Najlepsze miejsca w Europie, do których dojedziesz autobusem

Każdy uwielbia podróże i nie ma w tym nic dziwnego. Bliższe, czy też dalsze – nie ma wyjazdów, które nie wniosłyby czegoś nowego i pozytywnego do naszego życia. Dzięki podróżom możemy nie tylko odpocząć od codziennych zmagań z rzeczywistością, pracą i gonitwą za nieuchwytnymi ideami, ale również nabieramy zdrowego dystansu do własnego życia, a nawet własnych rozmyślań. Możemy też zrewidować swoje opinie na różne życiowe tematy, konfrontując je z przedstawicielami innych kultur.

Podróżowanie autobusem jest rozwiązaniem idealnym dla osób ceniących sobie komfort oraz oszczędność, gdyż szeroko dostępne kody rabatowe umożliwiają wykupowanie przejazdów w naprawdę niskich cenach. FlixBus, dzięki licznym połączeniom, daje możliwość podróżowania w niezliczona liczbę miast Europy. Dzięki temu każdy może znaleźć swoją wymarzoną destynację i wybrać się w podróż życia. Sprawdźmy, dokąd warto pojechać.

Czechy

Pierwszym punktem na naszej mapie turystycznej jest Praga. Ta malownicza stolica Czech potrafi zapewnić zwiedzającym wiele atrakcji. Warto odwiedzić tu Złotą Uliczkę, która jest usytuowana na terenie zamku. Dawniej znana jako Ulica Złotników, dziś zachwyca niesamowitą architekturą, przenoszącą odwiedzających w niezwykły, baśniowy świat. Z kolei dzielnica Pragi Holešovice jest miejscem pomieszania wszelkich możliwych stylów architektonicznych, a takie niejednorodne połączenia warto zobaczyć chociaż raz w życiu. Oprócz tego będąc w Pradze warto spróbować tradycyjnych czeskich knedlików i oczywiście koniecznie trzeba zajść do okolicznych piwiarni. Czechy to oczywiście nie jedynie Praga. Warto odwiedzić jeszcze chociażby Brno, które również oferuje rozliczne atrakcje i zachwyca swoją urokliwością.

Niemcy

Gdy mamy do dyspozycji kod promocyjny FlixBus okazuje się bardzo ekonomicznym sposobem na podróżowanie. Jednym z tańszych krajów docelowych mogą być Niemcy. Jest to państwo bardzo różnorodne pod względem architektonicznym oraz obyczajowym. Berlin, będący stolicą tego kraju, oferuje wiele ikonicznych miejsc wartych odwiedzenia. Brama Brandenburska, Reichstag, Wyspa Muzeów, czy berlińska Katedra to atrakcje, które po prostu trzeba zobaczyć. Do symbolicznych punktów na mapie Niemiec należą też pozostałości Muru Berlińskiego, które można napotkać w wielu miastach.

Do pięknych miast w Niemczach, które warto zobaczyć, zaliczyć można również Hamburg, Erfurt, Monachium, Frankfurt nad Menem, Kolonia, Essen, Dortmund, Brema, Stuttgart, czy też Norymbergia. FlixBus oferuje ogromną liczbę połączeń z niemieckimi miastami i naprawdę jest w czym przebierać. Czy szukamy miasta ikonicznego ze względu na piłkę nożną, jakim jest Dortmund, czy może to zainteresowanie literaturą ciągnie nas do Bremy, miasta Muzykantów z Bremy oraz Posągu Rolanda, bohatera słynnej pieśni – każdy znajdzie niemieckie miasto zgodne ze swoimi pasjami.

Belgia

Niesamowicie pięknym architektonicznie miastem Belgii jest jej stolica – Bruksela. Można tu oglądać i zwiedzać budynki w stylu gotyckim oraz późnobarokowym. Przede wszystkim warto zobaczyć miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Jest to Grand Platz, budowle Victoria Horty oraz Pałac Stocleta.

Węgry

Gdy chcemy zobaczyć Węgry, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie udanie się do pięknego miasta nad Dunajem, czyli Budapesztu. Rozliczne kody rabatowe pozwolą na odbycie tej podróży z pomocą niskich nakładów finansowych. Samo miasto również oferuje bardzo przystępne ceny, dlatego warto je wybrać na bardziej budżetową opcję wakacji, czy też urlopu. W Budapeszcie warto się wybrać na Wzgórze Zamkowe oraz zwiedzić Zamek Buda. Wzgórze wpisane jest na listę UNESCO, co chyba najlepiej może poświadczyć o niezwykłości i urodzie tego miejsca. Na wzgórze można wjechać zabytkową kolejką Siklo, co jest dodatkową, wspaniałą atrakcją w tym miejscu. W okolicy znajduje się też warta odwiedzenia Baszta Rybacka oraz Kościół Macieja. Będąc w Budapeszcie nie można zapomnieć o odwiedzeniu Wyspy św. Małgorzaty. Jest to wyspa położona na Dunaju, a na niej znajdują się piękne tereny parkowe, ogród japoński, mini zoo i rozliczne fontanny.

Nieograniczone możliwości podróży

Destynacji oferowanych przez firmę FlixBus jest naprawdę wiele. Możemy niskim kosztem udać się do austriackiego Wiednia, do pięknej Bratysławy położonej na Słowacji. Szwajcaria ze swoim Zurychem i Bernem stoi przed nami otworem. Oprócz tego możemy odwiedzić miejsca o klimacie zdecydowanie cieplejszym od naszego, takie jak Split i Dubrownik w Chorwacji oraz bardziej kultowe jak włoski Rzym ze swoim Koloseum, Neapol, Pompeje, Florencja, a nawet Piza. Śródziemnomorski klimat z pewnością pozytywnie wpłynie na wystudzone polską zimą zapały i odżywi znudzony pochmurnymi dniami umysł. Każdy kod promocyjny FlixBus jest niezmiennie honorowany, dzięki czemu można znaleźć połączenie z ulubionym miastem Europy w konkurencyjnie niskiej cenie. Nie pozostaje wtedy nic innego, jak dać się ponieść podróżom i wynieść z nich jak najwięcej wspomnień, wrażeń, a przede wszystkim radości.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *