Nauka pływania w Krakowie. Jak wybrać najlepszą szkołę pływania?

Pływanie to sport, który przyniesie wiele korzyści dla zdrowia i będzie świetnym sposobem na aktywność fizyczną zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pływać mogą się nauczyć osoby w każdym wieku, trzeba tylko wybrać dobrą szkołę pływania.

Naukę pływania warto rozpocząć jak najwcześniej. Pływanie to sport, który niesie ze sobą wiele korzyści dla kręgosłupa, a także poprawia ogólną wytrzymałość organizmu, kondycję czy odporność. Aktywność na basenie pozytywnie wpłynie też na pracę serca, mózgu czy układu oddechowego, a także ćwiczy zmysł równowagi, poprawia napięcie mięśniowe i przyspiesza metabolizm. Pływanie to też świetny sposób na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów. Nauka pływania da wiele satysfakcji, a jednocześnie pomoże się zrelaksować. Pływanie wpływa też pozytywnie na koncentrację, co będzie ważne zwłaszcza w przypadku dzieci, gdyż dzięki temu łatwiej będzie im przyswajać wiedzę. Dodatkowo aktywność na basenie to też sporo frajdy i zabawy i bardzo małe ryzyko kontuzji. Pierwszy etap nauki pływania to oswojenie się z wodą i pokonanie strachu przed wodą. Przed rozpoczęciem pływania trzeba poczuć się w wodzie pewnie. Następnie osoba ucząca się pływać pracuje z instruktorem nad tym, aby utrzymać się na wodzie, ale też wyrobić właściwą pozycję ciała, która sprawi, że pływanie będzie łatwe i przyjemne.

Jak wybrać dobrą szkołę pływania?

W nauce pływania ważny będzie przede wszystkim odpowiednio wykwalifikowany instruktor. Powinien on znać metody nauki pływania, dostosowane do wieku, predyspozycji i umiejętności osoby uczącej się pływać. Dobry instruktor na początek zaproponuje np. ćwiczenia z deską do pływania, która w razie czego będzie asekuracją, a także pomoże wyćwiczyć prawidłową pracę nóg oraz rąk podczas pływania. Nauka pływania nie może się odbywać na zbyt głębokiej wodzie, tak aby osoba ucząca się pływać cały czas mogła czuć dno. Głębokość wody można stopniowo zwiększać w zależności od postępów w nauce pływania. Podobnie jest ze stylem pływania, należy zacząć od najłatwiejszego i stopniowo zmieniać technikę na bardziej zaawansowaną. Nauka pływania dla dorosłych może dodatkowo zawierać elementy np. aerobiku, a dla dzieci zabawy w wodzie. Trener powinien podchodzić indywidualnie do każdego ucznia, dbając o jego postępy, a jednocześnie zapewniając świetną zabawę, tak aby kursanci chętnie kontynuowali lekcje. Instruktorami szkółki pływackiej muszą być profesjonalni trenerzy pływania, posiadający zarówno wiedzę praktyczną, jak i przeszkolenie teoretyczne i pedagogiczne. Lekcje pływania powinny być organizowane w godzinach, kiedy nie ma zbyt wielu innych pływających, aby łatwiej było się skupić na nauce i swobodnie ćwiczyć pływanie, bez ryzyka np. zderzenia się z innym pływającym. Dla uczących się pływać powinien być wyznaczony osobny, specjalny tor do plywania. Szkoła pływania powinna też być w stanie zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pływającym.

Gdzie na basen w Krakowie?

Kraków jak każde duże miasto oferuje spory wybór kursów pływania dla osób w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania. Dorośli mogą zainwestować w pływanie w grupie lub wykupić lekcje indywidualne. Nauka pływania w Krakowie to także nauka pływania dla dzieci Kraków. Dzięki dużej ofercie kursów pływania, naukę można dostosować do swoich umiejętności oraz oczekiwań albo np. wybrać szkołę najbliżej swojego miejsca zamieszkania. Będąc na basenie trzeba pamiętać o przestrzeganiu regulaminu basenu, a także stosować się do wszystkich poleceń ratownika czy instruktora pływania. Nauka pływania Kraków to możliwość zarówno nauki pływania od podstaw, jak i doskonalenia swoich umiejętności np. przed zawodami sportowymi. Regularne uczęszczanie na basen to nie tylko wysokie umiejętności pływackie, ale przede wszystkim dobra zabawa i odpowiednia porcja ruchu, która pozytywnie wpłynie na samopoczucie i kondycję całego organizmu.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *