Pomysły na proste dekoracje wielkanocne

Intensywne, wiosenne kolory, kurczaczki, zajączki i powódź zdobnych pisanek. Znudziły Ci się już tradycyjne ozdoby wielkanocne? Zainspiruj się naszymi pomysłami i celebruj wiosenne święta w sposób jednocześnie prosty i stylowy.

Piękno kryje się w prostocie

W tym roku spróbuj zamienić pstrokate ozdoby na coś bardziej pomysłowego i udekoruj swoje mieszkanie minimalistycznymi gałązkami w wazie. Przy wyborze dekoracji wielkanocnych sięgnij po neutralne kolory, naturalne materiały i wiosenne motywy. Połączenie neutralnych kolorów świetnie prezentuje się zarówno z pastelowym różem, jak i najróżniejszymi motywami i napisami. Wszystko dopełnij narcyzami i gotowe – wielkanocna aranżacja już zdobi mieszkanie. Udoskonalić ją możesz jeszcze paroma naturalnymi dekoracjami, takimi jak słoma, gałązki wierzby, czy mech.

Minimalistyczny świecznik wielkanocny zrobisz własnoręcznie

Na świątecznym stole nie może oczywiście zabraknąć i świecznika. Tę dekorację z łatwością zrobisz sam, i to w kilka minut. Potrzebować będziesz białego talerza, kilku zwykłych świeczek, piórek i kilku wydmuszek. Przy wyborze jajek możesz sięgnąć po te przepiórcze – ich nakrapiana skorupka będzie pięknie wyróżniać się pomiędzy jajkami kurzymi.

Jajka zdobione, ale nie kiczowate

Malowane, ozdabiane koronką, oklejane, ale również i białe. Wielkanocne pisanki po prostu przynależą do wiosennych świąt, bez względu na to, czy wyrobisz je samodzielnie, czy też kupisz. Jeśli szukasz dekoracji, która będzie zdobić Twoje święta przez kilka lat, sięgnij po szklane lub drewniane jajka wielkanocne z folkowym motywem. Do wielkanocnego wyposażenia nie może zabraknąć wydmuszek na patyczkach. Mają one jedną wielką zaletę – dekorowanie z ich pomocą trwa dosłownie chwileczkę. Jedną zatkniesz do doniczki za oknem, drugą między kwiaty w wazonie, inną do rzeżuchy. Kochasz minimalizm, a kolorowe dekoracje do Ciebie nie przemawiają? Proste, marmurowe jajeczko zgra się ze wszystkim. Ozdobi zarówno komodę i parapet, jak i kącik z rzeżuchą.

Nie zapomnij o wieńcu na drzwi

Ciężki do przeoczenia wieniec z pstrokatymi ozdobami stanowi klasyczną dekorację drzwi wejściowych. Jeśli jednak pragniesz czegoś mniej oklepanego, wieniec z gałązek i kilku drobnych, naturalnych dekoracji będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Przy tworzeniu poszukaj inspiracji w przyrodzie. Możesz znów sięgnąć po mech, gałązki czy wydmuszki z przepiórczych jajek. Pod oknem nie może u Ciebie zabraknąć też wielkanocnej rzeżuchy. Idealny czas na wysiew to około 2 tygodnie przed Wielkanocą. Płytką miskę wyłóż watą i posyp ziarenkami rzeżuchy. Możesz również pokryć je cieniutką warstewką ziemi. Tak przygotowane nasionka zwilż wodą ze spryskiwacza, miskę zakryj folią, w której wykonasz kilka dziurek. Jak tylko miska zazieleni się zdejmij z niej folię i regularnie podlewaj.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *