Najlepsza dieta odchudzająca

Różne znajdziemy sposoby na pozbycie się nadprogramowej tkanki tłuszczowej. W internecie roi się od diet, które mają przynieść natychmiastowe efekty, jednak często restrykcyjne plany żywieniowe prowadzą do wycieńczenia organizmu, a przez to, że ubogie są w zróżnicowane produkty, nie zapewniają naszemu ciału niezbędnych witamin i minerałów do prawidłowego funkcjonowania. Każda dieta, która zawiera zbyt mało kalorii i ważnych składników odżywczych będzie dla nas szkodliwa, choć efekty może dawać natychmiastowe (zazwyczaj kończy się to jednak efektem jo-jo). Dlatego, wybierając plan żywieniowy powinniśmy kierować się w pierwszej kolejności naszym zdrowiem i potrzebami, w drugiej zaś redukcją tkanki tłuszczowej.

Jaka jest najlepsza dieta odchudzająca? To pytanie nie ma prostej odpowiedzi, gdyż dla każdego skutecznym może być coś innego. Naszą dietę powinniśmy zatem konsultować z lekarzem lub dietetykiem, by dobrać taki jadłospis, który nie będzie nam szkodził, a wspomoże upragnioną utratę kilogramów.

Dieta redukcyjna

Dieta redukcyjna jest jedną z popularniejszych diet odchudzających, choć tak naprawdę jest ona dosyć zindywidualizowana pod każdą osobę. Dieta ta polega na pozbywaniu się tkanki tłuszczowej poprzez dostarczanie organizmowi odpowiednich składników odżywczych we wskazanych ilościach. Dieta redukcyjna zakłada wprowadzenie tak zwanego deficytu kalorycznego, czyli ilości kalorii, którą odejmujemy od naszego dziennego zapotrzebowania na kalorie. Najczęściej dzienny deficyt kaloryczny będzie wahał się w granicach od 200 do 500 kalorii – takie wartości są bezpieczne dla naszego organizmu i pozwalają na skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej.

Co jemy na diecie redukcyjnej?

Na diecie redukcyjnej główną role odgrywają białka. Przede wszystkim, pozwalają one na budowanie mięśni, co często jest celem na takiej diecie. Białka są ważne przy treningach – dzięki nim, możemy uniknąć kontuzji mięśni. Dlatego na diecie redukcyjnej stawia się na chude mięso, ryby, chude sery, mleko, kefiry, a także niezwykle istotne warzywa i owoce, które są źródłem ważnych witamin oraz minerałów.

Oczywiście dalej musimy dostarczać naszemu organizmowi węglowodanów oraz tłuszczy, jednak te składniki diety będą stanowiły mniejszą część naszego jadłospisu. Dobrze, by na diecie redukcyjnej spożywać pieczywo pełnoziarniste, kasze, oliwę z oliwek, awokado i inne.

Wsparcie na diecie

Choć podstawą spalania tkanki tłuszczowej jest odpowiedni plan żywieniowy, możemy zrobić wiele, by ten proces przyspieszyć. Mowa tu oczywiście o aktywności fizycznej, która ma szereg dużych zalet dla naszego organizmu. Nie musimy wcale chodzić na siłownię, by pozbyć się boczków – wystarczą regularne spacery, jazda na rowerze, wybieranie schodów zamiast windy czy może zajęcia z zumby czy fitness. Jest bardzo wiele atrakcyjnych opcji, każdy może znaleźć coś, co będzie dla niego właściwe. Wystarczy chcieć.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *