Koszulki siatkarskie z nadrukiem – co musisz wiedzieć o sublimacji?

Koszulki siatkarskie dedykowane dla zespołów są opatrzone nie tylko numerem, ale również nazwiskiem, nazwą zespołu/klubu, a także ewentualnie grafiką sponsorów. Tak jak stroje siatkarskie damskie i męskie muszą być wysokogatunkowe, tak samo nadruk na koszulkach musi być trwały i wyraźny. Jaka technikę nadruku na odzieży sportowej wybrać?

Koszulki siatkarskie z nadrukiem wykonanym metodą sublimacji

Nie każdy sklep siatkarski poza samymi strojami oferuje usługę ich personalizacji. Stroje siatkarskie męskie i damskie od producenta odzieży sportowej PEHA mogą być nie tylko zaprojektowane na indywidualne zamówienie, ale również bezpłatnie zadrukowane zgodnie z dyspozycją zamawiającego. Najlepszą metodą personalizacji odzieży sportowej jest sublimacja. Polega ona na nadrukowywaniu projektu na dzianinę z wykorzystaniem specjalnych drukarek i użyciem działania wysokich temperatur sięgających ponad 180 stopni Celsjusza. To właśnie dzięki temu, specjalny atrament zamienia się z ciała stałego w gaz. Gdy jest w stanie gazowym, przenika dogłębnie włókna materiału. Na następnym etapie sublimacji specjalny tusz, który przeniknął włókna dzianiny zostaje trwale zablokowany. Ciepło nie tylko uwalnia gaz z atramentu sublimacyjnego, ale także otwiera pory materiału, na który przenoszony jest dostarczony przez zamawiającego projekt. Po uwolnieniu ciśnienia i ciepła atrament sublimacyjny powraca do stanu stałego, a pory tkaniny zamykają się, zatrzymując atrament wewnątrz. W ten oto sposób powstają trwałe i estetyczne koszulki siatkarskie z nadrukiem, który nie odkleja się i nie pęka, ponieważ staje się integralną częścią dzianiny.

Stroje siatkarskie damskie i męskie – zalety sublimacji

Niezależnie od wyboru dzianiny dedykowanej do produkcji strojów siatkarskich, sublimacja jest najlepszym wyborem ich personalizacji. W przypadku kompletów z dodatkiem elastanu – nadruki sublimacyjne staną się elastyczne tak samo jak dzianina – nie będą pękać i nie wyblakną mimo naciągnięcia materiału. To samo dotyczy strojów wykonanych z czystego poliestru bez domieszki – w tym wypadku naniesiony na dzianinę projekt nie odklei się nawet podczas intensywnego użytkowania i częstych prań.

Jeśli chodzi o nadruk idealny na koszulki siatkarskie – większość osób z doświadczeniem bez wahania wskaże sublimację. Jest to metoda dedykowana do personalizacji odzieży sportowej, a szczególnie tej wykonanej z włókien syntetycznych; 100% poliestru i poliestru z dodatkiem elastanu. Tak przygotowane koszulki siatkarskie z nadrukiem są odporne na działanie promieni słonecznych i na częste pranie.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *