Lecznicze właściwości winogron

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że owoce są zdrowie. Winogrona zawierają wiele witamin, chętnie spożywamy sok winogronowy i przetwory. Nawet wino, pomimo , że jest napojem alkoholowym według niektórych w umiarkowanych ilościach jest korzystne dla zdrowia. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że prawdziwa prozdrowotna bomba kryje się w pestkach winogron. Ekstrakt z pestek winogron to uniwersalny w działaniu i jeden z najcenniejszych suplementów diety pochodzenia roślinnego. Ekstraktu z pestek z winogron nie należy mylić z popularnym olejem z pestek winogron, który właściwościami nie odbiega do zwykłych olejów roślinnych stosowanych w kuchni. Ekstrakt z pestek winogron jest tym bardziej cenny, że w przeciwieństwie do wielu innych suplementów diety jego stosowanie nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Dlaczego ekstrakt z pestek winogron jest zdrowy?

Jest to jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Naukowa nazwa to w skrócie OPC czyli oligomeryczne proantocyjanidyny. Związki te mają bardzo silne działanie antyoksydacyjne, nawet 20 razy silniejsze niż znana z tego witamina C i 50 razy silniejsze niż witamina E. Zawarte w ekstrakcie z pestek wingron OPC pomagają niszczyć wolne rodniki w organizmie, co wspomaga leczenie wielu przewlekłych chorób. Aż 95% OPC zawiera ekstrakt z pestek winogron oferowany przez yango.pl. Jedna kapsułka to 285 mg OPC. Jest to preparat wegański, pozyskiwany wyłącznie z pestek winogron, nie zawierający sztucznych barwników, wypełniaczy ani dodatków smakowych. Yango.pl gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo swoich produktów, które w Polsce są oficjalnie przebadanymi i dopuszczonymi do obrotu naturalnymi suplementami diety.

Na co pomaga ekstrakt z pestek winogron?

OPC jest silnym przeciwutleniaczem, oprócz tego posiada cenne właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwnowotworowe, przeciwalergiczne i poszerzające naczynia krwionośne. Wspiera działanie, serca i mózgu, wpływa również korzystnie na kondycję skóry. Obniża ciśnienie krwi, pomaga walczyć z miażdżycą i spowalnia proces starzenia się organizmu. Przyspiesza proces gojenia się ran, pomaga w powikłaniach związanych z cukrzycą i wzmacnia wzrok. Jest uniwersalnym suplementem dla każdego, komu zalez na poprawie ogólnej kondycji organizmu. Ekstrakt z pestek winogron nie jest wskazany dla kobiet ciężarnych i karmiących. W przypadku chorób i regularnego zażywania leków przed zastosowaniem ekstraktu z pestek winogron należy skonsultować się z lekarzem.

 

Artykuł  sponsorowany.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *