Odtrucia alkoholowe na terenie całego województwa łódzkiego

Odtrucie alkoholowe pozwoli nam na znacznie szybszy powrót do lepszego samopoczucia. Dzięki niemu można pozbyć się nagromadzonych toksyn, a także sprawić, że zatrucie alkoholowe będzie znacznie mniej odczuwalne.

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe Łódź polega na dożylnym podaniu glukozy, soli fizjologicznej a także płynów wieloelektrolitowych. Zabieg ten wykonywany jest przez doświadczonych lekarzy lub ratowników medycznych. Jest to bardzo ważne, nie tylko w przypadku jednorazowego przesadzenia z ilością alkoholu, ale przede wszystkim pozwala na znacznie lepsze samopoczucie w momencie, kiedy dana osoba jest po ciągu alkoholowym. Odtruwanie alkoholowe pozwoli na szybsze pozbycie się toksyn z organizmu, ale również na wyrównanie poziomu elektrolitów.

Nasz organizm po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu musi pozbyć się nagromadzonych toksyn, przez co wypłukiwany jest nie tylko sam alkohol, metabolizowany przez wątrobę do kwasu, ale również cenne minerały, takie jak wapń, czy cynk. Dzięki podaniu dożylnie soli fizjologicznej, te niedobory są bardzo szybko uzupełniane, a my czujemy się lepiej. W przypadku dużych niedoborów, niestety pojawiają się takie nieprzyjemne objawy, jak ból głowy, a także zawroty głowy, drżenie i ból mięśni. Podana kroplówka sprawi, że takie objawy szybko ustaną. Glukoza jest również ważna, ponieważ przy zatruciu alkoholowym organizm jest bardzo słaby. Wiele osób uzależnionych od alkoholu nie spożywa odpowiedniej ilości pożywienia, przez co czuje się mocno osłabionych. Glukoza uzupełnia energię oraz świetnie wyrównuje poziom cukru we krwi.

Czemu odtruwanie alkoholowe jest ważne dla osób uzależnionych?

Z odtruwania alkoholowego korzysta bardzo wiele osób uzależnionych. Po ciągu alkoholowym organizm ma wiele niedoborów, jest osłabiony, a same osoby uzależnione nie potrafią podjąć skutecznej walki z nałogiem. Jedynie odtruwanie alkoholowe pozwala na szybki powrót do normalności. Kiedy organizm jest zatruty alkoholem, nie można wymagać od osoby uzależnionej, że podejmie się terapii. Wtedy jest ona nieskuteczna, ponieważ zatrucie alkoholowe powoduje, że osoba uzależniona nie myśli racjonalnie. Ma również problem z rozpoczęciem skutecznej terapii. Lepsze samopoczucie oraz nieco bardziej jasny umysł, pozwoli na szybsze znalezienie pomocy u psychoterapeuty oraz konstruktywną rozmowę.

Osoby uzależnione również popadają w ciąg alkoholowy, ponieważ złe samopoczucie spowodowane zatruciem alkoholowym „leczą” za pomocą kolejnych dawek alkoholu. Jest to błędne koło, z którego trudno się wydostać. Dzięki skutecznemu leczeniu w postaci odtruwania, które kończy się na terapii, zarówno indywidualnej, jak i grupowej, można szybciej zerwać z nałogiem. Oczywiście samo leczenie może trwać bardzo długo, jednak to właśnie odtruwanie alkoholowe jest pierwszym krokiem do zaprzestania spożywania alkoholu oraz pozwala na znalezienie pomocy u specjalistów.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *