędrnego, pozbawionego cellulitu, szczupłego ciała.

Najlepszym sposobem na pozbycie się niechcianego tłuszczyku jest stosowanie technik kombinowanych oraz łączenie zabiegów. Wsród nich możemy wyróżnić takie jak:

Lipoliza iniekcyjna to zabieg mający na celu likwidację tkanki tłuszczowej. Jest to metoda nieinwazyjna, polegająca na wstrzykiwaniu tzw. ampułek, np. dermastabilon lub dermaheal HL itp. (zawierają fosfatydyloholinę i deoksyholinę). Ampułka to typowy spalacz, który ma na celu najintensywniejsze uszkodzenie komórek tłuszczowych i rozpuszczenie ich (następnie organizm wydala luźne komórki tłuszczowe do 3 miesięcy). Aby osiągnąć pożądany efekt, należy każdą wyszczuplaną partię ciała poddać około 4 zabiegom, po 1 w miesiącu. Podczas jednej wizyty w salonie można wykonać do 4 partii ciała.

J’adore Instytut w Krakowie i Warszawie

Kriolipoza to zabieg polegający na zamrażaniu komórek tłuszczowych w celu wyszczuplenia konkretnych partii ciała. W tkankach poddawanego kriolipolizie obszaru następuje obniżenie ciepłoty. Powoduje to bezpośrednio śmierć komórek tłuszczowych, jednocześnie nie odmrażając innych części. Jest to metoda całkowicie bezbolesna. Podczas 1 wizyty można wykonać zabieg na maksymalnie 8 partiach ciała. Aby utrzymać pożądane efekty, należy powtarzać go co około 6 tygodni.

Redustim to dość znany zabieg medycyny estetycznej polegający na wytwarzaniu pola magnetycznego i wykonywaniu masażu podciśnieniowego, podczas którego pacjent musi mieć założony specjalny kombinezon. W efekcie ciało staje się bardziej jędrne i wyszczuplone. Zabiegi są nieinwazyjne i bezbolesne. Aby uzyskać oczekiwany efekt, należy wykonać serię 10-15 zabiegów co 2-3 dni.

Karboksyterapia polega na śródskórnym bądź podskórnym wstrzykiwaniu niewielkich ilości dwutlenku węgla aby uszkodzić błonę komórkową komórki tłuszczowej oraz usprawnić krążenie krwi i limfy, a dzięki temu usprawnić metabolizm. W celu osiągnięcia zadowalających efektów zaleca się wykonanie około 10 zabiegów co 2-3 dni.

J’adore Instytut w Krakowie i Warszawie

Endermologia to innowacyjny zabieg wykorzystujący masaż podciśnieniowy wykonywany przy użyciu niewielkiego urządzenia. Podczas niego pacjent ma na sobie specjalny kostium, dzięki któremu skóra nie jest narażona na mikrourazy spowodowane zbyt wysokiej intensywności podciśnienia oraz na zaciągnięcie włosków. Dzięki endermologii ciało staje się mocno ujędrnione. Jest świetnym uzupełnieniem każdego innego zabiegu wyszczuplającego. Pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszej sesji, jednak do osiągnięcia zadowalającego rezultatu zaleca się wykonanie 10 zabiegów, po 2 razy w tygodniu.

Accent Alma Lasers to zabieg polegający na wykorzystywaniu zaawansowanych technologii fal ultradźwiękowych z radiowymi mono i bipolarnymi w celu podgrzania tkanki tłuszczowej. Fale doprowadzają adipocyty (główny rodzaj komórek, które budują tkankę tłuszczową) do uszkadzających ich błony drgań, co finalnie skutkuje eliminacją komórek tłuszczowych i redukcją cellulitu. Efekty poprawy kondycji skóry, wyszczuplenia i redukcji cellulitu widoczne są już po 1 zabiegu, jednak zaleca się wykonanie serii 4-8 sesji w 7-10 dniowych odstępach.

J’adore Instytut w Krakowie i Warszawie

Storz Medical – to innowacyjny zabieg mający na celu zwalczanie cellulitu i miejscowe usuwanie nadmiernej tkanki tłuszczowej za pomocą fal akustycznych. W rezultacie, skóra staje się jędrna i wygładzona. Terapia uznawana jest za innowacyjną oraz jedną z najbardziej skutecznych metod walki z tkanką tłuszczową i pomarańczową skórką. Zabieg Storz Medical świetnie sprawdzi się również w celu lokalnego usunięcia komórek tłuszczowych m.in. z okolic brzucha, ud, łydek, kolan, i ramion oraz obrzęków i zwiotczałej skóry. Jedna sesja trwa ok. 30 minut. W zależności od indywidualnego przypadku, w celu osiągnięcia zadowalających efektów konieczne jest przeprowadzenie od 6 do 10 zabiegów w 3-4 dniowych odstępach.

Najskuteczniejsze w walce z dodatkowymi centymetrami jest łączenie zabiegów. Zapewnia to szybkie i silniejsze efekty, a co za tym idzie – zadowolenie pacjenta. Program terapii należy ustalić z kosmetologiem. Wszystkie z wyżej wymienionych zabiegów wykonać można w naszych salonach w Warszawie i Krakowie.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *