Modowe ikony – ich styl wciąż inspiruje

Świat mody bez najmniejszego cienia wątpliwości był, jest i zawsze będzie pełen barwnych postaci, które swoimi stylizacjami są w stanie zainspirować miliony kobiet. Niejednokrotnie właśnie dzięki swojemu wizerunkowi i niepodważalnemu wyczuciu stylu wyznaczyły pewne modowe epoki. Są pośród nich projektantki, modelki, aktorki, malarki czy celebrytki. Chociaż różnią się swoimi zawodami, to łączy je zamiłowanie do mody oraz wyrażanie siebie właśnie za jej pomocą. Niejednokrotnie kreowały trendy, które z wielką chęcią przejmowały kobiety na całym świecie czy pełniły role muz najznamienitszych projektantów. Spośród nich wszystkich wybraliśmy trzy kobiety, które zasługują na miano modowych ikon i z których stylu wciąż warto czerpać inspirację.

Coco Chanel

A tak naprawdę Gabrielle Bonheur Chanel jest wciąż niepodważalnie jedną z najbardziej znanych kobiet w świecie mody oraz poza nim. O jej nazwisku słyszała niemalże każda osoba na świecie niezależnie od tego, czy interesuje się historią mody. Spoglądając na zdjęcia jej oraz kolekcji stworzonych dla samodzielnie założonego domu mody Chanel, nie można zignorować tkwiącej w każdej stylizacji ponadczasowej elegancji. To właśnie ona charakteryzowała Coco, która bez wątpienia przeprowadziła rewolucję w damskich szafach. Mówi się wręcz, że wyjęła kobiety z gorsetów i nałożyła na nie spodnie. Co więcej, nie są one jedyną odzieżą, którą Coco Chanel odczarowała i na którą odebrała wyłączność mężczyznom. Zawdzięczamy jej także wprowadzenie do kobiecych garderob tak klasycznych elementów, jak sukienki małe czarne, białe koszule czy damskie garnitury. Zresztą tweedowe komplety składające się z żakietu oraz prostej spódnicy dotąd są symbolem szyku, a wypromowane przez nią kardigany stanowią podstawę każdej szafy.

Księżna Diana

Jedna z najbardziej znanych, o ile nie najbardziej znana księżna na całym świecie. Chociaż nigdy nie zasiadła na tronie u boku swojego męża Karola, to niejednokrotnie nazywana była „Królową ludzkich serc”. Jednak po jej tragicznej śmierci zapamiętana została nie tylko przez swoją niepodważalną dobroć oraz empatię, ale także wyczucie stylu. Zresztą stylizacje, które wybierała na co dzień i podczas oficjalnych wyjść, dotąd są odtwarzane przez niejedną kobietę oraz wpisują się w obecnie panującą modę na lata 90. Bardzo często wspomina się noszone przez nią sukienki, które zdecydowanie łamały dworską etykietę, a przede wszystkim małą czarną nazywaną „sukienką zemsty” i białą mini projektu Gianniego Versace. Lady Di znana jest również ze sportowych połączeń bikerów, bluz oraz białych sneakersów nałożonych na długie skarpety. Na co dzień można było dostrzec ją w bardzo prostych ubiorach, na które składały się jeansy z prostą nogawką, gładkie golfy lub koszulki, a do tego marynarki oraz okulary przeciwsłoneczne.

Jackie Kennedy

Chociaż cały świat poznał ją właśnie pod tym imieniem i nazwiskiem, to w swojej oficjalnej wersji były one znacznie bardziej skomplikowane. Jacqueline Lee Bouvier Kennedy Onassis, bo tak brzmi jej pełne imię oraz nazwisko, w świecie mody zaistniała niemalże od razu po tym, jak jej mąż John F. Kennedy został wybrany na 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Urzekła ona wszystkich Amerykanów oraz Amerykanki zarówno swoim niezaprzeczalnym urokiem, jak i inteligencją. Na uroczystych okazjach pojawiała się w nienagannych stylizacjach, które pomimo prostoty podkreślały jej zgrabną sylwetkę. Stawiała na komplety w jednym kolorze, różnorodne nakrycia głowy, a także na elegancką biżuterię z pereł. Nie inaczej było na co dzień, kiedy to nosiła klasyczne stroje, jednak uzupełnione wyjątkowo dobrze dobranymi dodatkami. Z czasem styl Jackie ewoluował i coraz częściej pojawiała się w długich sukienkach z paskiem podkreślającym talię oraz damskich garniturach.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *