Kwas hialuronowy na wypełnianie zmarszczek – wszystko, co chciałbyś wiedzieć

Kwas hialuronowy zwany także nie bez powodu „eliksirem młodości” cieszy się coraz to większą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z jego wykorzystaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo efekty wypełnienia kwasem hialuronowym są rewelacyjne.

Co to dokładnie jest za substancja.

Z chemicznego punktu widzenia kwas hialuronowy to związek organiczny, dokładniej mówiąc polisacharyd. Występuje on nie tylko u ssaków, ale u wszystkich żywych organizmów. Gdzie naturalnie występuje? Otóż znajdziemy go w takich miejscach jak w mazi stawowej, chrząstkach, skórze czy ciałku szklistym. To właśnie z tego ostatniego został wyizolowany przez Johna Palmersa i Karla Meyera. Miało to miejsce w 1934 roku. Od tamtej pory cały czas badano zarówno jego skład jak i wpływ na ludzki organizm. Swoje największe zastosowanie znalazł w kosmetyce ( składnik licznych produktów kosmetycznych) oraz medycynie estetycznej ( wypełniacz).
Ponad 50 procent kwasu hialuronowego znajduje się w skórze ( hialuronian sodu). Wpływa on nie tylko na stopień napiętości naszej skóry, ale także na odpowiedni poziom nawilżenia. Wraz z wiekiem niestety jego ilość zanika, a my widzimy tego efekty ( wiotkość skóry, zmniejszenie elastyczności, pojawienie się zmarszczek oraz odwodniona sucha skóra). Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej stosowany jest od lat 80. Wtedy to właśnie znalazł swoje zastosowanie jako wypełniacz oraz regenerator skóry.

Cenne właściwości

Kwas hialuronowy ma tak szerokie zastosowanie w kosmetyce za względu na swoje właściwości oraz budowę cząsteczki. Może on występować w trzech wariantach : usieciowiony, częściowo usieciowiony oraz nie usieciowiony. Każdy z tych trzech typów posiada inną gęstość oraz możliwość wiązania wody. Nieusieciowiony to świetny nawilżacz naszej skóry stosowany w zabiegach kosmetycznych nieingerencyjnych na twarz i ciało ( maski, kremy, sera). Natomiast kwas usieciowiony stosowany jest w zabiegach medycyny estetycznej jako modelator owalu naszej twarzy i nie tylko.
Co sprawia , że jest tak cenną substancją w kosmetyce i medycynie estetycznej? Otóż:
• Posiada zdolność wiązania wody. I to bardzo dużą zdolność! To dzięki niemu skóra jest odpowiednio nawilżona, a układy np. stawowe odpowiednio pracują.
• Wchodzi w skład filmu łzowego. Zapewnia odpowiednie nawilżenie i pracę układu wzrokowego. To m.in. dzięki niemu ciałko szkliste oka prawidłowo funkcjonuje.
• Zwiększa produkcję włókien kolagenowych. Odpowiadają one za jędrność oraz ogólną kondycję skóry.
• Posiada wysoką biozgodność. Oznacza to, że jest dobrze tolerowany przez nasz organizm i nie powoduje w naszym ciele żadnych uczuleń, reakcji alergicznych oraz podrażnień.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Wypełniacze to skuteczny sposób na odmłodzenia skóry i przywrócenie jej witalności, w medycynie estetycznej stosowane od lat. Najpopularniejszym z nich jest tak popularny ostatnimi czasy kwas hialuronowy. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym staje się coraz bardziej popularne. Jest on zarówno skuteczny jak i bezpieczny. Jako naturalna substancja występująca w naszym organizmie jest bardzo dobrze przyswajalna ( nie powoduje uczuleń). Podskórna aplikacja substancji pozwala na odmłodzenie , napięcie, a także intensywne nawilżenie. Najlepiej nadaje się jako wypełniacz zmarszczek statycznych oraz różnego rodzaju zagłębień. Tą substancją możemy także wymodelować usta ( nadać piękny pełny kształt) oraz nos. Jest to tzw. nieinwazyjny lifting twarzy, gdyż podczas zabiegu nie używa się skalpela. Cały zabieg polega na precyzyjnym wkłuciu i równomiernym rozprowadzeniu preparatu w określone miejsca zabiegowe. Bardzo popularne jest także wypełnianie wgłębień pod oczami tzw. doliny łez. Nie tylko likwidujemy zagłębienie, ale także niwelujemy bardzo nieestetyczne cienie pod oczami.

Efektywność zabiegu

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest nie tylko bezpieczny, ale także bardzo skuteczny. Efekt widzimy gołym okiem już od razu po zabiegu. Nawet stosowanie najlepszych kosmetyków i poddawanie się znakomitym zabiegom pielęgnacyjnym nie przyniesie takich rezultatów jak wypełniacz. Jednak bardzo istotne jest, aby został on wykonany przez wykwalifikowaną i uprawnioną do tego osobę ( lekarz, kosmetolog). Tak wiele zależy od dobrego rozmieszczenia kwasu oraz dobory odpowiedniej jego ilości. Co prawda po pewnym czasie rozkłada się on w skórze, ale nikt nie chce wyjść spod igły oszpecony i tak wyglądać przez kilka miesięcy. Dlatego tak ważna jest umiejętna i odpowiednia jego aplikacja.

Przeciwwskazanie do zabiegu

Jak każdy zabieg tak i wypełnienie kwasem hialuronowym posiada przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Najważniejsze z nich to:
• Ciąża oraz okres laktacji
• Skłonność do kolonoidów ( bliznowców)
• Aktywna opryszczka
• Choroby nowotworowe
• Wykonanie innego zabiegu w miejscu wypełnienia np. peelingu chemicznego czy botoksu w okresie mniejszym niż 4 tygodnie.

Więcej o wypełnianiu zmarszczek, oraz ofertę zabiegów znaleźć można na stronie https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/kwas-hialuronowy-wypelnianie-zmarszczek/

Artykuł powstał dzięki https://www.klinikaambroziak.com

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *