Mezoterapia igłowa – uniwersalny zabieg na twarz i ciało

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. To jedna z pierwszych procedur stosowanych w medycynie estetycznej, która z powodzeniem stosowana jest od wielu lat. Niesłabnąca popularność zabiegu wynika z możliwości uzyskania spektakularnych efektów rewitalizacji i odmłodzenia skóry. Więcej o zabiegu mezoterapii, wskazaniach do zabiegu i możliwych do uzyskania efektach zabiegu mezoterapii porozmawiamy z ekspertem – kosmetologiem Kliniki medycyny estetycznej Neonia z Krakowa Karoliną Grobelna.

– Mezoterapia znana jest w medycynie od kilkudziesięciu lat, a obecnie metoda ta przechodzi renesans. Proszę w skrócie przedstawić najważniejsze zalety mezoterapii igłowej?

 

Mezoterapia igłowa https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/mezoterapia-iglowa-krakow/ to zabieg polegający na wprowadzaniu pod skórę substancji aktywnych. Dzięki technice nakłuwania możliwe jest pokonanie bariery naskórka i zapewnienie głębokiej penetracji związków czynnych. Dodatkowo – sam proces nakłuwania skóry stymuluje syntezę włókien kolagenowych, zapewniając efekt odmłodzenia. Do najważniejszych zalet zabiegu należy możliwość zastosowania go u osób zarówno młodych, nawet po 20 roku życia, a także znacznie starszych. Uniwersalność zabiegu mezoterapii sprowadza się także do możliwości wykonania go na twarzy, a także na innych obszarach skóry – w obrębie dłoni, szyi i dekoltu, brzuchu, pośladkach czy udach. Nie bez znaczenia jest ponadto fakt, że zabieg można wykonywać na przestrzeni całego roku.

– Przejdźmy zatem do zastosowania mezoterapii igłowej. Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Zabieg mezoterapii ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Najogólniej powiedzieć można, że zabieg ten służy kompleksowemu odświeżeniu skóry, jej rewitalizacji i odmłodzeniu. Mezoterapia igłowa twarzy sprzyja m. in. odżywieniu skóry, jej nawilżeniu, przywróceniu zdrowego kolorytu i blasku. Zabieg ten umożliwia redukcję drobnych zmarszczek i przywrócenie skórze elastyczności. Dzięki zabiegowi twarz odzyskuje młody wygląd, przywrócony zostaje prawidłowy owal twarzy. Ponadto mezoterapia może wspomagać redukcję takich defektów skórnych jak przebarwienia czy blizny potrądzikowe. Zastosowanie mezoterapii igłowej na owłosioną skórę głowy doskonale wspomaga terapię łysienia. A mezoterapia wykonywana na ciele umożliwia odmłodzenie i ujędrnienie skóry szyi i dekoltu, rewitalizację skóry dłoni, a także redukcję cellulitu i rozstępów oraz ujędrnienie skóry na tak problematycznych obszarach jak brzuch, biodra, uda, pośladki.

– Jakie substancje aktywne są najczęściej używane w zabiegach mezoterapii igłowej?

Skład preparatów dostosowywany jest do aktualnych potrzeb skóry. Można stosować zarówno preparaty o złożonym składzie, jak i monoskładnikowe. Częstym składnikiem aktywnym zawartym w koktajlach wykorzystywanych w zabiegu mezoterapii igłowej jest kwas hialuronowy o właściwościach nawilżających i uelastyczniających skórę, witaminy i składniki mineralne czy aminokwasy. Inne pożądane składniki to koenzymy, kwasy nukleinowe, ekstrakty roślinne, krzemionka organiczna. Z koeli preparaty stosowane na ciało, wspomagające redukcję cellulitu i modelowanie sylwetki zawierają m. in. kofeinę, fosfatydylocholinę oraz L – karnitynę.

– W jakim schemacie wykonywany jest zabieg mezoterapii igłowej?

Schemat to doskonałe określenie – trzeba bowiem podkreślić, że niewystarczające jest wykonanie pojedynczego zabiegu. Wskazane jest wykonanie serii zabiegów, najlepiej 4 – 6 wykonywanych w odstępach nie dłuższych niż dwa tygodnie. Po takim intensywnym etapie pielęgnacji zalecane jest kontynuowanie terapii w schemacie 3 zabiegów powtarzanych co miesiąc. A dla podtrzymania efektu warto wykonywać tzw. zabieg podtrzymujący – raz czy dwa razy do roku.

– Skoro jesteśmy już przy efektach terapii – jakie zauważalne zmiany występują po wykonaniu serii zabiegów mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa umożliwia zainicjowanie szeregu pozytywnych zmian w obrębie skóry, które skutkują jej pogrubieniem, uelastycznieniem oraz kompleksową rewitalizacją. Skóra odzyskuje blask i koloryt, zredukowane zostają drobne zmarszczki i przebarwienia czy rozszerzone pory. Zabieg doskonale wzmacnia mieszki włosowe na drodze ich dotlenienia i odżywienia, co skutkuje ograniczeniem wypadania włosów i stymulowaniem tempa ich wzrostu. Zaś zabiegi mezoterapii igłowej wykonywane na pozostałych obszarach ciała dają efekt w postaci ujędrnienia i uelastycznienia skóry, redukcji rozstępów i cellulitu?

Jak wygląda zabieg mezoterapii? Ile nakłuć jest wykonywanych?

Wszystko zależy od obszaru skóry poddanego terapii. Zazwyczaj nakłucia wykonywane są w odległości 5 – 10 mm, na głębokość 2 – 3 mm. Cały zabieg trwa zatem kilkanaście – kilkadziesiąt minut. Przed zabiegiem stosowany jest krem znieczulający, zatem zabieg nie jest odbierany jako bardzo bolesny; może jedynie pojawić się dyskomfort związany z delikatnym uczuciem rozpierania towarzyszącym iniekcji preparatu.

– Jak długo goi się skóra po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu pojawia się zaczerwienienie oraz delikatne zasinienia w miejscu wkłucia. Objawy te ustępują samoistnie, a skóra jest w pełni wygojona po około kilku dniach. Aby proces rekonwalescencji przebiegał sprawnie, konieczne jest odpowiednie postępowanie przed – i pozabiegowe. Przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej warto zadbać o uszczelnienie naczynek krwionośnych i zminimalizowanie ryzyka krwawienia – wystarczy aplikować na skórę preparat z witaminą K. Natomiast po zabiegu mezoterapii przez kilka dni należy zrezygnować z korzystania z basenu, sauny, opalania czy intensywnego wysiłku fizycznego. Ponadto warto unikać czynników mogących podrażniać skórę.

– Czy mezoterapia igłowa to zabieg dla każdego?

W przypadku każdej procedury wykonywanej w gabinecie medycyny estetycznej istnieją przeciwwskazania. Także mezoterapii igłowej nie mogą wykonać wybrane grupy osób. Przede wszystkim – zabieg nie jest polecany osobom cierpiącym na stany zapalne i infekcje skórne, niewyrównaną cukrzycę, zaburzenia krzepnięcia krwi czy nowotwory. Przeciwwskazaniem jest ponadto ciąża i laktacja oraz uczulenie na składniki preparatu wykorzystywanego do iniekcji.

Współpraca przy tworzeniu artykułu z : https://neonia.com.pl/

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *