Na czym polega depilacja woskiem?

Kobiety mają to do siebie, że bardzo dużą uwagę zwracają na swój wygląd. Niekiedy starają się uwypuklić najmniejsze szczegóły, a czasem je ukryć. Ta druga opcja zachodzi w kontekście owłosienia na ciele, poza skórą głowy. Dlatego też depilacja woskiem Warszawa dostępna jest praktycznie w każdym salonie kosmetyczny, a często zdarza się również, że kobiety przeprowadzają tego typu zabieg na własną rękę. Zarówno jedna, jak i druga opcja jest akceptowalna, gdyż nie jest to na tyle skomplikowany zabieg, aby konieczne było korzystanie z usług wykwalifikowanego kosmetologa. Jeśli ktoś jednak nie czuje się na siłach, lepiej udać się do salonu kosmetycznego, gdzie doświadczona kosmetyczka przeprowadzi depilację w pełni poprawny sposób. Warto wspomnieć, że mężczyźni również korzystają z usług depilacji woskiem Warszawa. Przeważnie ma to miejsce wtedy, gdy posiadają włosy w specyficznych miejscach, takich jak na przykład plecy.

Jak przeprowadza się depilację woskiem?

Depilowanie woskiem polega na nałożeniu na skórę roztopionego wosku, a następnie zerwaniu go w odpowiedni sposób. Oczywiście cały proces trzeba przeprowadzić w prawidłowy sposób. Wyższość depilacji tym sposobem, nad klasycznym goleniem polega na tym, że włoski nie odrastają tak szybko. Mogą one odrastać nawet aż do pięciu tygodni, co jest dość dobrym wynikiem w kontekście konieczności golenia newralgicznych miejsc nawet co kilka dni. Dzieje się tak za sprawą tego, że wosk wyrywa aż cebulki włosów, co uniemożliwia włosom natychmiastowe odrośnięcie.

Tę metodę poleca się do depilowania:

  • Rąk i nóg
  • Pach
  • Okolic bikini
  • Małych włosków pod nosem
  • Pojedynczych włosków w innych miejscach ciała

Depilacja woskiem dostępna jest w wielu salonach kosmetycznych, ale można także przeprowadzić ją samemu. Trzeba jednak pamiętać o tym, by wcześniej dokładnie zapoznać się ze schematem postępowania. Najpierw należy rozpuścić wosk i nałożyć go na depilowane miejsce. Trzeba pamiętać o tym, by wosk był ciepły, ale nie za gorący. Następnie należy poczekać, aż całość dobrze zaschnie. Sam wosk nakłada się na specjalnych paseczkach z odpowiedniego materiału, co znacząco ułatwia sprawę. Podczas zrywania wosku trzeba pamiętać o tym, by ruch był zdecydowany i płynny. Trzeba też zrywać wosk „pod włos”, aby uzyskać odpowiedni efekt.

Depilacja woskiem w Warszawie – gdzie wykonać?

Jak widać wykonanie tego zabiegu samemu może być niekiedy problematyczne, zwłaszcza gdy depiluje się trudno dostępne miejsca. Wygodniej jest udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Depilacja woskiem w Warszawie jest usługą bardzo popularną, więc wystarczy znaleźć odpowiedni lokal przez wyszukiwarkę internetową. Depilacja woskiem jest metodą bardzo powszechną, więc każda kosmetyczka ma doświadczenie w takich zabiegach. Warto wziąć pod uwagę opinie innych klientów konkretnego salonu, aby uniknąć trafienia w nieodpowiednie ręce.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *