Leki wspomagające pracę serca – jakie wybrać?

Choroby serca to jedne z najczęstszych problemów zdrowotnych na świecie, a zaniedbanie kondycji serca mięśniowego może być bardzo niebezpieczne.

Dlatego dziś dostępnych jest wiele leków na serce w postaci tabletek, kapsułek sprayu, a nawet plastrów zarówno bez recepty, jak i na receptę. Sklepy i apteki oraz platformy online oferują również wyroby medyczne na wzmocnienie serca, którymi można wspomagać prawidłowe funkcjonowanie organu.

Leki na serce bez recepty

Wśród leków na serce bez recepty znajduje się Magnefar. To medykament, zawierający składniki, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu krążenia. Główną substancją jest oczywiście magnez, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz odgrywa istotną rolę w procesie skurczu mięśnia sercowego oraz pobudliwości nerwowo-mięśniowej.

Dodatkowo środki te wzbogacone są witamina B6 i kwasem foliowy, składnikami również wspomagającymi pracę mięśnia sercowego. Innym produktem dedykowanym na wzmocnienie serca jest koenzym Q10, który zarówno jak Magnefar można nabyć online na platformie liki24.pl. Poza tymi dwoma środkami na serce bez recepty w ofercie jest wiele innych leków, a zamawiając je odpowiednio wcześnie, mogą być dostarczone nawet jeszcze tego samego dnia.

Choć problemy z sercem kojarzą się z bolączką dotyczącą głównie seniorów, to poziom koenzymu Q10, którego największe ilości występują w mięśniu sercowym, zaczyna spadać już w wieku 25 lat. Z kolei dekadę później mamy problemy z zaspokojeniem dziennego zapotrzebowania. Jeszcze większe komplikacje mogą pojawić się u osób z niskowartościową dietą i monotonnym jadłospisem.

Dlatego w celu utrzymania serca w dobrej kondycji, być może trzeba będzie pomyśleć o suplementacji. Badania publikowane w NCBI wskazują, że w osoczu pacjentów z chorobą niedokrwienną serca czy z kardiomiopatią poziom koenzymu Q10 był nawet trzykrotnie niższy, niż u zdrowych osób.

Jednym z najsłynniejszych działań koenzymu Q10 jest działanie przeciwutleniające, zwalczające wolne rodniki. Za jedną z głównych przyczyn chorób układu krążenia uważa się stres oksydacyjny. To między innymi dlatego przypisuje się koenzymowi Q10 działanie skutecznie obniżające ryzyko chorób układu krążenia.

Wzmacniająco na serce działają również naturalne zioła m.in. melisa, serdecznik czy miłek wiosenny. Wśród osób, które chcą poprawić pracę swojego serca popularny stał się również ekstrakt z kwiatostanu głogu w formie tabletek. Polecany jest w celu utrzymania zdrowego serca i układu krążenia.

Leki na nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze to problem, z którym często spotykają się seniorzy, ale również osoby otyłe w średnim wieku. W niektórych przypadkach nadciśnienie można opanować dzięki zmianie stylu życia, polegającej na zmianie diety, wdrożeniu dobrych nawyków zdrowotnych oraz aktywności fizycznej i rzuceniu używek – tytoniu oraz alkoholu.

Niemniej osoby borykające się z poważnymi problemami układu krążenia, muszą rozważnie podchodzić do ich zwalczania. Tym bardziej, jeśli lekarz zaleci przyjmowanie leków na nadciśnienie tętnicze na receptę. Może to być np. lek przeciwnadciśnieniowy Triplixam. Produkt zawiera 3 substancje czynne, które pomagają opanować problem nadciśnienia tętniczego – peryndopryl, indapamid i amlodypinę.

Triplixam należy do leków nazywanych inhibitorami enzymu konwertującego angiotensynę i ułatwia sercu pompowanie krwi przez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Do innych leków na serce m.in. na kołatanie zalicza się:

  • Beta-blokery
  • Antagonisty kanałów wapniowych
  • Leki obniżające poziom cholesterolu
  • Leki przeciwarytmiczne
  • Leki przeciwzakrzepowe
  • Digoksynę
  • Azotany
  • Diuretyki.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *