Kriolipoliza – zabieg na redukcję tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza to zabieg polegający na chłodzeniu komórek tłuszczowych, czego efektem jest redukcja tkanki tłuszczowej. Najważniejszym celem kriolipolizy jest wymodelowanie sylwetki i wyszczuplenie ciała. Na czym dokładnie polega kriolipoliza, czy jest skuteczna i dlaczego warto się na nią zdecydować? Podpowiadamy.

Kriolipoliza – nowoczesny zabieg redukujący tkankę tłuszczową

Kriolipoliza to jeden z najbardziej nowoczesnych zabiegów, z zakresu medycyny estetycznej. Metoda została opracowana na początku XXI wieku, a więc dwie dekady temu, jednak dopiero w 2009 roku została zaakceptowana przez Unię Europejską. Warto zaznaczyć, że kriolipoliza jest uznawana za skuteczną metodą, która od lat stanowi konkurencję dla liposukcji, czyli odsysania tłuszczy. Należy pamiętać o tym, że z liposukcją wiąże się jednak spore ryzyko, które może dotyczyć zdrowia, a nawet życia pacjenta. Z kolei w przypadku kriolipolizy ryzyko praktycznie nie występuje. Można stwierdzić, że kriolipoliza jest zabiegiem bezbolesnym i bezinwazyjnym. Metoda ta polega na zamrożeniu komórek tłuszczowych w danej partii ciała, a pod wpływem zimna komórki tłuszczowe rozpadają się i zmniejsza się ich objętość. W ten sposób sylwetka staje się dużo lepiej wymodelowana.

Jak przebiega zabieg kriolipolizy?

Pierwszym etapem jest wybór miejsca na ciele, które ma zostać poddane zabiegowi. Miejsce to jest pokryte specjalnym materiałem, który zabezpiecza naskórek przed zamrożeniem. W ten sposób zabieg kriolipolizy jest całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny. Następnym krokiem jest moment, w którym lekarz zasysa daną partię ciała, pokrytą materiałem, do aplikatora zabiegowego. Właśnie tam rozpoczynają się procesy chłodzące. Jeden zabieg trwa zwykle około godziny, a uszkodzone komórki zostają wydalone z organizmu po 6-12 tygodniach w sposób całkowicie niezauważalny dla pacjenta. Aparatura do kriolipolizy posiada specjalny system, który umożliwia monitorowanie temperatury tkanek, aby nie doszło do uszkodzenia. Pierwszy zabieg daje efekty po około 12 tygodniach, natomiast można poddać się kolejnemu już po około 4-6 tygodniach. Warto wiedzieć o tym, że zabieg kriolipolizy dobrze sprawdza się u większości pacjentów i może być stosowany nie tylko na brzuch, boczki oraz pośladki, ale także na podbródek (wtedy głowica jest mniejsza).

Efekty kriolipolizy

Kriolipoliza przynosi bardzo dobre efekty i to już po jednym zabiegu. Metoda ta została dostosowana do specyfiki ludzkiego ciała, ponieważ to komórki tłuszczowe, a nie naczynia krwionośne i nerwy obwodowe są wrażliwe na działanie niskich temperatur. Kriolipoliza pozwala więc na wymodelowanie sylwetki, wyszczuplenie swojego ciała i zmniejszenie rozmiaru noszonych ubrań. Warto wiedzieć o tym, że czasami efekty jednego zabiegu są już bardzo zadowalające.

Przeciwskazania do kriolipolizy

Okazuje się, że praktycznie nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu kriolipolizy. Oczywiście metoda ta nie może być stosowana u kobiet w ciąży, matek karmiących piersią, a także pacjentów z chorobami wątroby lub poważnymi problemami skórnymi oraz u osób z hemofilią. Warto zaznaczyć, że po wykonaniu zabiegu pacjent może od razu wrócić do domu, a cała metoda nie jest inwazyjna i nie zagraża bezpieczeństwu.

Dlaczego warto zdecydować się na kriolipolizę?

Przede wszystkim krolipoliza jest metodą skuteczną, która redukuje od 30% do 50% tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonuje lekarz dermatolog w Tesoroclinic. Ponadto, zabieg ten przynosi efekty rzeczywiste, które można zobaczyć „gołym okiem”. Jest to więc doskonała metoda dla osób, które nie mogą poradzić sobie z tkanką tłuszczową w pewnych miejscach, na przykład na brzuchu. W praktyce więc warstwa tłuszczu może zostać zredukowana do 1,5 centymetra, czyli naprawdę niewielkiej objętości. Po zabiegu dodatkowo może być podkręcony metabolizm, dzięki czemu proces samodzielnego zrzucania tłuszczu i zbędnych kilogramów staje się jeszcze bardziej efektywny.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *