Piłka Adidas na Mistrzostwa Europy 2020 – zobacz ją!

Do wielkiego, piłkarskiego święta już coraz bliżej. Termin Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020 jest już znany od dawna. Tym razem rozgrywki będą toczyły się między 12 czerwca a 12 lipca 2020 roku. To kto będzie gospodarzem tych mistrzostw – może zaskoczyć, ale o tym nieco później. Dowiedz się jak wygląda oficjalna piłka Adidas na Mistrzostwa Europy 2020. Zobacz jej szatę graficzną i poznaj właściwości!

Mistrzostwa Europy 2020

UEFA Euro 2020 będą już szesnastym turniejem o mistrzostwo Europy w piłce nożnej mężczyzn. Tym razem turniej nie odbędzie się w jednym państwie, tak jak miało to miejsce w latach poprzednich, lecz w 12 różnych miastach-gospodarzach w 12 różnych państwach.

Tytułu będzie broniła reprezentacja Portugalii – zwycięzca UEFA Euro 2016. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii podczas turnieju zostanie wykorzystany system wideoweryfikacji VAR. Najważniejsze jest, że mimo różnych miast-gospodarzy, wszystkie drużyny zagrają jedną oficjalną piłką Adidas na Mistrzostwa Europy 2020.

Piłka zgodna z przepisami

Tradycyjnie piłki stosowane w piłce nożnej, aby były zgodne z wymogami tej gry muszą być kuliste i wykonane ze skóry lub innego dozwolonego materiału. Obwód piłki Adidas na Mistrzostwa Europy 2020 nie może być zatem większy niż 70 cm i mniejszy niż 68 cm. Masa piłki nie może przekraczać 450 g i nie może być mniejsza niż 410 gram. Przy rozpoczęciu gru taka piłka musi być napompowana tak, by w jej wnętrzu panowało ciśnienie od 0,6 do 1,1 atm.

Wyjątkowa piłka na wyjątkowe Mistrzostwa 2020

Oficjalna piłka Adidas na Mistrzostwa Europy 2020 będzie miała rozmiar 5 i zostanie wykonana z tworzyw syntetycznych najwyższej jakości. Poszczególne panele będą klejone, a cały kształt będzie bardzo precyzyjny. Piłka będzie przystosowana do gry na boiskach trawiastych, takich jakie będą na Mistrzostwach UEFA 2020 i będzie cechowała ją niska absorpcja wilgoci.

Piłka meczowa zaprojektowana specjalnie na Mistrzostwa Europy 2020 w Piłce Nożnej będzie produktem z najwyższej półki – tak deklaruje producent, firma Adidas. Piłka doskonale sprawdzi się podczas wymagających testów, w profesjonalnym futbolu oraz podczas amatorskiej gry. Jest dopracowana w najdrobniejszych detalach, co zapewnia jej pierwszorzędne właściwości meczowe. Ma precyzyjny kształt, jest stabilna w locie, da się przewidzieć kierunek jej lotu po odbiciu od podłoża oraz jest po prostu wytrzymała. Gra tą wyjątkową piłką meczową przekłada się na większą precyzję strzałów, dośrodkowań i podań.

O producencie

Wykonawcą mistrzowskiej piłki jest Adidas, który jest firmą dostarczającą piłki na najważniejsze turnieje organizowane przez UEFA i FIFA. Wieloletnie doświadczenie w piłce nożnej na najwyższym, profesjonalnym poziomie sprawia, że meczowe piłki Adidasa zyskują od razu status piłek legendarnych i kultowych.

Jeśli zainteresował Cię temat Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2020 roku i jesteś fanem tego sportu oraz spodobała Ci się oficjalna piłka Adidas na Mistrzostwa Europy 2020, koniecznie odwiedź firmowy sklep dla prawdziwych piłkarzy i kibiców: futbolsport.pl. Znajdziesz tam markowe buty i stroje do gry, gadżety piłkarskie, piłki i wiele innych, sportowych artykułów.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *