Poduszka – jaką kupić w Rudzie Śląskiej?

Poduszki ergonomiczne to produkt, którego popularność wzrasta. Wciąż jednak nie wszyscy wiedzą, czym kierować się przy zakupie poduszki tego typu i jak rozpoznać, czy wybrany przez nas model jest dobrej jakości.

Poduszka ergonomiczna – co to takiego?

Poduszka ergonomiczna opracowana została przez fizjoterapeutów i ortopedów, aby idealnie wspierać odcinek szyjny kręgosłupa i głowę w trakcie snu. Specjaliści są przekonani, że większość z bólów kręgosłupa i braku komfortu w nocy wynika z nieodpowiedniego podłoża do spania – zarówno materaca, jak i poduszki. Co więcej, nawet najwyższej klasy materace nie zapewniają optymalnej regeneracji w czasie snu, jeśli nie są uzupełnione prawidłowo dobraną poduszką.

Z tego względu kupując materac, powinniśmy od razu zainteresować się poduszką ergonomiczną. Co ważne, nawet jeśli już jedną mamy w swoim posiadaniu, konieczne jest sprawdzenie, czy będzie pasować do nowego materaca. Każdy wiodący producent materacy, jak na przykład popularna marka Hilding, ma w swojej ofercie również poduszki ergonomiczne, które stanowią nieodzowny element uzupełniający sypialnię. Dzięki nim możliwe jest w pełni wykorzystanie możliwości regeneracyjnego wypoczynku, jakie daje specjalistyczne podłoże do spania.

Budowa poduszki ergonomicznej a jej właściwości

Jakie właściwości powinna mieć poduszka, którą warto kupić w Rudzie Śląskiej? Przede wszystkim, istotna jest jakość pianki, z jakiej została wykonana. Obowiązuje tutaj ta sama zasada, co w przypadku materacy – niskiej jakości piany poliuretanowe nadają się wyłącznie do zadań tapicerskich. Absolutnie nie powinny być stosowane jako element codziennie użytkowanych rozwiązań do snu, czyli materacy i poduszek. Piany poliuretanowe bez certyfikatów bardzo szybko się odkształcają, a także kruszą – poduszki z nich wykonane tracą swoje właściwości i estetyczny wygląd. Tymczasem piana termoelastyczna Visco, która stanowi podstawowy materiał z jakiego wykonane są poduszki Hilding, posiada gwarancję na zachowanie swojego kształtu i właściwości lecznicze. Warto wspomnieć, że poduszki tej marki posiadają status wyrobu medycznego, co gwarantuje optymalny sposób podpierania kręgosłupa, doskonałą cyrkulację powietrza i trwałość.

Kupując poduszkę ergonomiczną powinniśmy zatem sprawdzić, czy posiada ona certyfikaty i jest wykonana z wysokiej klasy materiałów. Kolejną kwestią jest jej twardość i wysokość. Wyższe poduszki polecane są osobom o szerszych ramionach, z kolei dla szczupłych osób przeznaczone są niskie poduszki. Miękkie podłoża generalnie pasują do miękkich materacy, ale nie jest to regułą – aby przekonać się, czy dana poduszka jest dla nas odpowiednia, powinniśmy przeprowadzić test kładąc się na niej i na materacu o tej samej twardości, co nasz domowy. Przy leżeniu na plecach nasza twarz powinna być równolegle skierowana do sufitu. Jeśli tak nie jest – poduszka wymaga wymiany. Głowa odchylona do tyłu sugeruje, że poduszka jest zbyt niska lub zbyt miękka dla naszych potrzeb. Z kolei podbródek skierowany do klatki piersiowej wskazuje na zbyt wysoką lub zbyt twardą poduszkę. Pamiętajmy, że oba wspomniane ułożenia głowy mogą wpływać negatywnie na oddychanie, dodatkowo powodują zbędne napięcia w karku. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale źle dobrane poduszki są częstą przyczyną chrapania oraz migren.

Mając powyższą wiedzę z pewnością dokonamy dobrego wyboru!

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *