Postanowienia noworoczne – nauka języka angielskiego ze Speakingo

Sylwestrowe niebo hucznie rozświetlane fajerwerkami, każdego roku składania niemal wszystkich do refleksji. Właśnie wtedy powstaje najwięcej postanowień noworocznych. Większość z nich związana jest z poprawą wyglądu i treningami, jednak coraz częściej również z samorozwojem. Systematyczna nauka jest kluczem do sukcesu, szczególnie jeśli chodzi o języki obce. Właśnie dlatego Nowy Rok jest świetnym momentem, by doszlifować swój angielski.

Systematyczna nauka języka angielskiego – dlaczego jest tak ważna?

“Powtarzanie jest matką nauki” – wiadomo to nie od dziś. Systematyczne utrwalanie wiedzy, aż ta zostanie zapisana w pamięci długotrwałej, zapewnia nam skuteczne uczenie się języków. W przypadku języka angielskiego najlepiej skorzystać z programu, który zachęca nas, do codziennej nauki. Jedną z takich opcji jest na przykład Speakingo – kurs języka angielskiego online, który łączy dwie ulubione czynności internautów: rozmawianie i używanie komputera/telefonu jednocześnie. Każde działanie, do którego zmuszamy się prędzej, czy później zostanie przez nas zaniechane. Jeśli niechętnie uczymy się słówek, rozwiązujemy zadania gramatyczne, czy czytamy książki po angielsku, w końcu przestaniemy to robić. Wówczas nasze postanowienie noworoczne przetrwa w najlepszym przypadku do lutego. Jeśli jednak to, co zaczniemy robić, będzie przyjemne, ma szansę przetrwać i pozostać z nami na wiele lat. Właśnie tak jest ze Speakingo. Każdy lubi usiąść wygodnie przy komputerze i chwilę porozmawiać na dowolne, luźne tematy. Kojarzy się to raczej z relaksem niż nauką, czy wyrzeczeniami. Właśnie dlatego progres uczących się tą metodą, jest tak duży.

Dlaczego w 2020 roku powinniśmy nauczyć się angielskiego?

Znajomość języka angielskiego była kiedyś niezwykle cenną umiejętnością, którą mogli pochwalić się nieliczni Polacy. Dziś jest to podstawa, bez której trudno funkcjonować zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Kilka lat temu wystarczyło znać kilkaset słów po angielsku, by móc pochwalić się w CV, że znamy ten język. Dziś jest zupełnie inaczej. Liczy się nie tylko słownictwo i gramatyka, ale również akcent i płynność wypowiedzi. Tylko nauka całych pełnych zdań, które wypowiadamy, codziennie rozmawiając po angielsku, zapewni nam odpowiedni poziom znajomości tego języka. O ile nie mamy anglojęzycznego współlokatora, który każdego dnia zachęca nas do komunikacji, powinniśmy skorzystać ze Speakingo. Większość materiałów dostępnych w internecie jest napisanych w języku angielskim. W roku 2020 ten stan pogłębi się jeszcze bardziej. Właśnie dlatego, jeśli chcemy być na bieżąco, dowiadywać się informacji nim te zostaną przetłumaczone, czytać specjalistyczne artykuły, oglądać filmy bez lektora powinniśmy zainwestować w skuteczną metodę nauki angielskiego.
W 2020 roku zapotrzebowanie na pracowników znających język angielski nadal będzie rosło. Nawet ogłoszenia o pracę do zawodów takich jak sprzedawca w sklepie, magazynier, czy ochroniarz coraz częściej zawierają informację o tym, ze znajomość języka angielskiego, będzie mile widziana. Warto również zajrzeć na blog Speakingo, na którym znaleźć można mnóstwo ciekawych tekstów o nauce języka angielskiego na wesoło, przeczytać można również świetny tekst, w którym amerykańscy psychologowie radzą jak dotrzymać postanowień noworocznych.

Jak widać, jest wiele powodów, dla których warto rozpocząć naukę angielskiego. Można wykorzystać postanowienia noworoczne do tego, by w przyjemny sposób rozwinąć swoje umiejętności prowadzenia rozmów w tym języku, dzięki nowoczesnym programom i aplikacjom. Nabranie prawidłowych nawyków codziennego uczenia się, zajmie nam najwyżej kilka tygodni, a umiejętność płynnego, poprawnego mówienia po angielsku pozostanie z nami na zawsze.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *